Dordrecht, Netherlands

Renovatie zwembad De Dubbel afgerond

Zwembad De Dubbel aan de Gravensingel wordt al sinds augustus flink gerenoveerd. Die renovatie is, geheel volgens plan, nu afgerond, met als resultaat een fris uiterlijk en vernieuwde faciliteiten voor het Dubbeldamse zwembad.
Vivian Rutte | 11 mei 2021 14:23 | Aangepast op 11 mei 2021 14:23
Als het buitenbad schoon is en de maatregelen het toestaan, kan er komende zomer dus weer geplonsd worden in het vernieuwde bad. Zo zijn er nieuwe tegels, nieuwe kleedruimtes en nieuwe douches, heeft de buitengevel een natuurlijke houten façade gekregen, en is er een nieuw kleurrijk peuterbadje geplaatst.

Het oorspronkelijke gebouw stamt uit 1970, vertelt architect Ruud Hoogstad. “Vanaf toen is het zwembad in gebruik geweest, dus het was nu de hoogste tijd om te renoveren.” Die renovatie heeft zo’n €3,2 miljoen gekost. Dit flinke bedrag was in september 2020 voor de gemeente aanleiding om het zwembad zelf te gaan beheren. Dat is een vergelijkbare situatie als bij het Wantijbad. De raad was destijds niet te spreken over de communicatie rondom dit besluit, maar wethouder Stam kon ondanks deze kritiek aanblijven.

Met de grondige renovatie zal zwembad De Dubbel als het goed is weer zo’n 15 jaar vooruit kunnen.

Meest gelezen

Moordverdachte in hongerstaking, 'te weinig zuurstof en daglicht in cel'

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 12 feb 2026 12:11

Dode gevonden op grasveld langs dijk

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 13 feb 2026 09:58

Lees ook

Toestemming voor horeca in Weizigtpark, nu nog een ondernemer

Het plan om in het park achter Station Dordrecht een koffietentje mogelijk te maken, is door de geme...

Man die tiny house op zich kreeg overleden

De man die eind vorige maand een tiny house op zich kreeg in Giessenburg, is aan zijn verwondingen o...

Asielopvang in dorpscentrum bijna klaar: deze maatregelen moeten overlast voorkomen

Over een week is het zo ver, dan opent de opvanglocatie in het centrum van Papendrecht voor tachtig ...

Ondernemers vragen om aanpassing verkeerssituaties: ‘Onduidelijk en gevaarlijk’

Het Ondernemersfonds Sliedrecht heeft de gemeente gevraagd om aanpassing van verschillende verkeerss...

Dordts carnaval groot succes, volgend jaar feest op het Statenplein?

Aan carnavalsvierders geen gebrek dit weekend in Dordrecht, of eigenlijk: Ooi- en Ramsgat. Missie ge...

In deze gemeente is de gemiddelde huizenprijs bijna een half miljoen

Voor een huis ben je binnen onze streek opnieuw het duurst uit in de gemeente Molenlanden. Daar beta...