gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

"Renovatie Sportpark Krommedijk kan zonder FC Dordrecht"

32e3c7c2dda19c143c73beee1ffd86fe

The Hawks en DFC willen graag dat hun sportterein Sportpark Krommedijk wordt vernieuwd. En daar zijn ook plannen voor. Een heikel punt is wel dat in de renovatie ook een geldbedrag is gereserveerd voor de nieuwbouw van het FC Dordrecht stadion.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
En dat staat, zo bleek vorige week al, op losse schroeven. FC Dordt-directeur Hans de Zeeuw zegt dat de gemeente de indruk heeft gewekt mee te betalen aan de bouw. Als er maar samen gewerkt zou worden met de andere clubs en maatschappelijke organisaties. Maar het college wil niet financieel garant staan.

Nu blijkt dat ook tenminste twee buren van de Schapenkoppen twijfelen over de samenwerking met de club als het gaat om de opknapbeurt van het sportpark. "We zijn toe aan herindeling van het complex", vertelt Henk Nieterau van The Hawks.


"We denken wel degelijk dat het stadion ook aan een onderhoudsbeurt toe is, maar we denken wel dat er veel meer mogelijkheden zijn dan alleen maar het stadion." De club doelt daarmee op de fysieke en financiele ruimte die het stadion zullen innemen. Dat ten koste zou kunnen gaan van de andere gebruikers van het sportpark.


"Als je kijkt naar wat er aan ruimte moet komen voor maatschappelijke organisaties, op welke basis maatschappelijk financieren mogelijk wordt, dan zie je dat we misschien wel een of twee voetbalvelden moeten inleveren."

Volgens de wethouder moet de renovatie van Sportpark Krommedijk gewoon doorgaan. Hij roept de verenigingen op om mee te denken. "We hebben tegen de clubs gezegd: er is een leven voor jullie naast FC Dordrecht. Dus kom vooral zelf met je visie-ontwikkeling", laat wethouder Marco Stam weten.

In Rechtstreeks uit de Raad wordt er uitgebreid aandacht besteed aan de perikelen rondom de Krommedijk. Het programma is donderdag vanaf 18.00 uur te zien op TV Dordrecht.

7867e7707cb8770aeac7f7a0b9941bf0

Lees ook

fotoletsruilwinkel

Veiling moet ruilwinkel van de ondergang redden: ‘Moeten alles bij elkaar schrapen’

De LETS Ruilwinkel in Dordrecht zit financieel in zwaar weer. De winkel heeft een conflict met voormalig voorzitter Ruby Pichel, die geld heeft weggesluisd. Omdat zij in hoger beroep is gegaan tegen een uitspraak van de rechter, is het geld nog niet teruggestort op de rekening. Nu moet een veiling het winkeltje van de ondergang redden.

misbruik ter illustratie Pexels

Man moet cel in voor verkrachting van weggelopen meisje (17) uit instelling: ‘Kwalijk dat u zichzelf als slachtoffer ziet’

De rechter in Rotterdam heeft de 40-jarige M.K. veroordeeld voor de verkrachting van een 17-jarig meisje dat was weggelopen uit een gesloten inrichting in Sliedrecht. Hij krijgt een jaar cel, waarvan vier maanden voorwaardelijk.

kerkwegzwijndrecht

Deze weg is bijna twee maanden dicht

De Kerkweg in Zwijndrecht gaat op de schop. De weg, die de Lindtsedijk verbindt met de Laan van Nederhoven, is sinds deze maandagochtend dicht vanwege herinrichtingswerkzaamheden.

a16archief

Lange file op A16, verkeer stond vast vanaf Breda

Een lange file dinsdagochtend op de A16 van Breda naar Rotterdam. Het stond vast over zo'n 24 kilometer. Het verkeer moest rond 08.30 uur rekening houden met zo'n anderhalf uur vertraging.

nahsportief

NAH Sportief maakt kans op prijs voor beste beweeginitiatief: 'al blij met deze nominatie'

NAH Sportief in Dordrecht maakt kans op een prijs voor het beste beweeginitiatief van Zuid-Holland. Het initiatief, wat eerder dit jaar werd opgericht, stimuleert mensen met niet-aangeboren hersenletsel (NAH) om te bewegen en te sporten op een manier die bij hen past. “Ik vind het feestelijk dat wij zo’n nominatie krijgen”, aldus Irene Zwinkels, initiatiefnemer van NAH Sportief.

webfoto rijkswaterstaat

Duivelseiland wordt renovatieplek voor grote bruggen uit de regio

Een grote, kale vlakte met daarop een graafmachine, een bulldozer en een wals. Op Duivelseiland in Dordrecht, officieel Krabbegors geheten, valt voorlopig nog weinig spectaculairs te zien. Daar komt de komende jaren verandering in: zo wordt onder meer de 300 meter lange boog van de Van Brienenoordbrug naar het eiland gebracht om daar te worden gerenoveerd.