Dordrecht, Netherlands

Relatief rustig met bermbranden

In tegenstelling tot de brandweer in Brabant, heeft de brandweer in Zuid-Holland-Zuid nog rustig.
Jordy Nijenhuis | 19 juli 2018 10:38 | Aangepast op 19 juli 2018 10:38
Door de aanhoudende droogte ontstaan er sneller bermbranden. Een woordvoerder van de Brandweer ZHZ geeft aan dat dat meerdere oorzaken kan hebben. Bermbranden kunnen ontstaan door het weggooien van nog brandende peuken. Maar ook door een flesje water dat in de zon ligt. De brandweer waarschuwt mensen dan ook om peuken goed te doven met eventueel water en afval weg te gooien in de prullenbak.

Dat wij nog geen grote bos of bermbranden hebben verbaast de brandweer niet. De Biesbosch is een behoorlijk nat natuurgebied, daardoor is de kans op brand onder en boven de grond stukken kleiner.


De brandweer vreest niet voor te weinig water voor het blussen van branden, “het waterpeil zakt wel, maar in onze regio zijn voldoende drinkwaterleidingen waar de brandslangen op aangesloten kunnen worden” aldus de woordvoerder.

Lees ook

Luke reisde naar Noorwegen voor noorderlicht, maar zag het hier het beste: 'Nog nooit zo gezien'

Een lange reis maken naar het noorden van Noorwegen om het noorderlicht te zien? Maandagavond was da...

Al een half jaar geen les van neergestoken meester: zo gaat het nu met hem

Het gaat ‘beetje bij beetje beter’ met meester Recep, die een halfjaar geleden werd neergestoken tij...

‘Gevaarlijke verkeerssituatie’ bij spoorwegovergang niet aangepast: ‘Geen reden om te veranderen’

Een volgens omwonenden gevaarlijke verkeerssituatie in Hardinxveld-Giessendam wordt niet aangepakt. ...

Opnieuw autobranden in Dordrecht, brandweer twee keer in actie

Wederom is Dordrecht getroffen door verschillende autobranden. Maandagavond rond 21.30 uur is een dr...

Man die schoolmeester neerstak bij eindmusical ‘werd geterroriseerd door een andere vader’

De man die vastzit voor een steekpartij tijdens een schoolmusical in Alblasserdam werd al een jaar g...

Liefhebbers scoren goedkope pareltjes op muziekbeurs: 'Leuk om te snuffelen'

Een ware snoepwinkel voor de liefhebber, zo kan de muziekbeurs van Opnieuw & Co wel genoemd worden. ...