Dordrecht, Netherlands

Renovatie Oranjerie eindelijk begonnen

De Oranjerie bij Weizigt wordt eindelijk gerestaureerd. Na jaren van verpaupering wordt het monumentale pand gereedgemaakt om te verhuizen naar het Weizigtpark.
Petra Scheurwater | 27 december 2017 18:26 | Aangepast op 27 december 2017 18:26
De beheerder van het pand, Woonbron, is begonnen met het verwijderen van de planten en de asbest. Nu wordt er in overleg met Monumentzorg besloten in welke delen de verhuizing verloopt. Woonbron hoopt in de loop van 2018 daadwerkelijk stappen te kunnen maken.

Wat er uiteindelijk in de Oranjerie komt is nog niet bekend. Zowel horeca, educatie en z'n originele bestemming: een wintertuin, zijn nog in de race.

http://www.youtube.com/aPvSUeRqpwo

Lees ook

Lucinda Brand komt niet verder dan derde plek op NK veldrijden

Een teleurstelling voor Lucinda Brand op het ijskoude NK veldrijden zondag. De Dordtse, vooraf beste...

Nog niet alle kinderen Happy4kids hebben andere plek: ‘We zijn in overleg’

Voor een deel van de tientallen kinderen die na de sluiting van Happy4kids geen alternatief hebben, ...

Dordtse Decemberdagen ‘zeer succesvol’ volgens organisatie, dit is waarom

Trots overheerst bij de organisatie van de Dordtse Decemberdagen. Het evenement is naar eigen zeggen...

Sporthal uit voorzorg dicht: sneeuw en regen maken dak erg zwaar

De Sophiahal in Hendrik-Ido-Ambacht is uit voorzorg gesloten. Het dak van de hal wordt door de (smel...

Man filmt onder jurk van winkelende vrouw, maar staat zelf óók op camera

Winkelen in een zaak in de Dordtse Merwedestraat loopt voor een 33-jarige bewoonster van die stad ve...

Veel rook bij Fokker Aerospace door brand in afzuiginstallatie

In een hal bij Fokker Aerospace aan de Anthony Fokkerweg in Papendrecht heeft donderdagavond brand g...