gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Reportage Holocaust-herdenking in Eilandleven

c0412096630e282b2004d5a5a80e6214.jpg

RTV Dordrecht zendt donderdag in het programma Eilandleven een samenvatting uit van de Hollocaust-herdenking.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
RTV Dordrecht zendt donderdag in het programma Eilandleven een samenvatting uit van de Holocaust-herdenking. Maandag was het exact 75 jaar geleden dat vernietigingskamp Auschwitz werd bevrijd. In Dordrecht werd dit herdacht tijdens een bijeenkomst in het Stadhuis, waar gesproken werd door onder andere burgemeester Wouter Kolff, Bertie Rodrigues namens de Joodse Dordtse gemeenschap, rabbijn Tamarah Benima, en Job Cohen, voormalig burgemeester van Amsterdam.


Na de bijeenkomst binnen, voegden genodigden op het Stadhuisplein een steentje toe aan het tijdelijke monument Levenslicht dat tot en met 2 februari deels in Dordt te zien is. Dichter Marieke van Leeuwen droeg een speciaal voor deze gelegenheid gemaakt gedicht voor.Het programma Eilandleven wordt donderdag vanaf 18.00 u. uitgezonden en ieder uur herhaald tot vrijdag 18.00 u.
In de Youtube link treft u een integrale versie van de Holocaust-herdenking aan.

Lees ook

politieauto.png

Politie ziet woning met voordeur wagenwijd open

Een opvallende melding voor de politie in Papendrecht dinsdagavond. De voordeur van een woning stond wagenwijd open, terwijl er niemand aanwezig was.

cirkelloop.jpeg

Dit hardloopevenement kun je dit jaar ook fietsend doen

De zesde editie van de Passaat Cirkelloop belooft een bijzondere editie te worden. Naast wandelaars en hardlopers zijn er namelijk voor het eerst fietsers welkom op het evenement van Atletiekvereniging Passaat in Papendrecht.

Gluren bij de Buren eerdere editie.png

Speelplekken gezocht voor Gluren bij de Buren 2026: ‘Vooral in de buitenwijken’

De organisatie van de Dordtse editie van Gluren bij de Buren is nog op zoek naar locaties voor mini-concertjes. Op zondag 28 juni worden huiskamers, tuinen of andere intieme locaties tijdelijk omgetoverd tot podia voor artiesten. Alleen de aanmeldingen vanuit wijken buiten het stadshart lopen nog niet storm.

Ad website foto.png

Kritiek op nieuw afvalbeleid gemeente Dordrecht: uitdaging voor mensen die slecht ter been zijn

Veel vragen zijn er bij inwoners van Dordrecht over een nieuwe manier van afvalverzameling. De gemeente Dordrecht heeft tientallen ondergrondse afvalcontainers verwijderd. Er zijn een aantal bovengrondse containers voor in de plaats gekomen, maar die staan voor veel bewoners een stuk verder weg dan voorheen. En dat is voor mensen die slecht ter been zijn een behoorlijke uitdaging.

stadsboerderij weizigt.png

Verlies van pasgeboren veulen en moeder valt zwaar: ‘Heeft grote impact’

Het plotselinge overlijden van veulen Storm en moeder Shadow is groot bij Stadsboerderij Weizigt. Tonny Luesken, dierenverzorger bij de boerderij moet slikken als ze erover vertelt. "Je mist opeens twee paardjes die heel geliefd zijn, dus dat heeft een grote impact.”

jan luykenstraat-2026-04-21(2).JPG

Brand uitgebroken op zolder in Papendrecht

In een woonhuis aan de Jan Luykenstraat in Papendrecht kwam dinsdagmiddag rond 15.20 uur rook uit een dak. Het blijkt te gaan om een wasmachine met kortsluiting op de zolder, die in brand was gevlogen. De brandweer was snel ter plaatse om de brand te blussen.