Dordrecht, Netherlands

Regionaal Archief doet de deuren open

Het Regionaal Archief zet zaterdag 22 juni de deuren open voor bezoekers tijdens de Open Archiefdag. Het Dordtse geheugen verwelkomt bezoekers met meerdere masterclasses, een expositie en een Dordtse geschiedenisquiz.
Robert van Loon | 18 juni 2019 12:42 | Aangepast op 18 juni 2019 12:42
Je kan een cursus krijgen in het herkennen van nepnieuws, er is een stoomcursus Dordtse geschiedenis of kijk naar een van de films uit het archief.


In het archief wordt de geschiedenis van Dordrecht, de Drechtsteden en de Hoekse Waard bewaart. Dit zijn onder ander documenten maar ook foto’s en materialen zoals een lantaarn van een postkantoor en kanonskogels.

Meest gelezen

Moordverdachte in hongerstaking, 'te weinig zuurstof en daglicht in cel'

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 12 feb 2026 12:11

Dode gevonden op grasveld langs dijk

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 13 feb 2026 09:58

Honderden vlaggen en protest tegen azc in dit dorp: 'Iedereen heeft het erover'

Redactie Streekomroep | Megan de Groot | 9 feb 2026 16:59

Lees ook

Liefde en geluk boven alles: zo zag de Dordtse carnavalsoptocht eruit

“In Ooi- en Ramsgat draait het om liefde en geluk”, zo luidt het motto van de carnavalsoptocht in Do...

FC Dordrecht op koers voor periodetitel: ‘Iedereen is betrokken bij doelpunten’

Het klinkt misschien gek, maar FC Dordrecht kan over twee weken al zeker zijn van play-offdeelname. ...

FC Dordrecht blijft winnen en maakt serieuze kans op periodetitel

FC Dordrecht is voorlopig niet te stoppen in 2026. De club zette vrijdagavond FC Emmen met 1-0 opzij...

Man aangehouden nadat politie verkeerde link stuurt

Een 40-jarige man uit Ridderkerk is donderdagavond aangehouden, nadat de politie zelf een fout maakt...

Zaterdag in Studio De Witt: schrijver en dichter Edjo Frank komt langs

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Edjo Frank. Frank is ee...

Een warme feesttent, koud bier en optredens: Dordts carnaval pakt uit

Afreizen naar het zuiden voor carnaval? Dat is helemaal niet nodig, als het aan de Dordtse carnavals...