gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Recreatiebos Biesbosch afgesloten

45669cdf6f77f04812ba9cf6b4d4e7a4.jpg

Een stuk recreatiebos in de Hollandse Biesbosch wordt met onmiddellijke ingang afgesloten voor het publiek. In dit gebied zijn veel bomen aangetast door een parasiet, waardoor ze afsterven. Ze dreigen om te vallen.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
In het gebied zijn veel wandelpaden en het maakt deel uit van gemarkeerde routes, maar het zal voorlopig onbereikbaar zijn. Er zijn hekken geplaatst en de reden van de afsluiting is op borden te zien.

Vooral essen zijn gevoelig voor deze parasiet en vallen bij aantasting ten prooi aan schimmels die het rottingsproces nog versnellen. Nu al breken er veel takken af, wat voor gevaarlijke situaties zorgt.

Pas in de zomer kan worden begonnen met het verwijderen van de aangetaste bomen. Voorlopig is de grond nog te drassig, waardoor te veel schade aan de paden en het omringende groen wordt veroorzaakt.

Na het opruimen van de aangetaste bomen wordt gelijk het normale onderhoud uitgevoerd, zodat de afsluiting niet langer duurt dan strikt nodig.

Daarna worden nieuwe bomen geplant. Dat gebeurt dan in de periode van november tot maart. Het geheel gaat waarschijnlijk duren tot in 2021. Zolang blijft het gebied ook afgesloten. Dan ziet het er voorlopig nog niet uit als een bos. Het duurt lang voordat de bomen daarvoor groot genoeg zijn.

Lees ook

ep en vloet vrijwilligers

Vrijwilligersorganisatie Ep en Vloet naar Albanië om weeskinderen te helpen

Ep en Vloet, een vrijwilligersorganisatie uit Hardinxveld-Giessendam, gaat met tien vrijwilligers naar Albanië. Tijdens een 10-daags project gaan de vrijwilligers werkzaamheden verrichten om de leefomstandigheden van weeskinderen te verbeteren.

concert4mei.png

Zondag op TV Dordrecht: 4 mei Herdenkingsconcert

Deze zondag is op TV Dordrecht een registratie te zien van het '4 mei Herdenkingsconcert' van Stichting Dordtissimo van afgelopen maandag in een volle Trinitatiskapel.

casenbramnaarmarokko.jpeg

Deze twee Dordtenaren pakken de fiets naar Marokko: ‘Wel een stukkie’

Cas en Bram, twee 24-jarige vrienden uit Dordrecht, zijn fietsend onderweg naar Marokko. Binnen twee maanden gaan ze zo’n 3.500 kilometer afleggen om uiteindelijk in Marrakesh te komen. “Dan zit je ineens op een ander continent, dat is ook wel cool”, aldus de jongens.

veiligheidsliedrechtpixabay.png

Gemeente vraagt meningen van Sliedrechters over veiligheid

Inwoners van Sliedrecht kunnen meedenken over de veiligheid in hun dorp. Door middel van een online vragenlijst wil de gemeente inventariseren welke veiligheidsproblemen de inwoners belangrijk vinden. De antwoorden neemt de gemeente mee in het nieuwe integraal veiligheidsplan.

FC Dordrecht tegen ADO

Sjoerd Ars is de nieuwe technisch manager van FC Dordrecht

In de zoektocht naar een nieuwe technisch manager is FC Dordrecht uitgekomen bij de 42-jarige Sjoerd Ars. De goaltjesdief van weleer zet zijn krabbel onder een contract voor één jaar bij de Schapenkoppen en treedt per direct in dienst. Ars was eerder tussen 2018 en 2023 werkzaam als technisch manager bij Fortuna Sittard.

fotopapbrug.png

Maandenlange megaklus aan deze 'oudere dame', dit gaat er gebeuren

De Papendrechtsebrug gaat vanaf juli negen maanden dicht voor al het verkeer. In die tijd staat een grote klus op de planning, want zowel het vaste als het beweegbare deel wordt aangepakt. Wat gaat er precies gebeuren? Arthur en Marcel geven namens Rijkswaterstaat antwoord op die vraag.