gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Rembrandt te zien in Zwijndrecht

In de Oude Kerk van Zwijndrecht zijn etsen en tekeningen te zien van Rembrandt. De tentoonstelling is onderdeel van de manifestatie Reformatie, Rembrandt en Bach, die daar tot en met 15 november gehouden wordt.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De prenten komen uit een zogeheten Rembrandt-bijbel. "Deze dateert van 1910 en tikte ik bij toeval op de kop in Leeuwarden", vertelt eigenaar Cees van der Touw; "hij is losbladig, dus ik kon de prenten beschikbaar stellen zonder ze eruit te hoeven scheuren."

Dominee Jan Riemersma uit Sliedrecht, die een boek schreef over Hollands beroemdste schilder ('Een glimp van de hemel" - 2016), zegt dat Rembrandt één van de kunstenaars was die zich zeer door het geloof en bijbelse verhalen liet inspireren.

Dat Rembrandt ook oog had voor wereldse zaken blijkt eveneens uit de tientallen prenten, die in Zwijndrecht te zien zijn. Zo is er op eentje een poepende hond te zien. Eén van de prenten is gemaakt in hetzelfde jaar als dat hij de Nachtwacht schilderde en toont een opvallende overeenkomst door een handgebaar van één van de afgebeelde figuren.


De beroemdste ontbreekt niet. "Dat is de honderd gulden prent. Dat is de Nachtwacht onder de prenten en die dankt z'n naam aan een anekdote. Rembrandt zou 'm op een markt voor honderd gulden hebben terug gekocht", vertelt Riemersma.

De expositie duurt tot en met 15 november, maar de manifestatie Reformatie, Rembrandt en Bach kent een breder programma. Zo treedt vrijdagavond het Dutch Baroque Orchestra op, dat in de Oude Kerk werken van Bach ten gehore brengt.

Omdat de expositie is opgenomen in de Open Atelier Route is-ie zaterdag gratis te bezichtigen. Woensdag komt Riemersma in de kerk een lezing verzorgen met als titel "het geheim van Rembrandts geloof".

Het hele programma staat op

Lees ook

drone

Van straatraces tot diefstal: deze drone bewaakt 24/7 dit bedrijventerrein

Een drone die de veiligheid op een bedrijventerrein extra kan waarborgen. Het gebeurt nu in onze streek alleen nog in Zwijndrecht, waar bedrijventerrein De Geer en Groote Lindt een pilot draaien met het apparaat. Zo kunnen zaken als diefstal, vandalisme en straatraces beter worden aangepakt.

PSX_20260610_141907

Balen voor liefhebber: ruim vijftig jaar oude oldtimer zwaar beschadigd

Vlakbij Station Dordrecht is woensdagmiddag een oldtimer in botsing gekomen met een andere auto. De Alfa Romeo, volgens de bestuurder een exemplaar uit 1972, is zwaar beschadigd.

sloop Weeskinderendijk 01

Eerste panden Weeskinderendijk gesloopt: ruimte voor tijdelijke parkeerplaats

De sloop van verschillende woningen en bedrijfspanden langs de Weeskinderendijk in Dordrecht is in volle gang. Begin juni is gestart met het afbreken van tientallen woningen die al langere tijd leegstaan, nadat eerst de panden van asbest zijn ontdaan.

Screenshot_20260610_134449_Instagram

Politie betrapt racende motorrijders op Dordtse dijk: ‘Dit kunnen wij niet toestaan’

Agenten hebben afgelopen zondag een flinke groep racende motorrijders betrapt op de Wieldrechtse Zeedijk. Daarbij zijn meerdere processen-verbaal uitgedeeld. “Wij gunnen iedereen hun pleziertje maar dit gedrag op de openbare weg kunnen wij niet toestaan”, schrijft de politie op Instagram.

PSX_20260529_191757

Onweer legt levenswerk van familie in de as, maar gezin krijgt volop steun: 'We gaan zeker terug'

Slechts één bliksemslag legde de woning en het levenswerk van de familie Brand in de as. Anderhalve week na de brand in Bleskensgraaf kunnen Jaap en Marina het nog steeds niet geloven. Toch zegt het stel vooral dankbaar te zijn, ondanks het verlies van hun huis: "De hulp die we krijgen is met geen pen te beschrijven."

luchtalarm 03

sirene

Luchtalarm blijft toch bestaan en Defensie gaat meebetalen

Het luchtalarm blijft bestaan, zeggen Haagse bronnen tegen de NOS. Defensie gaat eraan meebetalen, ook wordt het systeem gemoderniseerd. Daarmee zal het luchtalarm toch niet op 1 januari 2028 verdwijnen, zoals minister Van Weel (Justitie en Veiligheid) eerder had aangekondigd.