Dordrecht, Netherlands

Reeks autobranden in Dordt valt op, 'maar lastig om maatregelen te nemen'

Op de Kerkeplaat brandde in januari een auto uit Corrado Francke
De reeks autobranden in Dordrecht heeft dinsdag tot politieke vragen geleid. De VVD wilde graag van burgemeester Wouter Kolff weten welke maatregelen het gemeentebestuur kan nemen. Volgens Kolff is dat ingewikkeld: "Het is best lastig om te voorspellen wanneer ergens een auto in de brand gaat in onze stad."
Corrado Francke | 1 maart 2024 13:09 | Aangepast op 1 maart 2024 13:09
In de afgelopen maanden gingen er regelmatig auto's in vlammen op in verschillende Dordtse wijken. Op het Buddingh'Plein gingen begin februari vier auto's verloren door een brand. Sinds de jaarwisseling was het twee keer raak aan de M.H. Trompweg in Wielwijk, maar ook op bijvoorbeeld de Lange Wantijkade en aan de Kerkeplaat brandden geparkeerde auto's uit.

"Voor zover bekend is het vaak een eenmalige gebeurtenis en is er geen herhaling of herhaald slachtofferschap", antwoordde Kolff op vragen van VVD-raadslid Rolin den Heijer. "Het maakt het lastig om actieve maatregelen in te zetten." Kolff noemt het opsporen, aanhouden en vervolgen van verdachten 'de voornaamste maatregel'.
Aan de M.H. Trompweg in Wielwijk was het dit jaar twee keer raak RTV Dordrecht
Den Heijer vroeg zich ook af of er sprake is van een stijging. Kolff laat weten dat er eind 2023 en begin 2024 'een piekje' te zien is, maar dat het aantal autobranden op jaarlijkse basis stabiel is. "Tussen 2019 en 2023 zijn er ieder jaar zijn er tussen de dertig en veertig autobranden in onze stad", zocht Kolff uit.

De autobranden hebben volgens de burgemeester verschillende oorzaken. "Soms zijn er duidelijke aanwijzingen dat het te maken heeft met een afrekening in het criminele milieu, soms zit er puur vandalisme achter en soms is het iets in de relationele sfeer, dat een ex-echtgenoot wraak wil nemen."

Wel beloofde Kolff de situatie goed in de gaten te houden. De afgelopen weken lijkt het voorzichtig de goede kant op te gaan, want het aantal autobranden in Dordt en omstreken is in februari lager geweest dan in januari.

Lees meer over:

112-nieuws|

Meest gelezen

Moordverdachte in hongerstaking, 'te weinig zuurstof en daglicht in cel'

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 12 feb 2026 12:11

Dode gevonden op grasveld langs dijk

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 13 feb 2026 09:58

Lees ook

Man die tiny house op zich kreeg overleden

De man die eind vorige maand een tiny house op zich kreeg in Giessenburg, is aan zijn verwondingen o...

Man aangehouden nadat politie verkeerde link stuurt

Een 40-jarige man uit Ridderkerk is donderdagavond aangehouden, nadat de politie zelf een fout maakt...

Verwarde man aangetroffen na melding schietpartij in Papendrecht

Door een melding van een schietpartij zijn verschillende eenheden woensdagmiddag naar de Duivenstraa...

Gas- en waterleiding geraakt bij werkzaamheden in Dordrecht, Stedin en Evides opgeroepen

In de Einsteinstraat in Dordrecht is dinsdagochtend een gaslekkage geweest. Tijdens graafwerkzaamhed...

Brandweer uitgerukt voor schoorsteenbrand in Papendrecht

Aan de Westeind in Papendrecht was donderdagmiddag rond 15.00 uur een schoorsteenbrand. De vlammen k...

Opnieuw autobranden in Dordrecht, brandweer twee keer in actie

Wederom is Dordrecht getroffen door verschillende autobranden. Maandagavond rond 21.30 uur is een dr...