gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Rekenkamercommissie presenteert rapport burgerparticipatie

Gisteravond presenteerde de Rekenkamercommissie haar onderzoek naar burgerparticipatie in Dordrecht.

Carlijn Kruidhof |  | Aangepast op
In de afgelopen jaren is burgerparticipatie sterk toegenomen. Volgens de Rekenkamercommissie kan er nu worden gesproken van ‘overheidsparticipatie’: nieuwe initiatieven komen vooral van burgers. De overheid is daarbij participant van deze nieuwe ideeën. Maar dit proces loopt niet altijd soepel. Burgers hebben het gevoel dat hun ideeën niet worden overgenomen en beloften niet altijd worden nagekomen.

Het rapport concludeert dat de gemeentelijke organisatie te gefragmenteerd te werk gaat. Bovendien is het onduidelijk wat hoeveel geld er is voor de ambities op het gebied van burgerparticipatie. Een van de aanbevelingen die de commissie doet, is de beleidskolommen in de gemeentelijke organisatie te doorbreken en meer onderlinge samenwerkingen aan te gaan. Het college is hiermee eens.

Het in 2015 aangekondigde onderzoek stelde twee perspectieven centraal: de visie van de gemeente op burgerparticipatie en de verwachtingen van de burgers. Door middel van gesprekken met raadsleden, ambtenaren, initiatiefnemers en deskundigen werd bekeken wat de staat van burgerparticipatie op dit moment is en hoe het verbeterd kan worden in de toekomst.

Lees ook

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: vooruitblik op DrechtStadLoop met oudgediende en jong talent

Zo’n 2800 elitelopers, liefhebbers en recreanten verzamelen zich zondag op het Statenplein in Dordrecht voor de DrechtStadLoop. Ook Papendrechter Roy Hoornweg (40), die aan het einde van zijn atletenloopbaan zit, loopt zondag mee. Presentator Ben Corino gaat zaterdag in het radioprogramma Studio De Witt in gesprek met hem.

PSX_20261024_091726

BMW uitgebrand op parkeerplaats

Een geparkeerde BMW in Hendrik-Ido-Ambacht is in de nacht van vrijdag op zaterdag verwoest door brand.

fotoartikelelektrischedriewieler

Na sluiting van de Papendrechtsebrug vindt deze bakker een oplossing op drie wielen

Sinds de afsluiting van de Papendrechtsebrug moeten weggebruikers op zoek naar alternatieven. Dat geldt ook voor Bakkerij Vlot uit Papendrecht, die bij tientallen klanten en bedrijven in Dordrecht bezorgt. Die vond de bakkerij in een opvallend voertuig: een elektrische driewieler die mee kan op de pont tussen Papendrecht en Dordrecht.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met toxicoloog Jacob de Boer

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met toxicoloog Jacob de Boer. Hij schreef met politicoloog en journalist Rolf Heynen het deze week verschenen boek GIF, over de talloze toxische en chemische stoffen die ongemerkt in ons dagelijks leven voorkomen.

Busink explosie zwi

Explosie op balkon van woning, kinderen nagekeken door ambulancepersoneel

Bij een explosie op het balkon van een portiekwoning aan de Dr. Boutensstraat in Zwijndrecht zijn zondagavond twee ruiten gesneuveld. Ook ontstond er een kleine brand, die door de brandweer is geblust.

TukTuk tours - Pieter van Loon

Een elektrische tuktuk om de Dordtse binnenstad te bewonderen: ‘Het roept veel enthousiasme op’

Toeristen rondrijden in een tuktuk om zo de parels van Dordrecht te laten zien. Dat is wat vastgoedondernemer én stadsgids Pieter van Loon vanaf woensdag officieel in zijn vrije uurtjes gaat doet. Met dit initiatief wil Van Loon toeristen die minder mobiel zijn toch de stad laten ervaren.