Dordrecht, Netherlands

Reddingsmaatschappij Dordrecht rukt voor de duizendste keer uit

Medewerkers van de KNRM-post in Dordrecht zijn vanmorgen uitgevaren voor een jacht dat in de buurt van Drimmelen was vastgelopen. Het bleek de duizendste uitruk te zijn van de reddingspost aan de Rijksstraatweg.
Robert van Loon | 9 maart 2019 11:04 | Aangepast op 9 maart 2019 11:04
"We hadden al een tijd geleden min of meer gevierd dat we ongeveer duizend keer in actie waren gekomen, maar wanneer nu precies de duizendste was, dat wisten we toen nog niet", legt Hans Vrieling van de KNRM-post uit. "Dat bleek nu het geval te zijn."

De KNRM-post aan de Rijksstraatweg, niet ver van de Moerdijkbrug, werd in 2009 geopend.

In januari bracht burgemeester Kolff van Dordrecht al een bezoek aan de reddingspost. Toen kregen zeven vrijwilligers een koninklijke onderscheiding voor tien jaar trouwe inzet. Kolff is ook voorzitter van de Dordtse KNRM.


De opvarende van het schip in nood is, met schip, naar een veilige haven gebracht.

Foto: KNRM, Post Dordtse Kil/Rijkstraatweg&t=25s

Lees ook

Vertrouwen ver weg bij FC Dordrecht: ook geen zege bij Jong Ajax

FC Dordrecht is nog niet uitgeworsteld in de Keuken Kampioen Divisie. Op het stuiterveld van Jong Aj...

Tweemalig wereldkampioen Lotte van Drunen in het zonnetje gezet

In het Australische Darwin wist Lotte van Drunen in september opnieuw wereldkampioen motorcross voor...

Nieuw lijflied voor baggerdorp? Deze Klokhuis-boyband maakt slib sexy

Baggermuziek heeft er sinds deze week een nieuwe betekenis bij. De creatieve geesten van NPO 3-progr...

Zaterdag in Studio De Witt: In gesprek met Wilma Verhoeven

Kinderboekwinkel De Giraf is niet meer weg te denken uit Dordrecht. Presentator Ben Corino spreekt z...

Winnares Groot Dordts Dictee maakte maar één spelfout: ‘Spelling is niet mijn favoriete onderdeel'

Wie kan het beste spellen? De gemeente Dordrecht en Scholengroep Driestar-Wartburg organiseerde dond...

'Zorgwekkende' toename van wapens: Preventief fouilleren gaat door in deze zes wijken

De politie gaat door met het preventief fouilleren van mensen in zes Dordtse wijken. “De toename van...