gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

"Renovatie Sportpark Krommedijk kan zonder FC Dordrecht"

32e3c7c2dda19c143c73beee1ffd86fe

The Hawks en DFC willen graag dat hun sportterein Sportpark Krommedijk wordt vernieuwd. En daar zijn ook plannen voor. Een heikel punt is wel dat in de renovatie ook een geldbedrag is gereserveerd voor de nieuwbouw van het FC Dordrecht stadion.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
En dat staat, zo bleek vorige week al, op losse schroeven. FC Dordt-directeur Hans de Zeeuw zegt dat de gemeente de indruk heeft gewekt mee te betalen aan de bouw. Als er maar samen gewerkt zou worden met de andere clubs en maatschappelijke organisaties. Maar het college wil niet financieel garant staan.

Nu blijkt dat ook tenminste twee buren van de Schapenkoppen twijfelen over de samenwerking met de club als het gaat om de opknapbeurt van het sportpark. "We zijn toe aan herindeling van het complex", vertelt Henk Nieterau van The Hawks.


"We denken wel degelijk dat het stadion ook aan een onderhoudsbeurt toe is, maar we denken wel dat er veel meer mogelijkheden zijn dan alleen maar het stadion." De club doelt daarmee op de fysieke en financiele ruimte die het stadion zullen innemen. Dat ten koste zou kunnen gaan van de andere gebruikers van het sportpark.


"Als je kijkt naar wat er aan ruimte moet komen voor maatschappelijke organisaties, op welke basis maatschappelijk financieren mogelijk wordt, dan zie je dat we misschien wel een of twee voetbalvelden moeten inleveren."

Volgens de wethouder moet de renovatie van Sportpark Krommedijk gewoon doorgaan. Hij roept de verenigingen op om mee te denken. "We hebben tegen de clubs gezegd: er is een leven voor jullie naast FC Dordrecht. Dus kom vooral zelf met je visie-ontwikkeling", laat wethouder Marco Stam weten.

In Rechtstreeks uit de Raad wordt er uitgebreid aandacht besteed aan de perikelen rondom de Krommedijk. Het programma is donderdag vanaf 18.00 uur te zien op TV Dordrecht.

7867e7707cb8770aeac7f7a0b9941bf0

Lees ook

PSX_20260604_044825

Twee auto's gaan in vlammen op bij woning

Twee auto's aan de Zilverreiger in Hendrik-Ido-Ambacht zijn donderdagochtend vroeg uitgebrand. Beide voertuigen stonden op een oprit. Ook de woning is beschadigd. Er raakte niemand gewond.

luchtalarm 02

rampen

Veiligheidsregio's: geen goed alternatief voor luchtalarm na 2027 is onacceptabel

De Veiligheidsregio’s Zuid-Holland Zuid en Rotterdam-Rijnmond vinden het ‘onacceptabel’ als er geen goed alternatief is wanneer het luchtalarm op 1 januari 2028 verdwijnt. Dat meldt de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten namens in totaal vier veiligheidsregio’s in een brief aan de Tweede Kamer.

kookadvies

Dit is waarom het kookadvies nog geen dag duurde: 'Testen op openbare plekken gedaan'

Het liep afgelopen weekend storm bij supermarkten in de regio Rijnmond nadat in het drinkwater in Dordrecht, Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht de E. colibacterie, ook wel bekend als de poepbacterie, was vastgesteld. Mensen hamsterden massaal bronwater na een acuut kookadvies van waterbedrijven Evides en Oasen. Uiteindelijk bleek er weinig aan de hand, hoe kan zo snel een belangrijk advies worden ingetrokken?

Bouwkeet Papendrechtseburg

In dit bouwdorp wordt werk aan Papendrechtsebrug nauwkeurig voorbereid

Waar de officiële renovatie van de Papendrechtsebrug in juli begint, daar zijn de voorbereidingen al in volle gang. In een verrezen bouwdorp rondom de brug wordt al keihard gewerkt aan planning en organisatie en voorbereidende werkzaamheden voor de renovatie. Maar wie werken daar?

Point Blur_Jun142026_103437 (1)

Twee geparkeerde auto's in vlammen op, mogelijk opzet

In Zwijndrecht zijn twee geparkeerde auto's zaterdagnacht verwoest door brand. Dat gebeurde aan de Lindtsebenedendijk, ter hoogte van de Perkstraat.

auto in sloot Rid

Auto komt in sloot terecht

In Ridderkerk is dinsdagavond een auto in een sloot terechtgekomen. Dat gebeurde aan de Vlasstraat. Voor zover bekend is niemand gewond geraakt.