gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Relatief rustig met bermbranden

bc61019cc1784a5c9bba09694b1cbc60

In tegenstelling tot de brandweer in Brabant, heeft de brandweer in Zuid-Holland-Zuid nog rustig.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Door de aanhoudende droogte ontstaan er sneller bermbranden. Een woordvoerder van de Brandweer ZHZ geeft aan dat dat meerdere oorzaken kan hebben. Bermbranden kunnen ontstaan door het weggooien van nog brandende peuken. Maar ook door een flesje water dat in de zon ligt. De brandweer waarschuwt mensen dan ook om peuken goed te doven met eventueel water en afval weg te gooien in de prullenbak.

Dat wij nog geen grote bos of bermbranden hebben verbaast de brandweer niet. De Biesbosch is een behoorlijk nat natuurgebied, daardoor is de kans op brand onder en boven de grond stukken kleiner.


De brandweer vreest niet voor te weinig water voor het blussen van branden, “het waterpeil zakt wel, maar in onze regio zijn voldoende drinkwaterleidingen waar de brandslangen op aangesloten kunnen worden” aldus de woordvoerder.

Lees ook

kat vermist

Kat Oscar verdween op hoge snelheid, nu is hij terug bij Remco: 'Ik kon bijna niet praten'

Mooi nieuws: de ruim anderhalve week vermiste kat Oscar is gevonden. Oscar verdween op hoge snelheid vanuit Rijsoord, maar werd woensdagavond door iemand gezien in het Brabantse Oudenbosch. Zijn baasje Remco van Die is opgelucht: “Toen ik werd gebeld, kon ik bijna niet praten."

THUMB WEBSITE

Avondvierdaagse dag na afgelasting wel van start, dat levert vrolijke gezichten op

De Dordtse avondvierdaagse is een dag later dan gepland van start gegaan. Vanwege opgegeven noodweer moest het festijn dinsdag nog worden afgeblazen, maar met een heerlijk zonnetje, dansende kinderen en gezellige muziek is de aftrap op woensdag een groot feest.

IMG_7275 (1)

Let op: dit station staat donderdagavond opnieuw vol met hulpdiensten

Hulpdiensten zijn donderdagavond opnieuw massaal op station Dordrecht te vinden. Niet vanwege een groots incident, maar vanwege een oefening. De Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid wil hiermee de samenwerking tussen de betrokken hulpdiensten verder verbeteren.

Fakkelprotest Nieuw-Lekkerland

Opnieuw protest tegen mogelijk azc, demonstranten tonen tientallen fakkels

In Nieuw-Lekkerland is woensdagavond opnieuw gedemonstreerd tegen de mogelijke komst van een asielzoekerscentrum (azc) in het dorp. Er werden meerdere toespraken gehouden, waarna de aanwezigen gezamenlijk zo’n zestig fakkels aanstoken. Het protest verliep rustig.

Rijkswaterstaat

Ongeluk met meerdere voertuigen op A27, weg tijdelijk dicht geweest

Op de A27 bij Noordeloos is een ongeluk met meerdere voertuigen gebeurd vanuit de richting Gorinchem. De weg is tijdelijk dicht geweest en er is een lange file ontstaan.

Point Blur_Jun112026_065550

Auto crasht op brug, bestuurder (33) aangehouden voor rijden onder invloed

Een 33-jarige man is woensdagavond laat aangehouden na een auto-ongeluk op de Zwijndrechtsebrug. Volgens de politie reed de man onder invloed.