Dordrecht, Netherlands

Regionaal Archief doet de deuren open

Het Regionaal Archief zet zaterdag 22 juni de deuren open voor bezoekers tijdens de Open Archiefdag. Het Dordtse geheugen verwelkomt bezoekers met meerdere masterclasses, een expositie en een Dordtse geschiedenisquiz.
Robert van Loon | 18 juni 2019 12:42 | Aangepast op 18 juni 2019 12:42
Je kan een cursus krijgen in het herkennen van nepnieuws, er is een stoomcursus Dordtse geschiedenis of kijk naar een van de films uit het archief.


In het archief wordt de geschiedenis van Dordrecht, de Drechtsteden en de Hoekse Waard bewaart. Dit zijn onder ander documenten maar ook foto’s en materialen zoals een lantaarn van een postkantoor en kanonskogels.

Meest gelezen

Traumaheli landt op N3 na ongeluk op Papendrechtsebrug

Redactie Streekomroep | 12 dec 2025 12:08

Explosie bij apotheek, twee verdachten in beeld

Redactie Streek 56 | 17 dec 2025 10:45

Lees ook

Prijs voor Van Drunen, die Verstappen verslaat op Sportgala: ‘Heel speciaal’

De prijzenkast van Lotte van Drunen blijft zich maar vullen. Het Sliedrechtse motorcrosstalent werd ...

Politie geeft meer dan 400 dozen kattengrit van drugsdealers aan de voedselbank

De politie heeft maar liefst 427 dozen vol kattengrit aan het goede doel gedoneerd. De pakketten war...

Onrustig jaar in dit dorp met jongeren in de hoofdrol: ‘Probeer het gesprek aan te gaan’

Alblasserdammers zijn ‘gezamenlijk verantwoordelijk’ voor de jongeren in het dorp, ook als zij overl...

Vrijwilligers overhandigen petitie aan burgemeester om sluiting van cultuurcentrum DOOR te voorkomen

‘Behoud de culturele broedplaats waar kunst, cultuur en mensen elkaar ontmoeten’, dat is de boodscha...

Woede om geopende graven Essenhof, geen vervolging en raadsenquête

De Dordtse raad reageert vol afschuw op de gebeurtenissen op begraafplaats Essenhof. Daar zijn grave...

Kerstsfeer aan de Krommedijk, maar geen punten voor FC Dordrecht

Spectaculaire goals, wéér geen resultaat, een teruggekeerde aanvoerder en een indrukwekkende steunbe...