gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

"Renovatie Sportpark Krommedijk kan zonder FC Dordrecht"

32e3c7c2dda19c143c73beee1ffd86fe

The Hawks en DFC willen graag dat hun sportterein Sportpark Krommedijk wordt vernieuwd. En daar zijn ook plannen voor. Een heikel punt is wel dat in de renovatie ook een geldbedrag is gereserveerd voor de nieuwbouw van het FC Dordrecht stadion.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
En dat staat, zo bleek vorige week al, op losse schroeven. FC Dordt-directeur Hans de Zeeuw zegt dat de gemeente de indruk heeft gewekt mee te betalen aan de bouw. Als er maar samen gewerkt zou worden met de andere clubs en maatschappelijke organisaties. Maar het college wil niet financieel garant staan.

Nu blijkt dat ook tenminste twee buren van de Schapenkoppen twijfelen over de samenwerking met de club als het gaat om de opknapbeurt van het sportpark. "We zijn toe aan herindeling van het complex", vertelt Henk Nieterau van The Hawks.


"We denken wel degelijk dat het stadion ook aan een onderhoudsbeurt toe is, maar we denken wel dat er veel meer mogelijkheden zijn dan alleen maar het stadion." De club doelt daarmee op de fysieke en financiele ruimte die het stadion zullen innemen. Dat ten koste zou kunnen gaan van de andere gebruikers van het sportpark.


"Als je kijkt naar wat er aan ruimte moet komen voor maatschappelijke organisaties, op welke basis maatschappelijk financieren mogelijk wordt, dan zie je dat we misschien wel een of twee voetbalvelden moeten inleveren."

Volgens de wethouder moet de renovatie van Sportpark Krommedijk gewoon doorgaan. Hij roept de verenigingen op om mee te denken. "We hebben tegen de clubs gezegd: er is een leven voor jullie naast FC Dordrecht. Dus kom vooral zelf met je visie-ontwikkeling", laat wethouder Marco Stam weten.

In Rechtstreeks uit de Raad wordt er uitgebreid aandacht besteed aan de perikelen rondom de Krommedijk. Het programma is donderdag vanaf 18.00 uur te zien op TV Dordrecht.

7867e7707cb8770aeac7f7a0b9941bf0

Lees ook

pexels-hitechsas-5772732

Vier jaar cel voor asielzoeker (22) na dubbele poging verkrachting en geweld

De rechter heeft vier jaar cel opgelegd aan een asielzoeker uit Hendrik-Ido-Ambacht die zich wilde vergrijpen aan twee vrouwen in Rotterdam. Dat gebeurde op 28 februari 2026 in de Agniesebuurt en in Schiebroek.

PSX_20260928_074129 (1)

Bestuurder vliegt uit de bocht, bestelbus de sloot in

Een slecht begin van de week voor de bestuurder van een bestelbus. De man miste op de Parallelweg in Papendrecht een flauwe bocht en reed rechtdoor een sloot in.

foto westwerkt 2

Minister opent Dordt West Werkt in Wielwijk: 'Belangrijke eerste stap'

In Wielwijk is het initiatief Dordt West Werkt van start gegaan. In aanwezigheid van minister Thierry Aartsen (VVD) van Werk en Participatie werd een lint doorgeknipt. Dordt West Werkt ondersteunt bewoners in hun ontwikkeling naar werk en meedoen in de samenleving.

aanhouding Ridderkerk

Buurt hoort knal, 31-jarige man uit huis gehaald

Een 31-jarige inwoner van Ridderkerk is dinsdagavond door een arrestatieteam uit zijn huis gehaald. Buurtbewoners hadden aan het begin van de avond een knal gehoord en ook zouden er spullen uit de flat aan de Reijerweg zijn gegooid.

werkzaamhedena16

Grote drukte verwacht: A16 bij Ridderkerk hele weekend dicht

De A16 tussen knooppunten Ridderkerk en Terbregseplein is van vrijdagavond tot en met maandagochtend afgesloten. Rijkswaterstaat verwacht grote drukte en zegt dat reizigers rekening moeten houden met extra reistijd van 30 tot 60 minuten.

boelebolnesboterbeurs

Dit is er te doen op Open Monumentendag in onze streek

Open Monumentendag staat voor de deur. Komend weekend openen in heel Nederland oude (en nieuwere) gebouwen hun deuren voor het publiek. Ook in onze streek is er veel te zien. Wij lichten er een aantal voorbeelden uit.