gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Restaurant bakt brood in plaats van pizza

10cbd269f94d94648e504285ef6305ee

Hoewel restaurants allemaal gesloten zijn, wordt de oven in Osteria Luca aan het Scheffersplein toch opgestookt. Alleen niet voor de gebruikelijke gerechten, maar voor brood.  "We maken van ons pizzadeeg altijd al brood voor de lunch. Nu is het zonde om weg te gooien", laat eigenaar Dennis van Buuren weten.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Hoewel restaurants allemaal gesloten zijn, wordt de oven in Osteria Luca aan het Scheffersplein toch opgestookt. Alleen niet voor de gebruikelijke gerechten, maar voor brood. "We maken van ons pizzadeeg altijd al brood voor de lunch. Nu is het zonde om weg te gooien", laat eigenaar Dennis van Buuren weten.

Van Buuren kwam op het idee samen met zijn chefkok. "We zagen de rijen in de supermarkt. Mensen gaan daar 100 procent misgrijpen". Daarom wordt het pizzadeeg nu omgekneed tot zo'n 100 broodjes. Mensen mogen die komen ophalen bij de winkel, tegen elk willekeurig bedrag.

Van nature is Van Buuren geen type om bij de pakken neer te gaan zitten, maar hij is wel realistisch. "Ik heb wel uitstel van belastinbetaling aangevraagd en werktijdverkorting. We houden goed contact met Dordrecht Onderneemt en de gemeente. Het is niet zo dat ik een grote buffer achter de hand heb".

Toch probeert hij vooral positief te blijven en gaat daarom de hele week nog door met het bakken van broodjes. Osteria Luca is te vinden via thuisbezorgd.nl. Brood ophalen kan ook bij de winkel op het Scheffersplein. &t=63s

Lees ook

IMG_7814 (1)

Terugblik Dordt in Stoom zondag op TV Dordrecht

Met een bijna een uur durende aflevering blikt deze streekomroep terug op Dordt in Stoom van vorig weekend. Daarin neemt presentator Ad van den Herik de kijker mee langs de stoomboten, stroomtrein en historische machines in Dordrecht.

techniekfestival2

Techniekfestival lijkt vruchten af te werpen: meer jongeren kiezen voor opleiding in techniek

Terwijl het totale aantal leerlingen in Nederland afneemt, groeit de belangstelling voor technische opleidingen. Volgens de organisatie van het techniekfestival op het leerpark in Dordrecht laat dat zien dat het loont om kinderen al op jonge leeftijd kennis te laten maken met techniek.

parkies

Voorlopig einde aan gratis festival Parkies: 'Dat doet wel zeer'

Het gratis maandagavondfestival Parkies keert deze zomer niet terug in Dordrecht. De organisator bevestigt aan Omroep Brabant dat de financiële risico's van de zomerconcerten in het Wantijpark te groot geworden zijn door fors gestegen kosten en lagere subsidies van gemeenten. Ook de edities in Breda en Bergen op Zoom zijn geschrapt.

Bouwkeet Papendrechtseburg

In dit bouwdorp wordt werk aan Papendrechtsebrug nauwkeurig voorbereid

Waar de officiële renovatie van de Papendrechtsebrug in juli begint, daar zijn de voorbereidingen al in volle gang. In een verrezen bouwdorp rondom de brug wordt al keihard gewerkt aan planning en organisatie en voorbereidende werkzaamheden voor de renovatie. Maar wie werken daar?

Clip0003.MXF.00_04_29_27.Still001

Regenachtige voorspelling laat Wantijpop-organisator koud: 'Het belooft een feestje te worden!'

De laatste voorbereidingen van het jaarlijks terugkerend evenement Wantijlive en Wantijpop zijn, ondanks de grijze lucht, volledig afgerond. Hoewel de regendruppels de crew soms verrassen, is de sfeer goed en wordt er uitgekeken naar de show. "Het gras ligt er verassend goed bij, dus het moet vanavond helemaal goed komen", aldus organisator Magchiel Koekkoek.

vlietskadearkel

Twee beoogde azc-locaties vallen af: natuurgebied zorgt voor te veel stikstof

Er komt geen asielzoekerscentrum (azc) in Arkel. Het gemeentebestuur van Molenlanden had twee locaties in het dorp op het oog, maar die zijn afgevallen omdat het stikstofniveau daar te hoog is. Dit komt omdat het Natura 2000-gebied Lingegebied en Diefdijk Zuid in de buurt ligt.