gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Restaurant bakt brood in plaats van pizza

10cbd269f94d94648e504285ef6305ee

Hoewel restaurants allemaal gesloten zijn, wordt de oven in Osteria Luca aan het Scheffersplein toch opgestookt. Alleen niet voor de gebruikelijke gerechten, maar voor brood.  "We maken van ons pizzadeeg altijd al brood voor de lunch. Nu is het zonde om weg te gooien", laat eigenaar Dennis van Buuren weten.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Hoewel restaurants allemaal gesloten zijn, wordt de oven in Osteria Luca aan het Scheffersplein toch opgestookt. Alleen niet voor de gebruikelijke gerechten, maar voor brood. "We maken van ons pizzadeeg altijd al brood voor de lunch. Nu is het zonde om weg te gooien", laat eigenaar Dennis van Buuren weten.

Van Buuren kwam op het idee samen met zijn chefkok. "We zagen de rijen in de supermarkt. Mensen gaan daar 100 procent misgrijpen". Daarom wordt het pizzadeeg nu omgekneed tot zo'n 100 broodjes. Mensen mogen die komen ophalen bij de winkel, tegen elk willekeurig bedrag.

Van nature is Van Buuren geen type om bij de pakken neer te gaan zitten, maar hij is wel realistisch. "Ik heb wel uitstel van belastinbetaling aangevraagd en werktijdverkorting. We houden goed contact met Dordrecht Onderneemt en de gemeente. Het is niet zo dat ik een grote buffer achter de hand heb".

Toch probeert hij vooral positief te blijven en gaat daarom de hele week nog door met het bakken van broodjes. Osteria Luca is te vinden via thuisbezorgd.nl. Brood ophalen kan ook bij de winkel op het Scheffersplein. &t=63s

Lees ook

pixabayrijnmond

Met 'silent nooddisco' voorbereiden op een overstroming: 'Feestje met een knipoog'

Honderd mensen die met een koptelefoon op door een noodsituatie worden geleid. Het klinkt misschien niet direct als een feestje, maar tijdens Festival Voor de Vloed in Dordrecht gebeurt het echt. De ‘silent nooddisco’ is een van de opvallendste onderdelen van een festival dat Dordtenaren bewust wil maken van iets wat in het dagelijks leven gemakkelijk wordt vergeten: de stad leeft al eeuwen met de dreiging van het water.

a15parallelbaan

Let op: parallelbaan A15 bij Ridderkerk komende dagen dicht

Automobilisten op de A15 moeten de komende dagen rekening houden met een extra reistijd tot zestig minuten. Rijkswaterstaat vervangt het asfalt op de parallelbaan tussen de knooppunten Ridderkerk en Benelux, waardoor de weg vanaf vrijdagavond tot en met 26 oktober deels dicht is.

arkelrechtbank

OM eist 17,5 jaar gevangenisstraf tegen vermoedelijke veiligheidschef van IS uit Arkel

De verdachte zelf ontkent. Maar volgens het Openbaar Ministerie is er genoeg bewijs dat een 41-jarige man uit Arkel tussen 2014 en 2018 een prominente rol speelde bij het schrikbewind van IS in Syrië. Hij zou daarom 17,5 jaar de cel in moeten.

Nieuw project (1)

Eén verdachte verkrachtingszaak langer vast, ander geschorst

Eén van de twee verdachten uit Sliedrecht die afgelopen woensdag werd aangehouden in een zaak rond een groepsverkrachting in het dorp, blijft langer vastzitten. De andere verdachte (19) is geschorst, meldt het Openbaar Ministerie (OM).

fotoartikelwinkelsluiting

Coalitie houdt vast aan zondagse openingstijden: winkels blijven dicht tot de middag

Winkels in Dordrecht mogen voorlopig niet eerder open op zondagochtend. Tijdens een debat in de gemeenteraad lag deze week een voorstel op tafel om winkels vanaf 10.00 uur de mogelijkheid te geven open te gaan. Die situatie blijft voorlopig ongewijzigd: de coalitiepartijen houden vast aan de afspraken uit het coalitieakkoord.

PSX_20260928_074129 (1)

Bestuurder vliegt uit de bocht, bestelbus de sloot in

Een slecht begin van de week voor de bestuurder van een bestelbus. De man miste op de Parallelweg in Papendrecht een flauwe bocht en reed rechtdoor een sloot in.