gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Regen, onweer en windstoten op komst: hoe hard wordt onze regio geraakt?

9a961334c562f1344403e9ce713d48f1

Het is met vlagen lekker weer, maar écht zomer is het helaas nog een tijdje niet. De laatste paar dagen kwakkelt het weer met temperaturen en neerslag, en gister werd er code geel afgegeven in de regio. Vandaag is dat opnieuw het geval, omdat het aan het einde van de dag flink los kan gaan.

Joram Niese |  | Aangepast op
Het is volgens Rijnmond-weerman Ed Aldus lastig om op dit moment te voorspellen hoeveel regen er valt en waar dat zal zijn. "Dat weten we pas een paar uur van tevoren." Wat wel vast staat, is dat er regen gaat vallen. Dat gebeurt in de hele regio vanaf het einde van de middag en in de avond. Die regen is er sowieso, in meer of mindere mate. Maar wáár het zwaartepunt is, dat kan nog veranderen."

Door de regen- en hagelbuien kan er in korte tijd veel wateroverlast ontstaan, schrijft het KNMI die code geel heeft afgekondigd. De grond is namelijk enorm verzadigd en kan daardoor weinig water meer opnemen, zegt Aldus.

Onweersbuien
In de tweede helft van de middag krijgt eerst het zuiden van het land te maken met onweersbuien. In eerste instantie geen ramp voor onze regio, maar later verschuiven die buien naar het midden en westen van ons land, schrijft het KNMI. Aan het einde van de middag is onze regio aan de beurt. Er kan dan plaatselijk veel regen vallen in korte tijd, en ook windstoten, hagel en onweer kunnen even flink huishouden.

Los van de regen kunnen er ook hagelbuien zijn, met hagelstenen van ongeveer 2 centimeter. Ook windstoten tot 70 kilometer per uur zouden zomaar voor kunnen komen.

Omstandigheden
Code geel is slechts een waarschuwing en geen alarm, vertelt Aldus. "Code geel wordt zeker in de zomer vaker afgegeven. Wanneer er onweer is en mensen liggen bijvoorbeeld op een open plek met water, moet je wat beter opletten. Pas vanaf code rood spreken we van een weeralarm."

Waakzaam
Met code geel is het volgens het KNMI 'raadzaam' om op te letten, met name voor verkeersdeelnemers. Zo vertelde Aldus al eerder: "Het is goed om waakzaam te blijven, maar met een beetje inschattingsvermogen kom je ver. Als je ziet dat het hard hagelt en de weg wit is, doe je er natuurlijk goed aan om wat langzamer te rijden."

Het slechte weer tijdens code geel blijft ook in de nacht en zelfs tot morgenochtend aanhouden. Pas morgen in de middag laat de zon zich af en toe weer zien. De buien van morgen zijn gelukkig een stuk milder.

Dit artikel verscheen ook op de website van onze mediapartner Rijnmond.

Lees ook

drone

Van straatraces tot diefstal: deze drone bewaakt 24/7 dit bedrijventerrein

Een drone die de veiligheid op een bedrijventerrein extra kan waarborgen. Het gebeurt nu in onze streek alleen nog in Zwijndrecht, waar bedrijventerrein De Geer en Groote Lindt een pilot draaien met het apparaat. Zo kunnen zaken als diefstal, vandalisme en straatraces beter worden aangepakt.

PSX_20260615_074640

Scooterrijder botst tegen stoeprand in Stadspolders en raakt gewond

Een scooterrijder is zondagavond gewond geraakt bij een eenzijdig ongeluk in de Dordtse wijk Stadspolders. Volgens een politiewoordvoerder botste de (jonge)man in een flauwe bocht tegen een stoeprand en ging vervolgens onderuit.

fotorws

Dit zijn de vijf meestgestelde vragen over de afsluiting van de Papendrechtsebrug

Sinds bekend is dat de Papendrechtsebrug negen maanden dichtgaat voor al het verkeer, wordt Rijkswaterstaat overspoeld met vragen en opmerkingen. De duur van de afsluiting is voor veel mensen een heikel punt, merkt omgevingsmanager Diana Wonnink. “Het is geen fijne boodschap om te moeten brengen.”

e6dc5178-950f-4be5-ab72-dbb9a069de40

Man botst tegen lantaarnpaal op dijk en raakt zwaargewond

Een scooterrijder is zondagnacht op een lantaarnpaal geklapt in Zwijndrecht. Daarbij raakte hij zwaargewond.

Schermafdruk op 2026-06-26 16-49-48

Koningspython gaat op avontuur in Dordrecht

Een opvallende vondst in de Schipbeekstraat in Dordrecht. Vrijdag keek iemand vreemd op toen daar ineens een koningspython over straat kroop. Na een melding is een gespecialiseerd team ingeschakeld om de opvallende oranje-gele slang van ongeveer twee meter lang te vangen. Dat lukte, waarna het dier tijdelijk is ondergebracht bij dierenzorgcentrum Louterbloemen.

Point Blur_Jun142026_103437 (1)

Twee geparkeerde auto's in vlammen op, mogelijk opzet

In Zwijndrecht zijn twee geparkeerde auto's zaterdagnacht verwoest door brand. Dat gebeurde aan de Lindtsebenedendijk, ter hoogte van de Perkstraat.