gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Rechtstreex nu ook bij Weizigt

Duurzaamheidscentrum Weizigt wordt ‘wijkpunt’ voor Rechtstreex. Bij Rechtstreex kunnen Dordtenaren producten van lokale boeren bestellen.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Weizigt is het derde wijkpunt in Dordrecht, want ook in Krispijn op de Patersweg en op het Land van Valk op de Dubbeldamseweg Zuid zijn de producten af te halen.

Rechtstreex heeft geen abonnement en er is elke keer keus uit het volledige aanbod. De bestelling wordt klaargemaakt door ‘wijkchefs’ en kan vanaf november op woensdagmiddag bij Weizigt worden afgehaald. Daar kunnen de wijkchefs vertellen over de producten en hun herkomst.

Het streven is om op deze manier een korte en transparante voedselketen te realiseren, waarbij de boer een eerlijke prijs voor zijn producten krijgt.

Overigens gaat Weizigt vanaf november ook de uitgifte verzorgen van het Groenekratje. Dat is een ‘foodcommunity’ die een abonnement heeft op een kratje met voor vier dagen groente.

Lees ook

woning architectprijs

Dordtse rolstoeltoegankelijke woning op longlist architectuurprijs

Villa Rollada in Dordrecht staat op de longlist van de ARC27 Nieuwe Architectuur Award. De rolstoeltoegankelijke tussenwoning is ontworpen door LAGADO architects en is één van de 88 kanshebbers op de prijs.

mobiele camera crabbehof

Winkeliers Crabbehof willen structureel beter toezicht na reeks incidenten

Op de parkeerplaats van het Van Oldebarneveltplein bij winkelcentrum Crabbehof in Dordrecht staat sinds kort een mobiele camera. De camera is een tijdelijke maatregel naar aanleiding van een reeks incidenten in de afgelopen periode, waaronder de overval op juwelierszaak Retel op 18 juli. Als het aan de winkeliersvereniging ligt, is de camera het begin van een verbetering van het toezicht in het winkelcentrum.

merwedebrugrws

Meerdaagse handhavingsactie vrachtwagenverbod op Merwedebrug

Rijkswaterstaat en de politie gaan volgende week meerdere dagen handhaven bij de Merwedebrug (A27). De actie is erop gericht om overtreders van het vrachtwagenverbod, dat sinds 18 juli geldt op de brug, te beboeten.

hulpdienstenchemours

Olieachtige stof komt vrij bij onderhoudswerkzaamheden, monteurs nagekeken

Bij onderhoudswerkzaamheden bij kunststofbedrijf Delrin is vrijdagochtend een olieachtige stof vrijgekomen. Daar zijn twee monteurs mee in aanraking gekomen, meldt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid.

IMG_5345

Jonge fietser aangereden op rotonde in Zwijndrecht

Een fietser is maandagochtend aangereden op de rotonde naar de Brugweg in Zwijndrecht. De jongen is ter plekke gecontroleerd door ambulancepersoneel, maar hoefde niet mee naar het ziekenhuis.

kiltunneldordtstreetview

Let op: Kiltunnel richting Dordrecht avond en nacht dicht

De Kiltunnel van ‘s-Gravendeel naar Dordrecht is woensdagavond- en nacht afgesloten vanwege herstelwerkzaamheden. Verkeer wordt omgeleid, meldt de provincie.