gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

"Renovatie Sportpark Krommedijk kan zonder FC Dordrecht"

32e3c7c2dda19c143c73beee1ffd86fe

The Hawks en DFC willen graag dat hun sportterein Sportpark Krommedijk wordt vernieuwd. En daar zijn ook plannen voor. Een heikel punt is wel dat in de renovatie ook een geldbedrag is gereserveerd voor de nieuwbouw van het FC Dordrecht stadion.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
En dat staat, zo bleek vorige week al, op losse schroeven. FC Dordt-directeur Hans de Zeeuw zegt dat de gemeente de indruk heeft gewekt mee te betalen aan de bouw. Als er maar samen gewerkt zou worden met de andere clubs en maatschappelijke organisaties. Maar het college wil niet financieel garant staan.

Nu blijkt dat ook tenminste twee buren van de Schapenkoppen twijfelen over de samenwerking met de club als het gaat om de opknapbeurt van het sportpark. "We zijn toe aan herindeling van het complex", vertelt Henk Nieterau van The Hawks.


"We denken wel degelijk dat het stadion ook aan een onderhoudsbeurt toe is, maar we denken wel dat er veel meer mogelijkheden zijn dan alleen maar het stadion." De club doelt daarmee op de fysieke en financiele ruimte die het stadion zullen innemen. Dat ten koste zou kunnen gaan van de andere gebruikers van het sportpark.


"Als je kijkt naar wat er aan ruimte moet komen voor maatschappelijke organisaties, op welke basis maatschappelijk financieren mogelijk wordt, dan zie je dat we misschien wel een of twee voetbalvelden moeten inleveren."

Volgens de wethouder moet de renovatie van Sportpark Krommedijk gewoon doorgaan. Hij roept de verenigingen op om mee te denken. "We hebben tegen de clubs gezegd: er is een leven voor jullie naast FC Dordrecht. Dus kom vooral zelf met je visie-ontwikkeling", laat wethouder Marco Stam weten.

In Rechtstreeks uit de Raad wordt er uitgebreid aandacht besteed aan de perikelen rondom de Krommedijk. Het programma is donderdag vanaf 18.00 uur te zien op TV Dordrecht.

7867e7707cb8770aeac7f7a0b9941bf0

Lees ook

azc dordrecht

Bezoekers welkom tijdens open dag azc

Zaterdag openen verschillende asielzoekerscentra in de streek hun deuren voor bezoekers. De azc’s die afgelopen jaar zijn geopend in Dordrecht en Giessenburg doen ook voor het eerst mee.

PSX_20260928_074129 (1)

Bestuurder vliegt uit de bocht, bestelbus de sloot in

Een slecht begin van de week voor de bestuurder van een bestelbus. De man miste op de Parallelweg in Papendrecht een flauwe bocht en reed rechtdoor een sloot in.

foto speelplekken ALB

Groot kinderprotest bij gemeentehuis: ‘Speeltuinen moeten gewoon blijven’

Harde muziek, veel toeters, fluitjes en borden met leuzen erop. Zo gaat het er dinsdagavond voor het gemeentehuis in Alblasserdam aan toe. Daar protesteren dan tientallen kinderen tegen het besluit van de gemeente om van 12 speeltuinen de toestellen weg te halen. ‘Goed dat jullie hier staan.’

artikel foto

Kleine hulpmiddelen maken langer thuis wonen makkelijker

Hoe blijf je comfortabel en zelfstandig wonen als dagelijkse handelingen door het ouder worden moeilijker worden? De oplossing zit vaak in kleine aanpassingen. Van slimme hulpmiddelen tot praktische veranderingen in huis: in de Slim langer thuis-woning in Sliedrecht ontdekken bezoekers hoe ze het dagelijks leven een stuk gemakkelijker kunnen maken.

Hawker Typhoon Alblasserdam

Tentoonstelling over neergestort oorlogsvliegtuig geopend

Een tentoonstelling over de crash van een Britse Hawker Typhoon is geopend in Alblasserdam. Het vliegtuig werd op 28 september 1944 door vijandelijk vuur uit de lucht geschoten. Piloot Jean-Noël Vandaele kwam daarbij om het leven. Bij de opening was ook zijn inmiddels 86-jarige dochter aanwezig.

foto buurtsoepcafe

Jacqueline maakt elke dinsdag soep voor wie maar wil: 'Mensen die wat minder hebben kunnen zo ook genieten'

Jacqueline Harmans is medeoprichter van het buurtsoepcafé in gebouw De Zwaluw in Wielwijk in Dordrecht. Elke dinsdag kun je bij haar een soepje eten en samen kletsen in het buurthuis. “Geen mens hoort alleen te zijn”, zegt ze.