gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Reportage Holocaust-herdenking in Eilandleven

c0412096630e282b2004d5a5a80e6214

RTV Dordrecht zendt donderdag in het programma Eilandleven een samenvatting uit van de Hollocaust-herdenking.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
RTV Dordrecht zendt donderdag in het programma Eilandleven een samenvatting uit van de Holocaust-herdenking. Maandag was het exact 75 jaar geleden dat vernietigingskamp Auschwitz werd bevrijd. In Dordrecht werd dit herdacht tijdens een bijeenkomst in het Stadhuis, waar gesproken werd door onder andere burgemeester Wouter Kolff, Bertie Rodrigues namens de Joodse Dordtse gemeenschap, rabbijn Tamarah Benima, en Job Cohen, voormalig burgemeester van Amsterdam.


Na de bijeenkomst binnen, voegden genodigden op het Stadhuisplein een steentje toe aan het tijdelijke monument Levenslicht dat tot en met 2 februari deels in Dordt te zien is. Dichter Marieke van Leeuwen droeg een speciaal voor deze gelegenheid gemaakt gedicht voor.Het programma Eilandleven wordt donderdag vanaf 18.00 u. uitgezonden en ieder uur herhaald tot vrijdag 18.00 u.
In de Youtube link treft u een integrale versie van de Holocaust-herdenking aan.

Lees ook

foto website buurtcentrum zwi

Rechtbank: neergestoken jongen in buurtcentrum trok even eerder een vuurwapen

De jongen die in 2025 werd neergestoken in een buurtcentrum in Zwijndrecht, trok even daarvoor zelf een vuurwapen. De verdachte handelde volgens de rechtbank uit zelfverdediging, ook wel noodweer.

erikpeeters

Na gedoe om aankoop van huis in verdwijnend dorp, kijken Terrence en Lindsey positief naar de toekomst

Voor even waren Lindsey (31) en Terrence (31) uit Papendrecht eind vorig jaar ‘wereldnieuws’ in Nederland. Het stel haalde alle voorpagina’s toen ze, net nadat ze een huis hadden gekocht in Moerdijk, te horen kregen dat het dorp zou gaan verdwijnen. “We hebben besloten om ons te richten op de toekomst en ons leven niet te laten bepalen door onzekerheid.”

tempFileForShare_20260725-123127

Beschonken bestuurder slingert met 40 kilometer per uur over A16

Een man is enkele nachten terug aangehouden omdat hij met een slakkengang over de A16 reed, meermaals tegen de vangrail botste en in de berm tot stilstand kwam. Niet geheel verrassend: de bestuurder was onder invloed van alcohol.

yv2026714NKS02899

Invallers helpen FC Dordrecht aan oefenzege op Borussia Dortmund II

FC Dordrecht heeft dinsdag een fraaie 4-1 oefenzege geboekt. Op het hoofdveld van VV Papendrecht was de ploeg te sterk voor Borussia Dortmund II, uitkomend op het vierde Duitse niveau. Drie goals kwamen van invallers.

hoogblokland

azc

Nu definitief: op deze twee plekken komen opvanglocaties voor asielzoekers

De gemeente Molenlanden gaat asielzoekers opvangen aan de Melkweg in Bleskensgraaf en aan de Beemdweg in Hoogblokland. Het gaat om een definitief besluit, meldt de gemeente. Het COA gaat de plannen per opvanglocatie nu verder uitwerken.

jan willem de jonge

Terug van reddingsmissie in Venezuela: Jan-Willem hielp mee na aardbevingen

Hoe zoek je naar mensen onder het puin na heftige aardbevingen? Jan-Willem de Jonge uit Dordrecht vertrok naar Venezuela, samen met ruim zestig andere hulpverleners van USAR Nederland. Daar werkte hij mee aan de reddingsoperatie na de zware aardbevingen die het land troffen op 24 juni.