Dordrecht, Netherlands

Republikeins protest tijdens koningsdag

Het Nieuw Republikeins Genootschap (NRG) gaat tijdens Koningsdag in Dordrecht actie voeren. Dat heeft voorzitter Anjo Clement vandaag gezegd.
Jan Bouwens | 27 maart 2015 12:00 | Aangepast op 27 maart 2015 12:00
De NRG wil laten zien dat er ook mensen zijn die anders denken over het koningshuis. Onder het motto 'Geen monarchie maar democratie' zeggen ze op 27 april te gaan demonstreren in Dordrecht.
Het genootschap roept de leden op zich in kleine groepjes te mengen tussen de Oranjefans langs de route die de koninklijke familie aflegt en spandoeken met leuzen omhoog houden als de 'royals'  langskomen.


Foto: Het Groothoofd waar de Koning zal arriveren (Fokko van der Straaten)


Lees ook

Politie zoekt kopschoppers na caféruzie

Bij een eetcafé in Hendrik-Ido-Ambacht is in de nacht van zaterdag op zondag een vechtpartij geweest...

Autobranden Papendrecht vermoedelijk ontstaan door explosie, politie zoekt getuigen

De politie vermoedt dat de brand in de Oostpolder in Papendrecht van afgelopen weekend is ontstaan d...

Maatschappelijke organisaties krijgen hier een eigen ruimte: ‘Trots op de plannen’

Het gemeentebestuur van Ridderkerk wil een pand aan de Havenstraat flink verbouwen, zodat daar onder...

Hardley geniet van debuut bij FC Dordrecht: ‘Je moet ready zijn als er een kans komt’

Het eerste competitieduel na de winterstop betekende voor Björn Hardley zijn FC Dordrecht-debuut. De...

Eerste duel FC Dordrecht van 2026 krijgt geen winnaar: 1-1 bij RKC

FC Dordrecht is het nieuwe jaar begonnen met een 1-1 gelijkspel bij RKC Waalwijk. Op basis van het e...

Stationsliften opnieuw stuk: knoppen vastgelijmd en deuren ingetrapt

De liftenmalaise op stations gaat onverminderd door. Dordrecht Zuid spant de kroon: daar hebben vand...