Dordrecht, Netherlands

Reelanders aan het woord: “Proberen positief te blijven”

Iedere week gaat presentator Ad van den Herik in gesprek met bekende en onbekende Dordtenaren. Over bijzondere projecten en initiatieven, een bijzonder beroep of hobby, alles wat leeft in de stad komt aan bod. Deze week vraagt hij de voorbijgangers op het Vogelplein het hemd van het lijf. Met als rode draad van de gesprekken: de corona-crisis.
Marjolein Vos | 29 januari 2021 15:06 | Aangepast op 29 januari 2021 15:06
De Reelanders zijn opvallend spraakzaam en ook positief. Ondanks de vergaande maatregelen van de lockdown en de avondklok proberen ze het beste ervan te maken.


Een medewerker van het Vogelnest, het buurthuis op het plein, is bezig om een nieuwe bank in elkaar te schroeven. “We hadden al eerder een boombank geplaatst en de buurt gaf aan dat ze er daar graag meer van zouden willen zien. Dus dat doen we dan.” Hij zegt blij te zijn dat het Vogelnest open kan blijven. “Door positief te blijven, kunnen we veel bereiken”.


Geen begrip voor rellen

En daar zijn meer buurtbewoners het mee eens. Hoewel sommige ervan balen dat ze er niet op uit kunnen, leggen de meeste mensen zich bij de maatregelen neer. “We moeten er maar het beste van maken. Met chagrijnig zijn, komen we er ook niet,” zegt een mevrouw. In de buurt is het in de supermarkt nog wel eens druk, maar 's avonds op het plein niet. Jongeren houden zich hier, in tegenstelling tot in andere steden, rustig. Niemand herkent zich hier dan ook in de rellen. “Dat heeft niets met corona te maken,” zegt een buurtbewoonster. “Waarom ze het doen, snap ik niet. Het heeft geen zin, de kosten worden alleen maar hoger.” Bang dat het in Dordt op rellen uitloopt, is ze niet echt. “Het kan overal, maar ik hoop dat we hier wat verstandiger zijn. Ik ben niet zo naïef om te denk en dat het hier niet kan gebeuren. Ik zie ook veel reacties van mensen die dat niet willen en ik hoop dat dat de boventoon krijgt.”

'Positief proberen te blijven' is een vaak gehoorde kreet op het Vogelplein. En er het beste van proberen te maken'. Door een rondje te fietsen, te wandelen of te lezen. Of een nieuwe hobby of cursus op te pakken. “Daar heb ik nu de tijd voor,” vertelt een jongere die Ad aanspreekt. “We moeten nu nog even volhouden, dan zijn we er in de zomer hopelijk vanaf.”

Lees ook

Lange file op snelweg door ongeluk met meerdere voertuigen

Op de A16 bij de Drechttunnel in Dordrecht richting Rotterdam is donderdagochtend een ongeluk gebeur...

Zorgen en frustratie over afsluiting N214 tijdens dichte brug: ´erg penibel´

Wie om wil rijden als de A15 vaststaat, komt dit najaar bedrogen uit. In september gaan er in versch...

Groen licht voor renovatie hoofdrioolgemaal Maria Montessorilaan

Het hoofdrioolgemaal aan de Dordtse Maria Montessorilaan wordt grondig gerenoveerd. Woensdag heeft w...

Gemeente Molenlanden heeft creatieve oplossing voor werknemerstekort

De gemeente Molenlanden lost hun personeelstekort op door gepensioneerden weer aan het werk te zette...

Cees (71) waakt aan bed in laatste levensfase: 'Niemand verdient het om alleen te sterven'

Sliedrechter Cees Kros is waakvrijwilliger in het woonzorgcentrum bij hem in de buurt. Hij zit regel...

Dirigent Wilhelminakerk krijgt erespeld tijdens afscheidsconcert: ‘Totaal door verrast’

Als dirigent Ries van der Zouwen (70) afgelopen weekend voor het laatst zijn stokje neerlegt na een ...