Dordrecht, Netherlands

Regio Dordrecht koploper in coronabesmettingen, toch komen er versoepelingen

De afgelopen week is het aantal positieve testen met 5,3 procent gestegen ten opzichte van de zeven dagen daarvoor. Dat schrijft de NOS. In totaal werden er de voorbije week 53.981 besmettingen geregistreerd (vorige week 51.240). Dat blijkt uit de weekrapportage van het RIVM.
Jordy Nijenhuis | 20 april 2021 15:52 | Aangepast op 20 april 2021 15:52
Ook in Dordrecht lopen de cijfers op. Vorige week nog waren er 549 besmettingen in de stad, deze week zijn dat er 674. In totaal zijn er sinds de uitbraak van het virus 12.410 besmettingen vastgesteld.


Testen

Het RIVM wijst erop dat al sinds januari het aantal besmettingen vrijwel constant toeneemt. Uitzondering is de tijd rond het Paasweekend, toen mensen zich minder lieten testen. "De druk door de corona-epidemie op de ziekenhuizen, de GGD's en op andere zorgverleners zoals bijvoorbeeld huisartsen blijft onverminderd hoog", onderstreept het RIVM. Het reproductiegetal lag 5 april op 1,06. Daarmee ligt het R-getal weer boven de 1 en neemt het aantal mensen dat besmet wordt nog verder toe.


Zuid-Holland-Zuid

Het aantal afgenomen testen was met 493.510 ongeveer gelijk aan vorige week. Het percentage positieve testen steeg, van 9,6 naar 10,1 procent. De regio met relatief de meeste besmettingen is Zuid-Holland-Zuid (regio Dordrecht) met 499 meldingen per 100.000 inwoners.

Ziekenhuizen

In de ziekenhuizen stijgt het aantal covidpatiënten. Er liggen nu 2653 coronapatiënten in het ziekenhuis, 99 meer dan een week geleden. Het is het hoogste aantal sinds 7 januari. Ook de bezetting van de IC's is hoger dan een week geleden: toen 794 en nu 823, een niveau vergelijkbaar met eind april 2020.

Versoepelingen

Ondanks de toename in cijfers kondigd het Kabinet vanavond toch versoepelingen aan. Zo mogen onder voorwaarden de winkels en terassen weer open. Ook mogen mensen weer 2 mensen thuis ontvangen in plaats van 1. Demissionair premier Mark Rutte en Hugo de Jonge van Volksgezondheid houden dinsdagavond een persconferentie over de maatregelen. De persconferentie is live te volgen via de Facebookpagina van RTV Dordrecht

Meest gelezen

Eieren en gebonk tegen ramen asielopvang Papendrecht: 'De meiden schrokken zich dood'

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 27 feb 2026 12:02

Motorrijder (22) overleden na ernstig ongeluk

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 2 mrt 2026 10:56

Lees ook

Kijktip: Het derde debat 'Dordrecht Kiest' op TV Dordrecht

Het derde lijsttrekkersdebat ‘Dordrecht kiest’ is deze donderdag vanaf 18:00 te zien op TV Dordrecht...

Woningnood, femicide en Donald Trump: na muziekprijs laat ZOEKHETUITMAN opnieuw van zich horen

De Dordtse punkband ZOEKHETUITMAN komt vrijdag met een nieuwe EP. Met hun muziek spreekt de band zic...

Lange file op snelweg door ongeluk met meerdere voertuigen

Op de A16 bij de Drechttunnel in Dordrecht richting Rotterdam is donderdagochtend een ongeluk gebeur...

Zorgen en frustratie over afsluiting N214 tijdens dichte brug: ´erg penibel´

Wie om wil rijden als de A15 vaststaat, komt dit najaar bedrogen uit. In september gaan er in versch...

Groen licht voor renovatie hoofdrioolgemaal Maria Montessorilaan

Het hoofdrioolgemaal aan de Dordtse Maria Montessorilaan wordt grondig gerenoveerd. Woensdag heeft w...

Gemeente Molenlanden heeft creatieve oplossing voor werknemerstekort

De gemeente Molenlanden lost hun personeelstekort op door gepensioneerden weer aan het werk te zette...