Dordrecht, Netherlands

René van der Gijp over Veronica inside: "Je kan er wel van uitgaan dat het klaar is"

Voetbalanalist René van der Gijp heeft bij RTL Boulevard uitgehaald naar Wilfred Genee, presentator van het bekritiseerde Veronica Inside. Hij laat weten dat de kans 'zeer aanwezig is' dat hij niet meer in het programma te zien is. "Dit komt nooit meer goed", stelt de Dordtenaar.
Corrado Francke | 24 juni 2020 08:30 | Aangepast op 24 juni 2020 08:30
Van der Gijp laat weten dat de uitzending niet is voorbereid en wist niet dat "Wilfred ons voor het Joegoslavië Tribunaal zou zetten." Volgens de voormalig rechtsbuiten heeft Genee hem en Johan Derksen in de steek gelaten.

"Johan was na tien seconden al weg, en ik na twintig", laat hij weten aan RTL Boulevard. "Ik heb Wilfred via WhatsApp laten weten dat dit absoluut niet kan. Ik ben zo teleurgesteld in dat ventje."

Ook ging Van der Gijp nog in op de rel rondom Derksen, die deze week meermaals werd bekritiseerd. "Zonder Johan geen Veronica Inside", vindt de analist. "Dan is er één uitzending die zo cruciaal is voor Johan en dan ga je ons openlijk afvallen. Hoe slecht kan je zijn?"

Hij weet niet hoe het verder moet. "Een ding is zeker: het programma gaat nooit meer hetzelfde zijn. Ik laat me ook nooit meer een uitspraak door hem ontlokken. Ik schaar me achter de oude baas", wijzend naar Derksen.

Het programma, met name Johan Derksen, ligt onder vuur vanwege vermeende 'racistische uitspraken' door Derksen. Oranje-internationals wilden vervolgens niet meer met het programma in gesprek en ook trokken een aantal adverteerders zich terug.

foto: Veronica Inside

Meest gelezen

Döner of pakketje halen straks verleden tijd op dit plein? ‘Zou heel jammer zijn’

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 30 jan 2026 10:31

Glijden of wippen kan hier straks niet meer, want er is te weinig geld

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 29 jan 2026 10:46

Lees ook

Krijgt deze Dordtse uitvinding een standbeeld? 'Iconen moet je koesteren'

Als het aan Tjarco van Raalte ligt, staat er over precies drie jaar na vandaag een standbeeld van de...

Ontmoetingen met lijsttrekkers in nieuwe serie van Op Pad Met Ad

Op Pad Met Ad staat de komende weken geheel in het teken van de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maa...

Verwarde man aangetroffen na melding schietpartij in Papendrecht

Door een melding van een schietpartij zijn verschillende eenheden woensdagmiddag naar de Duivenstraa...

Met de kabel over de stoep: Dordtenaren mogen elektrische auto voortaan vanuit huis opladen

Goed nieuws voor gebruikers van elektrische auto's: Dordtenaren hoeven geen vergunning meer te hebbe...

Bouw van 199 jongerenwoningen gaat beginnen

De bouw van bijna tweehonderd jongerenwoningen in Dordrecht gaat binnenkort van start. Bouwer AKOR i...

Kuijt hoefde Plug niet over te halen voor FC Dordrecht: ‘Zelf de keuze gemaakt’

Van allerlei kanten was er interesse voor Jan Plug, maar de Feyenoorder koos uiteindelijk voor een t...