Dordrecht, Netherlands

Reclamescherm Van der Wees gaat op zwart

Van der Wees transport zet het reclame led-scherm vlakbij de afrit van de A16 op zwart. De gemeente heeft een dwangsom van 5 duizend euro opgelegd, als het bedrijf nog betaalde reclame maakt voor andere bedrijven op dit scherm.
Lois Haanskorf | 1 november 2018 11:08 | Aangepast op 1 november 2018 11:08
Dat het bedrijf geen gebruik meer mag maken van het scherm is te lezen op een statement op het bord: "Dit scherm gaat per 31 december op zwart, met dank aan Burgemeester en Wethouders!"

Al maanden discussiëren de gemeente en Van der Wees over de uitingen op het bord. “In de vergunning staat dat alle bedrijven die op een of andere manier verbonden zijn met het bedrijf, reclame op dit bord mogen maken tegen betaling”, vertelt Rolf Maliepaard, directeur van Van der Wees. De gemeente interpreteert dit anders.


Door de dwangsom die is opgelegd door de gemeente, voelt het bedrijf zich gedwongen om per 1 januari 2019 het bord op zwart te zetten. Het led-scherm vertoont steeds vaker mankementen en is toe aan vervanging, een investering van 75 duizend euro. “Ik kan niet in een bord investeren, waar ik alleen zelf gebruik van mag maken. Die kosten moeten ook gedekt worden”, zegt Maliepaard.


“De gemeente maakte zelf ook gebruik van ons led-scherm, na het opleggen van de dwangsom zijn ze daar meteen mee gestopt”, vertelt Maliepaard. Van der Wees maakte voor verschillende bedrijven betaalde reclame. Daarnaast maakten zij ook gratis reclame voor evenementen als de CitySwim en Dordt in Stoom, voor hen valt deze reclame nu weg.


Meest gelezen

Verkoop clubtopscorer FC Dordrecht levert opnieuw recordbedrag op

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 3 feb 2026 11:30

Bouw van 199 jongerenwoningen gaat beginnen

Redactie Streekomroep | 4 feb 2026 10:18

Lees ook

‘De Dort’ hangt eindelijk op de plek waar het begon

Een uniek schilderij is na 200 jaar terug in de stad dat het voorstelt. ‘Dort or Dordrecht: The Dort...

'Ouwe Jonges' opmerkelijk tam

Wie weer rekent op heftige discussie tot laaiende ruzie in Ouwe Jonges Krentebrood komt dit keer bed...

Oud-burgemeester Sliedrecht te gast in Studio De Witt

Hij was oud-burgemeester van Sliedrecht, de Hoeksche Waard en Midden-Delfland, maar is tegenwoordig ...

Deze decennia oude sporthal krijgt eindelijk broodnodige opknapbeurt

Achterstallig onderhoud, een temperatuur die maar lastig te reguleren valt én ruimtegebrek. Jarenlan...

Lange file op A15 door ongelukken: uur vertraging

Op de A15 zijn vrijdagmiddag twee ongelukken gebeurd. Bij Sliedrecht botsten drie auto’s op elkaar e...

Rem op verwijderen speelplekken: ‘Wachten eerst politieke discussie af’

Er verdwijnen voorlopig geen speelplekken meer in Dordrecht. De gemeente heeft elf minder populaire ...