gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Rembrandt te zien in Zwijndrecht

In de Oude Kerk van Zwijndrecht zijn etsen en tekeningen te zien van Rembrandt. De tentoonstelling is onderdeel van de manifestatie Reformatie, Rembrandt en Bach, die daar tot en met 15 november gehouden wordt.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De prenten komen uit een zogeheten Rembrandt-bijbel. "Deze dateert van 1910 en tikte ik bij toeval op de kop in Leeuwarden", vertelt eigenaar Cees van der Touw; "hij is losbladig, dus ik kon de prenten beschikbaar stellen zonder ze eruit te hoeven scheuren."

Dominee Jan Riemersma uit Sliedrecht, die een boek schreef over Hollands beroemdste schilder ('Een glimp van de hemel" - 2016), zegt dat Rembrandt één van de kunstenaars was die zich zeer door het geloof en bijbelse verhalen liet inspireren.

Dat Rembrandt ook oog had voor wereldse zaken blijkt eveneens uit de tientallen prenten, die in Zwijndrecht te zien zijn. Zo is er op eentje een poepende hond te zien. Eén van de prenten is gemaakt in hetzelfde jaar als dat hij de Nachtwacht schilderde en toont een opvallende overeenkomst door een handgebaar van één van de afgebeelde figuren.


De beroemdste ontbreekt niet. "Dat is de honderd gulden prent. Dat is de Nachtwacht onder de prenten en die dankt z'n naam aan een anekdote. Rembrandt zou 'm op een markt voor honderd gulden hebben terug gekocht", vertelt Riemersma.

De expositie duurt tot en met 15 november, maar de manifestatie Reformatie, Rembrandt en Bach kent een breder programma. Zo treedt vrijdagavond het Dutch Baroque Orchestra op, dat in de Oude Kerk werken van Bach ten gehore brengt.

Omdat de expositie is opgenomen in de Open Atelier Route is-ie zaterdag gratis te bezichtigen. Woensdag komt Riemersma in de kerk een lezing verzorgen met als titel "het geheim van Rembrandts geloof".

Het hele programma staat op

Lees ook

grote kerk benefiet concert

Benefietconcert groot succes voor restauratie glas-in-lood ramen

Het benefietconcert in de Grote Kerk voor de restauratie van de glas-in-loodramen heeft zeker 10.000 euro opgeleverd. Met hulp van het Dordtse Orkest, Werkgroep Muziek en andere horeca organiseerden de Vrienden van de Grote Kerk afgelopen zaterdag het concert.

FOTO BOSWACHTER

Nieuwe diersoorten ontdekken en oude plankjes vervangen: dit doet boswachter Wouter

Wandelen door prachtige natuurgebieden, het horen van de geluiden van ijsvogels en het goed controleren van alle paden. Een boswachter is van alle markten thuis en boswachter Wouter Boer moet zelfs een klusjesman in zich hebben. Megan komt er al snel achter dat een boswachter niet alleen maar van de natuur kan genieten, maar dat er veel meer bij komt kijken.

fotoartikel

Van rustig park naar de N3: het raadsel van de ontsnapte hooglanders

Twee lieve Schotse hooglanders die dinsdagavond uit het niets uitbreken en de politie een lastige avond bezorgen. Ook een dag later houdt het de gemoederen rondom het Dordtse Dubbelmondepark flink bezig. De dieren kwamen op een nog onbekende manier buiten de poorten van het park. Ondanks verwoede pogingen van de politie om de dieren in te sluiten, belandden de dieren op de rondweg N3 tussen voorbijrazende auto’s. Hoe is dat mogelijk geweest?

parkeergaragevisstraat

Parkeergarage Visstraat nog maanden dicht, eind 2026 meer duidelijkheid

De parkeergarage Visstraat in het centrum van Dordrecht blijft nog zeker een aantal maanden dicht. De gemeente wacht nog op een definitief rapport van het onderzoek naar de technische staat van de parkeergarage, dat dit najaar wordt verwacht. Daarna moeten concrete maatregelen worden genomen.

nk20260828NKS01156

FC Dordrecht met ruime cijfers onderuit op Volendamse kermisavond

FC Dordrecht is hard onderuit gegaan op bezoek bij FC Volendam. De formatie van trainer Paul Nuijten verloor met 6-1, mede dankzij eigen fouten in de opbouw. Vier doelpunten van Henk Veerman deden de Schapekoppen definitief de das om, Vetkal scoorde aan Dordtse kant.

villakinderdijk

Deze villa was 100 jaar van dezelfde familie en staat nu te koop: ‘Prijs rond de 7 miljoen’

In 1917 werd er in Kinderdijk een luxe villa aan de Lek opgeleverd. Honderd jaar lang was het enorme huis in de handen van één ondernemersfamilie. Tot nu, want de woning staat sinds deze week in de verkoop. “De prijs kan zomaar oplopen tot zeven miljoen euro.“