gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Reportage Holocaust-herdenking in Eilandleven

c0412096630e282b2004d5a5a80e6214

RTV Dordrecht zendt donderdag in het programma Eilandleven een samenvatting uit van de Hollocaust-herdenking.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
RTV Dordrecht zendt donderdag in het programma Eilandleven een samenvatting uit van de Holocaust-herdenking. Maandag was het exact 75 jaar geleden dat vernietigingskamp Auschwitz werd bevrijd. In Dordrecht werd dit herdacht tijdens een bijeenkomst in het Stadhuis, waar gesproken werd door onder andere burgemeester Wouter Kolff, Bertie Rodrigues namens de Joodse Dordtse gemeenschap, rabbijn Tamarah Benima, en Job Cohen, voormalig burgemeester van Amsterdam.


Na de bijeenkomst binnen, voegden genodigden op het Stadhuisplein een steentje toe aan het tijdelijke monument Levenslicht dat tot en met 2 februari deels in Dordt te zien is. Dichter Marieke van Leeuwen droeg een speciaal voor deze gelegenheid gemaakt gedicht voor.Het programma Eilandleven wordt donderdag vanaf 18.00 u. uitgezonden en ieder uur herhaald tot vrijdag 18.00 u.
In de Youtube link treft u een integrale versie van de Holocaust-herdenking aan.

Lees ook

IMG_9135

handhaving

Van enkele boa’s tot groot team met bodycams: verschillen per gemeente groot

Minder zichtbaarheid op straat, meldingen die langer blijven liggen of andere prioriteiten stellen. Diverse gemeenten in onze streek hebben te weinig boa’s om al het gewenste werk uit te voeren. Dat blijkt uit een rondgang van de streekomroepen en Rijnmond. Andere gemeenten geven juist aan voldoende handhavers te hebben. Ook als het gaat om bescherming van de boa’s worden er door gemeenten verschillende keuzes gemaakt.

het winkeltje

Alle sporen leiden naar het einde: treinwinkel sluit de deuren

Het is het einde van een tijdperk: treinenwinkel ‘Het Winkeltje’ in Dordrecht verdwijnt eind dit jaar na 66 jaar uit het Dordtse straatbeeld. Een groot gemis voor liefhebbers van modeltreinen, die hun exemplaar daar kunnen laten repareren of een nieuwe kunnen aanschaffen. “Het is wel tijd, vind ik”, zegt eigenaar Jankees Verheij.

politiestock

Dordtenaar raakt gewond bij schietpartij in Breda

Een 20-jarige Dordtenaar is in de nacht van zaterdag op zondag gewond geraakt bij een schietpartij in Breda. Het slachtoffer werd beschoten op de Tolbrugstraat en is met een ambulance naar het ziekenhuis gebracht.

Nieuw project (14)

Geen uitzondering voor dierenambulance bij sluiting Papendrechtsebrug

De sluiting van de Papendrechtsebrug zorgt voor vertraging op de weg. Voor het Dordtse dierenzorgcentrum Louterbloemen levert dit een groot probleem op. Vooral wanneer dieren met spoed hulp nodig hebben, kan de vertraging zelfs bedreigend zijn.

3x2

Ondanks harde regen veel ‘blije koppies’ tijdens jaarlijkse jeugdwielertour

De jaarlijks terugkerende jeugdwielertour 3x2 in Ridderkerk is weer in volle gang. Waar de deelnemers vorig jaar nog konden genieten van volop zon, moeten de kinderen en vrijwilligers het dit jaar vooral doen met regenbroeken en regenjassen. Toch laat de organisatie zich daar niet door tegenhouden.

stadskantoor

Sociale Dienst Drechtsteden verhuist naar tijdelijke plek

De Sociale Dienst Drechtsteden gaat verhuizen. Vanaf 17 augustus zit de sociale dienst tijdelijk in het Dordtse Stadskantoor aan de Spuiboulevard 300. Het SamenWerkplein verhuist mee.