gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Relatief rustig met bermbranden

bc61019cc1784a5c9bba09694b1cbc60

In tegenstelling tot de brandweer in Brabant, heeft de brandweer in Zuid-Holland-Zuid nog rustig.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Door de aanhoudende droogte ontstaan er sneller bermbranden. Een woordvoerder van de Brandweer ZHZ geeft aan dat dat meerdere oorzaken kan hebben. Bermbranden kunnen ontstaan door het weggooien van nog brandende peuken. Maar ook door een flesje water dat in de zon ligt. De brandweer waarschuwt mensen dan ook om peuken goed te doven met eventueel water en afval weg te gooien in de prullenbak.

Dat wij nog geen grote bos of bermbranden hebben verbaast de brandweer niet. De Biesbosch is een behoorlijk nat natuurgebied, daardoor is de kans op brand onder en boven de grond stukken kleiner.


De brandweer vreest niet voor te weinig water voor het blussen van branden, “het waterpeil zakt wel, maar in onze regio zijn voldoende drinkwaterleidingen waar de brandslangen op aangesloten kunnen worden” aldus de woordvoerder.

Lees ook

verdachterid

81-jarige vrouw geeft sieraden mee aan nep-rechercheur, politie zoekt jonge verdachte

Een 81-jarige vrouw uit Ridderkerk is slachtoffer geworden van een babbeltruc waarbij een nep-rechercheur haar sieraden buitmaakt. De vrouw krijgt eerst iemand aan de telefoon die zich voordoet als rechercheur. Later verschijnt een jonge man bij haar woning om de sieraden op te halen.

IMG_0851

Skatepark krijgt een flinke opknapbeurt

Het kleine skateparkje aan de Groenezoom in Dordrecht wordt vernieuwd. Hoewel de baan niet groter wordt, komen er wel meer obstakels bij. Zo moet het vernieuwde skatepark straks meer mogelijkheden bieden voor kinderen en jongeren uit de buurt om te skaten en te bewegen.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: standbeeld van Kees Buddingh

Studio De Witt besteedt deze zaterdag aandacht aan de wens van een groep Dordtenaren een beeld in de stad te plaatsen van de Dordtse dichter en schrijver Kees Buddingh. Buddingh (1918-1985) kreeg onder meer bekendheid met zijn gedicht ‘De blauwbilgorgel’. Presentator Ben Corino spreekt met de aanjagers van het plan voor het Buddingh standbeeld, Ton Delemarre en Jacques Malschaert.

Batavia in de Bataviahaven - ovv Sander Wit

Dordts bedrijf zorgt voor transport van historisch schip

Voor onderhoud moet de historische Batavia heen en weer tussen Lelystad en Amsterdam. Voor dit bijzondere transport wordt onder meer de Dordtse Koninklijke Van der Wees Groep B.V. ingeschakeld, die een belangrijke rol speelt bij de verplaatsing van het schip.

Hawker Typhoon Alblasserdam

Tentoonstelling over neergestort oorlogsvliegtuig geopend

Een tentoonstelling over de crash van een Britse Hawker Typhoon is geopend in Alblasserdam. Het vliegtuig werd op 28 september 1944 door vijandelijk vuur uit de lucht geschoten. Piloot Jean-Noël Vandaele kwam daarbij om het leven. Bij de opening was ook zijn inmiddels 86-jarige dochter aanwezig.

navigatie apps en pont

Pontjes niet in routeplanner: sommigen sturen je zelfs nog over Papendrechtsebrug

Verschillende routeplanners zijn niet op de hoogte van de afsluiting van de Papendrechtseburg. Zowel bij Google Maps als Apple Kaarten worden fietsers en voetgangers die de Beneden Merwede over willen steken niet naar de gratis pontjes geleid. Soms kun je volgens de navigatie de rivier nog via de brug oversteken.