gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Reeks autobranden in Dordt valt op, 'maar lastig om maatregelen te nemen'

11c9af7cb7cab53602e6cd62478b1d58

De reeks autobranden in Dordrecht heeft dinsdag tot politieke vragen geleid. De VVD wilde graag van burgemeester Wouter Kolff weten welke maatregelen het gemeentebestuur kan nemen. Volgens Kolff is dat ingewikkeld: "Het is best lastig om te voorspellen wanneer ergens een auto in de brand gaat in onze stad."

Corrado Francke |  | Aangepast op
In de afgelopen maanden gingen er regelmatig auto's in vlammen op in verschillende Dordtse wijken. Op het Buddingh'Plein gingen begin februari vier auto's verloren door een brand. Sinds de jaarwisseling was het twee keer raak aan de M.H. Trompweg in Wielwijk, maar ook op bijvoorbeeld de Lange Wantijkade en aan de Kerkeplaat brandden geparkeerde auto's uit.

"Voor zover bekend is het vaak een eenmalige gebeurtenis en is er geen herhaling of herhaald slachtofferschap", antwoordde Kolff op vragen van VVD-raadslid Rolin den Heijer. "Het maakt het lastig om actieve maatregelen in te zetten." Kolff noemt het opsporen, aanhouden en vervolgen van verdachten 'de voornaamste maatregel'.
65e74850c08f0c63777433f9cbacc8c4
Den Heijer vroeg zich ook af of er sprake is van een stijging. Kolff laat weten dat er eind 2023 en begin 2024 'een piekje' te zien is, maar dat het aantal autobranden op jaarlijkse basis stabiel is. "Tussen 2019 en 2023 zijn er ieder jaar zijn er tussen de dertig en veertig autobranden in onze stad", zocht Kolff uit.

De autobranden hebben volgens de burgemeester verschillende oorzaken. "Soms zijn er duidelijke aanwijzingen dat het te maken heeft met een afrekening in het criminele milieu, soms zit er puur vandalisme achter en soms is het iets in de relationele sfeer, dat een ex-echtgenoot wraak wil nemen."

Wel beloofde Kolff de situatie goed in de gaten te houden. De afgelopen weken lijkt het voorzichtig de goede kant op te gaan, want het aantal autobranden in Dordt en omstreken is in februari lager geweest dan in januari.

Lees meer over:

Lees ook

businkautobrandhagi

Twee autobranden in één nacht in de streek

Op twee plekken in de streek zijn in de nacht van woensdag op donderdag auto’s in vlammen opgegaan. Eerst was het raak aan de Sluisweg in Hardinxveld-Giessendam, nog geen uur later aan de Buitendijks in Papendrecht.

aangifte mishandeling politie

jongerengeweld

Toch aangiftes mishandelingen scholieren: ‘Waarom doet politie hier niets mee?’

Scholieren in Zwijndrecht die elkaar mishandelen, vechten voor geld en filmpjes online verspreiden. Ouders van slachtoffers doen er aangifte van, maar voelen zich in de steek gelaten door politie en scholen. “Je zit twee uur bij de politie en de dader loopt vrij rond”, aldus één van de betrokkenen. En de slachtoffers? Die zitten veelal weken thuis.

zwijndrechtsebrug

Let op: deze brug is twee nachten dicht voor verkeer

De Zwijndrechtsebrug is komende week twee nachten in beide richtingen dicht. Rijkswaterstaat voert werkzaamheden uit aan de kelder van de brug.

bomen

Met beschermende pakken en maskers kappen groenwerkers zieke esdoorns

Zestien zieke esdoorns in Zwijndrecht zijn niet meer te redden en moeten met spoed worden gekapt. De bomen zijn getroffen door de beruchte roetschorsziekte, waardoor takken spontaan kunnen afbreken. Om de veiligheid op straat te garanderen, start de gemeente deze maandag met een ingrijpende en streng beveiligde kapoperatie.

Douane française drugsvondst

Man opgepakt na vondst 4 ton cocaïne, mogelijk link met Bolle Jos

In Dordrecht is vorige week een man aangehouden die wordt verdacht van betrokkenheid bij de invoer van bijna 4.000 kilo cocaïne. De man werd vrijdag 4 september aangehouden, meldt het OM. De partij waar hij mee in verband wordt gebracht, werd maandag aangetroffen in containers in de Franse haven van Duinkerke.

IMG_4183

Werkzaamheden Spuiboulevard bij Stadskantoor van start

De werkzaamheden aan de Spuiboulevard bij het Stadskantoor in Dordrecht zijn gestart. De gemeente legt een tijdelijke rijbaan aan en het voetpad langs het water wordt verlengd. Daarmee wordt het gebied klaargemaakt voor de verdere ontwikkeling van de nieuwe stadsbuurt.