gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Rembrandt te zien in Zwijndrecht

In de Oude Kerk van Zwijndrecht zijn etsen en tekeningen te zien van Rembrandt. De tentoonstelling is onderdeel van de manifestatie Reformatie, Rembrandt en Bach, die daar tot en met 15 november gehouden wordt.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De prenten komen uit een zogeheten Rembrandt-bijbel. "Deze dateert van 1910 en tikte ik bij toeval op de kop in Leeuwarden", vertelt eigenaar Cees van der Touw; "hij is losbladig, dus ik kon de prenten beschikbaar stellen zonder ze eruit te hoeven scheuren."

Dominee Jan Riemersma uit Sliedrecht, die een boek schreef over Hollands beroemdste schilder ('Een glimp van de hemel" - 2016), zegt dat Rembrandt één van de kunstenaars was die zich zeer door het geloof en bijbelse verhalen liet inspireren.

Dat Rembrandt ook oog had voor wereldse zaken blijkt eveneens uit de tientallen prenten, die in Zwijndrecht te zien zijn. Zo is er op eentje een poepende hond te zien. Eén van de prenten is gemaakt in hetzelfde jaar als dat hij de Nachtwacht schilderde en toont een opvallende overeenkomst door een handgebaar van één van de afgebeelde figuren.


De beroemdste ontbreekt niet. "Dat is de honderd gulden prent. Dat is de Nachtwacht onder de prenten en die dankt z'n naam aan een anekdote. Rembrandt zou 'm op een markt voor honderd gulden hebben terug gekocht", vertelt Riemersma.

De expositie duurt tot en met 15 november, maar de manifestatie Reformatie, Rembrandt en Bach kent een breder programma. Zo treedt vrijdagavond het Dutch Baroque Orchestra op, dat in de Oude Kerk werken van Bach ten gehore brengt.

Omdat de expositie is opgenomen in de Open Atelier Route is-ie zaterdag gratis te bezichtigen. Woensdag komt Riemersma in de kerk een lezing verzorgen met als titel "het geheim van Rembrandts geloof".

Het hele programma staat op

Lees ook

jokefoto.png

Iconische steward Joke neemt afscheid van FC Dordrecht: ‘Ik ga alles missen hier’

Ze raakte gewond, maar wordt ook luidkeels toegezongen. Na 25 jaar stopt Joke Louwersheimer (68) als steward van FC Dordrecht. Hoewel ze haar club maar moeilijk kan loslaten, vindt ze het mooi geweest. Met een lach en een traan neemt ze afscheid. “Ik heb een hoop vrienden gemaakt.”

relschopper FC.png

Supporter FC Dordrecht gaat opnieuw in de fout: veroordeeld voor openlijke geweldpleging

Een 31-jarige Dordtenaar heeft een voorwaardelijke celstraf van drie maanden opgelegd gekregen, voor het plegen van openlijk geweld tegen meerdere agenten. Dat deed hij in aanloop naar de wedstrijd van FC Dordrecht tegen FC Den Bosch, aan het begin van dit jaar.

merwedelingelijn01.jpg

Voor één euro een hele dag met het ov: Qbuzz in actie voor CliniClowns

Reizigers in de streek kunnen binnenkort een hele dag reizen voor één euro met het openbaar vervoer van Qbuzz. De opbrengst gaat naar de CliniClowns, een stichting die zorgt voor plezier en afleiding bij zieke kinderen.

fouilleren.png

Tientallen wapens gevonden bij preventief fouilleren in Dordrecht, maatregel verlengd

Het preventief fouilleren in Dordrecht wordt met een jaar verlengd. Dat betekent dat mensen op verschillende plekken in de stad zonder concrete verdenking gefouilleerd mogen worden of dat voertuigen daar gecontroleerd mogen worden. Bij dergelijke controles zijn in meer dan een jaar tijd ruim dertig wapens van straat gehaald.

fotopersburobusinkdordt.jpg

Zwaargewonde bij bedrijfsongeluk in Dordrecht

Bij een bedrijfsongeval op industrieterrein Dordtse Kil III in Dordrecht is donderdagochtend iemand zwaargewond geraakt. Volgens een woordvoerder van de politie zou er iets op zijn voet zijn gevallen.

plucheplakkers

Welgemeend advies van de Plucheplakkers voor deze FC Dordrecht-middenvelders

FC Dordrecht is uitgespeeld in de Keuken Kampioen Divisie. Na het 4-1 verlies bij Almere City kan de ploeg van trainer Dirk Kuijt alleen nog tiende, elfde of twaalfde worden. De Plucheplakkers maken na de nederlaag in Flevoland de balans op.