gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Reclamescherm Van der Wees gaat op zwart

79eed0b5a026e5b0452a65216a4f15ff

Van der Wees transport zet het reclame led-scherm vlakbij de afrit van de A16 op zwart. De gemeente heeft een dwangsom van 5 duizend euro opgelegd, als het bedrijf nog betaalde reclame maakt voor andere bedrijven op dit scherm.

Lois Haanskorf |  | Aangepast op
Dat het bedrijf geen gebruik meer mag maken van het scherm is te lezen op een statement op het bord: "Dit scherm gaat per 31 december op zwart, met dank aan Burgemeester en Wethouders!"

Al maanden discussiëren de gemeente en Van der Wees over de uitingen op het bord. “In de vergunning staat dat alle bedrijven die op een of andere manier verbonden zijn met het bedrijf, reclame op dit bord mogen maken tegen betaling”, vertelt Rolf Maliepaard, directeur van Van der Wees. De gemeente interpreteert dit anders.


Door de dwangsom die is opgelegd door de gemeente, voelt het bedrijf zich gedwongen om per 1 januari 2019 het bord op zwart te zetten. Het led-scherm vertoont steeds vaker mankementen en is toe aan vervanging, een investering van 75 duizend euro. “Ik kan niet in een bord investeren, waar ik alleen zelf gebruik van mag maken. Die kosten moeten ook gedekt worden”, zegt Maliepaard.


“De gemeente maakte zelf ook gebruik van ons led-scherm, na het opleggen van de dwangsom zijn ze daar meteen mee gestopt”, vertelt Maliepaard. Van der Wees maakte voor verschillende bedrijven betaalde reclame. Daarnaast maakten zij ook gratis reclame voor evenementen als de CitySwim en Dordt in Stoom, voor hen valt deze reclame nu weg.


b0314912a3898fb4ced92b5b7f14e18f
bfe3546882a091e5db0b54026c31552a

Lees ook

businktankstation

Tankstation dicht vanwege lekkage

Een tankstation aan de Beneluxlaan in Zwijndrecht is sinds donderdag afgesloten. Een van de pompen bleek te kampen met een lekkage, meldt de gemeente.

foto tappunt zwi

Met vazen en gieters naar noodwaterpunt: ‘Het kan zomaar nodig zijn’

Wat als een wijk ineens zonder drinkwater zit? Waterbedrijven, hulpdiensten en gemeenten zijn daarop voorbereid, maar dat moet ook in de praktijk geoefend worden. “De kans dat zoiets gebeurt is niet groot, maar altijd aanwezig.”

fotoa15

Meerdere gewonden nadat man inrijdt op file: taakstraf voor bestuurder werkbus

Een man is woensdag veroordeeld tot een taakstraf en een voorwaardelijke rijontzegging. De 28-jarige M.L. uit Lekkerkerk reed in augustus 2024 in volle vaart in op een file op de A15, waardoor meerdere mensen gewond raakten.

bus streekbus Qbuzz

Let op: morgen weinig tot geen bussen in de streek

Mensen die normaal gesproken met de bus van Qbuzz van A naar B reizen, moeten woensdag waarschijnlijk een andere manier van vervoer zoeken. Vakbonden CNV en FNV organiseren een landelijke ov-staking in het streekvervoer en buschauffeurs bepalen zelf in hoeverre ze hier aan meedoen.

treinstationdordrecht2

Let op: nog de hele dag minder treinen tussen Dordrecht en Breda

Reizigers tussen Dordrecht en Breda moeten maandag de hele dag rekening houden met vertraging. Door een kapot spoor rijden er minder treinen op dit traject.

fotooooooo

Gaan deze supermarkten eerder open op zondag? ‘Wens van klanten verandert’

Twintig Dordtse supermarktuitbaters willen eerder open op zondag. Nu mogen de deuren om 12.00 uur open, ondernemers vragen de gemeenteraad in een brief daar 10.00 uur van te maken.