gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Reportage Holocaust-herdenking in Eilandleven

c0412096630e282b2004d5a5a80e6214

RTV Dordrecht zendt donderdag in het programma Eilandleven een samenvatting uit van de Hollocaust-herdenking.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
RTV Dordrecht zendt donderdag in het programma Eilandleven een samenvatting uit van de Holocaust-herdenking. Maandag was het exact 75 jaar geleden dat vernietigingskamp Auschwitz werd bevrijd. In Dordrecht werd dit herdacht tijdens een bijeenkomst in het Stadhuis, waar gesproken werd door onder andere burgemeester Wouter Kolff, Bertie Rodrigues namens de Joodse Dordtse gemeenschap, rabbijn Tamarah Benima, en Job Cohen, voormalig burgemeester van Amsterdam.


Na de bijeenkomst binnen, voegden genodigden op het Stadhuisplein een steentje toe aan het tijdelijke monument Levenslicht dat tot en met 2 februari deels in Dordt te zien is. Dichter Marieke van Leeuwen droeg een speciaal voor deze gelegenheid gemaakt gedicht voor.Het programma Eilandleven wordt donderdag vanaf 18.00 u. uitgezonden en ieder uur herhaald tot vrijdag 18.00 u.
In de Youtube link treft u een integrale versie van de Holocaust-herdenking aan.

Lees ook

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met filmmaker Martijn Vonck

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in het radioprogramma Studio De Witt in gesprek met de jonge filmmaker Martijn Vonck. Hij bracht onlangs een video uit waarin Dordrecht centraal staat en waar de liefde voor de stad vanaf straalt.

dji_fly_20250712_172056_366_1752333695458_photo_optimized

Steiger rond toren Grote Kerk vanwege grootschalige restauratie

De gemeente Dordrecht begint volgende week aan het inrichten van de bouwplaats rondom de Grote Kerk. Ook wordt vanaf dan een steiger opgebouwd rondom de toren van kerk: een klus die ruim twee maanden gaat duren.

pexelspixabaykorfbal

Van ontucht verdachte trainer werkte op afdeling kinderpsychiatrie

Een van ontucht verdachte korfbaltrainer uit Hardinxveld-Giessendam heeft tot een paar maanden geleden naar alle waarschijnlijkheid nog gewerkt op de afdeling Kinder- en Jeugdpsychiatrie van Yulius in Dordrecht. “We zijn geschokt door dit bericht”, meldt de zorginstelling.

fatbikepolitie

Fatbike onder dreiging vuurwapen gestolen, arrestatieteam rijdt tiener klem

De politie heeft maandagavond in Ridderkerk een 15-jarige jongen aangehouden op een fatbike. Hij wordt verdacht van een gewapende beroving, een dag eerder in de Rotterdamse wijk Beverwaard. Daarbij werd iemand onder bedreiging van een mes en een vuurwapen van een fatbike beroofd, meldt Rijnmond.

fotoars

Eén Dordtse zege in vijf duels, maar Ars houdt hoop: ‘Beter elftal dan vorig seizoen’

FC Dordrecht verzamelde slechts vier punten uit de eerste vijf wedstrijden en kreeg daarin liefst zestien tegengoals. Toch is technisch manager Sjoerd Ars tevreden met de zomerse transferperiode en vindt dat er ‘een beter elftal dan vorig seizoen’ op het veld staat. “De play-offs zijn gewoon haalbaar.”

waalridderkerk

Veel chemische stoffen in de Waal, maar geen acuut gevaar

In veel zwemwateren in Nederland zitten niet alleen bacteriën en blauwalgen, maar blijken ook veel meer chemische stoffen boven de gestelde norm te zitten. De Waal bij Heerjansdam en Ridderkerk staat in de landelijke top 3 van zwemlocaties met de meeste normoverschrijdingen, blijkt uit onderzoek van Natuur & Milieu en Het Nederlands Instituut voor Ecologie (NIOO-KNAW).