gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Reportage Holocaust-herdenking in Eilandleven

c0412096630e282b2004d5a5a80e6214.jpg

RTV Dordrecht zendt donderdag in het programma Eilandleven een samenvatting uit van de Hollocaust-herdenking.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
RTV Dordrecht zendt donderdag in het programma Eilandleven een samenvatting uit van de Holocaust-herdenking. Maandag was het exact 75 jaar geleden dat vernietigingskamp Auschwitz werd bevrijd. In Dordrecht werd dit herdacht tijdens een bijeenkomst in het Stadhuis, waar gesproken werd door onder andere burgemeester Wouter Kolff, Bertie Rodrigues namens de Joodse Dordtse gemeenschap, rabbijn Tamarah Benima, en Job Cohen, voormalig burgemeester van Amsterdam.


Na de bijeenkomst binnen, voegden genodigden op het Stadhuisplein een steentje toe aan het tijdelijke monument Levenslicht dat tot en met 2 februari deels in Dordt te zien is. Dichter Marieke van Leeuwen droeg een speciaal voor deze gelegenheid gemaakt gedicht voor.Het programma Eilandleven wordt donderdag vanaf 18.00 u. uitgezonden en ieder uur herhaald tot vrijdag 18.00 u.
In de Youtube link treft u een integrale versie van de Holocaust-herdenking aan.

Lees ook

pexels-jan-van-der-wolf-11680885-33307521.jpg

Ouderen, onder wie 96-jarige, opgelicht: met hun passen gepind in deze streek

De bankpas van een opgelichte man uit het Limburgse Vaals is eerder dit jaar gebruikt in onder meer Hardinxveld-Giessendam. Ook de pas in een andere oplichtingszaak, in Lopik, is in onze streek gebruikt. De politie is op zoek naar de verdachten en heeft beelden verspreid.

IMG_8768.jpg

Pech voor wielerliefhebbers in onze streek: Dit jaar geen etappe van hernoemde Tour of Holland

Liefhebbers van het bezoeken van wielerwedstrijden worden dit jaar teleurgesteld. De editie van de Eneco Tour 2026 (vorig jaar nog Tour of Holland) zal namelijk dit jaar niet door de streek trekken. De reden: Door de sluiting van de Papendrechtse brug zijn er te weinig ontsluitingswegen over voor normaal verkeer op het moment dat de koers door de streek trekt.

ep en vloet vrijwilligers

Vrijwilligersorganisatie Ep en Vloet naar Albanië om weeskinderen te helpen

Ep en Vloet, een vrijwilligersorganisatie uit Hardinxveld-Giessendam, gaat met tien vrijwilligers naar Albanië. Tijdens een 10-daags project gaan de vrijwilligers werkzaamheden verrichten om de leefomstandigheden van weeskinderen te verbeteren.

concert4mei.png

Zondag op TV Dordrecht: 4 mei Herdenkingsconcert

Deze zondag is op TV Dordrecht een registratie te zien van het '4 mei Herdenkingsconcert' van Stichting Dordtissimo van afgelopen maandag in een volle Trinitatiskapel.

casenbramnaarmarokko.jpeg

Deze twee Dordtenaren pakken de fiets naar Marokko: ‘Wel een stukkie’

Cas en Bram, twee 24-jarige vrienden uit Dordrecht, zijn fietsend onderweg naar Marokko. Binnen twee maanden gaan ze zo’n 3.500 kilometer afleggen om uiteindelijk in Marrakesh te komen. “Dan zit je ineens op een ander continent, dat is ook wel cool”, aldus de jongens.

veiligheidsliedrechtpixabay.png

Gemeente vraagt meningen van Sliedrechters over veiligheid

Inwoners van Sliedrecht kunnen meedenken over de veiligheid in hun dorp. Door middel van een online vragenlijst wil de gemeente inventariseren welke veiligheidsproblemen de inwoners belangrijk vinden. De antwoorden neemt de gemeente mee in het nieuwe integraal veiligheidsplan.