gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Rekenkamercommissie presenteert rapport burgerparticipatie

Gisteravond presenteerde de Rekenkamercommissie haar onderzoek naar burgerparticipatie in Dordrecht.

Carlijn Kruidhof |  | Aangepast op
In de afgelopen jaren is burgerparticipatie sterk toegenomen. Volgens de Rekenkamercommissie kan er nu worden gesproken van ‘overheidsparticipatie’: nieuwe initiatieven komen vooral van burgers. De overheid is daarbij participant van deze nieuwe ideeën. Maar dit proces loopt niet altijd soepel. Burgers hebben het gevoel dat hun ideeën niet worden overgenomen en beloften niet altijd worden nagekomen.

Het rapport concludeert dat de gemeentelijke organisatie te gefragmenteerd te werk gaat. Bovendien is het onduidelijk wat hoeveel geld er is voor de ambities op het gebied van burgerparticipatie. Een van de aanbevelingen die de commissie doet, is de beleidskolommen in de gemeentelijke organisatie te doorbreken en meer onderlinge samenwerkingen aan te gaan. Het college is hiermee eens.

Het in 2015 aangekondigde onderzoek stelde twee perspectieven centraal: de visie van de gemeente op burgerparticipatie en de verwachtingen van de burgers. Door middel van gesprekken met raadsleden, ambtenaren, initiatiefnemers en deskundigen werd bekeken wat de staat van burgerparticipatie op dit moment is en hoe het verbeterd kan worden in de toekomst.

Lees ook

FOTO WEBSITE2

Wout en Harry wonen bij de brug en genieten van de bedrijvigheid: ‘Reuring in de tent’

Stil op de weg, maar druk daar omheen. Papendrechters die vlakbij de Papendrechtsebrug wonen hebben sinds de afsluiting van de brug met veel veranderingen te maken gekregen. Tot echte overlast leidt dat niet, ondanks dat er veel gebeurt.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: standbeeld van Kees Buddingh

Studio De Witt besteedt deze zaterdag aandacht aan de wens van een groep Dordtenaren een beeld in de stad te plaatsen van de Dordtse dichter en schrijver Kees Buddingh. Buddingh (1918-1985) kreeg onder meer bekendheid met zijn gedicht ‘De blauwbilgorgel’. Presentator Ben Corino spreekt met de aanjagers van het plan voor het Buddingh standbeeld, Ton Delemarre en Jacques Malschaert.

paul nuijten

Excuses na vijfde nederlaag op rij FC Dordrecht, ‘alleen woorden zeggen niets’

Trainer Paul Nuijten zegt sorry tegen de naar Oss meegereisde fans van FC Dordrecht. De Schapekoppen leden in Brabant een pijnlijke 3-0 nederlaag, waardoor de ploeg minstens tot zondag hekkensluiter in de Keuken Kampioen Divisie is.

Pitbulls bijten man artikel foto

Dordtenaar gewond geraakt na aanval van bijtende honden

Op de Aardappelmarkt in Dordrecht is zondag een 64-jarige Dordtenaar aangevallen door twee pitbulls. Het slachtoffer liep hierbij zwaar lichamelijk letsel aan zijn onderarm op.

nanning

Hoe voorkom je een overval? Gemeente gaat juweliers helpen

De gemeente Dordrecht en de politie gaan in gesprek met juweliers in de stad over criminaliteit en wat daartegen te doen. Dat zegt burgemeester Nanning Mol in antwoord op raadsvragen. Het is een gevolg van overvallen die de laatste maanden in Dordrecht hebben plaatsgevonden op verschillende ondernemers.

FOTO BOSWACHTER

Nieuwe diersoorten ontdekken en oude plankjes vervangen: dit doet boswachter Wouter

Wandelen door prachtige natuurgebieden, het horen van de geluiden van ijsvogels en het goed controleren van alle paden. Een boswachter is van alle markten thuis en boswachter Wouter Boer moet zelfs een klusjesman in zich hebben. Megan komt er al snel achter dat een boswachter niet alleen maar van de natuur kan genieten, maar dat er veel meer bij komt kijken.