Dordrecht, Netherlands

Recreatiebos Biesbosch afgesloten

Een stuk recreatiebos in de Hollandse Biesbosch wordt met onmiddellijke ingang afgesloten voor het publiek. In dit gebied zijn veel bomen aangetast door een parasiet, waardoor ze afsterven. Ze dreigen om te vallen.
Gert van der Steen | 18 februari 2019 12:22 | Aangepast op 18 februari 2019 12:22
In het gebied zijn veel wandelpaden en het maakt deel uit van gemarkeerde routes, maar het zal voorlopig onbereikbaar zijn. Er zijn hekken geplaatst en de reden van de afsluiting is op borden te zien.

Vooral essen zijn gevoelig voor deze parasiet en vallen bij aantasting ten prooi aan schimmels die het rottingsproces nog versnellen. Nu al breken er veel takken af, wat voor gevaarlijke situaties zorgt.

Pas in de zomer kan worden begonnen met het verwijderen van de aangetaste bomen. Voorlopig is de grond nog te drassig, waardoor te veel schade aan de paden en het omringende groen wordt veroorzaakt.

Na het opruimen van de aangetaste bomen wordt gelijk het normale onderhoud uitgevoerd, zodat de afsluiting niet langer duurt dan strikt nodig.

Daarna worden nieuwe bomen geplant. Dat gebeurt dan in de periode van november tot maart. Het geheel gaat waarschijnlijk duren tot in 2021. Zolang blijft het gebied ook afgesloten. Dan ziet het er voorlopig nog niet uit als een bos. Het duurt lang voordat de bomen daarvoor groot genoeg zijn.

Meest gelezen

Let op: N3 aantal nachten dicht

Redactie Streek 56 | 11 aug 2025 09:30

Patiënten krijgen brief of ze van huisarts willen ruilen: ‘Voor iedereen spannend’

Emmely Kokshoorn | Trevyn van Houwelingen | Pascalle van Werkhoven | 12 aug 2025 17:34

Lees ook

Onderwaterhockey-primeur voor Dordrecht: dit gaat er gebeuren

Hockey, maar onder water? Veel Nederlanders zijn er nog niet mee bekend, maar inmiddels is onderwate...

Luke fotografeert meteoren en molens in een: ‘Je zit er een hele nacht voor, maar het resultaat mag er zijn’

“Ik had geluk, ééntje liet de reflectie van de vallende sterren in het water zien”, vertelt Luke Ver...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met een Dordtse Berlijner (of Berlijnse Dordtenaar?)

In Studio De Witt gaat presentator Ben Corino zaterdag in gesprek met John Kunkeler. Hij is een gebo...

Buiten genieten van een film: hier in Dordrecht kan het

Film kijken kan thuis of in de bioscoop, maar deze maand ook in de buitenlucht. In de Kloostertuin i...

Urn verdwenen op Essenhof: 'Niemand verwacht dat iemand zoiets doet'

De nabestaanden van een onlangs overleden man kwamen eerder deze week voor een nare verrassing te st...

Trucker zoekt verkoeling en springt van Moerdijkbrug

Het is hoogzomer in Nederland en dat gaat niet iedereen in de koude kleren zitten. Dinsdagavond liep...