gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Restaurant bakt brood in plaats van pizza

10cbd269f94d94648e504285ef6305ee

Hoewel restaurants allemaal gesloten zijn, wordt de oven in Osteria Luca aan het Scheffersplein toch opgestookt. Alleen niet voor de gebruikelijke gerechten, maar voor brood.  "We maken van ons pizzadeeg altijd al brood voor de lunch. Nu is het zonde om weg te gooien", laat eigenaar Dennis van Buuren weten.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Hoewel restaurants allemaal gesloten zijn, wordt de oven in Osteria Luca aan het Scheffersplein toch opgestookt. Alleen niet voor de gebruikelijke gerechten, maar voor brood. "We maken van ons pizzadeeg altijd al brood voor de lunch. Nu is het zonde om weg te gooien", laat eigenaar Dennis van Buuren weten.

Van Buuren kwam op het idee samen met zijn chefkok. "We zagen de rijen in de supermarkt. Mensen gaan daar 100 procent misgrijpen". Daarom wordt het pizzadeeg nu omgekneed tot zo'n 100 broodjes. Mensen mogen die komen ophalen bij de winkel, tegen elk willekeurig bedrag.

Van nature is Van Buuren geen type om bij de pakken neer te gaan zitten, maar hij is wel realistisch. "Ik heb wel uitstel van belastinbetaling aangevraagd en werktijdverkorting. We houden goed contact met Dordrecht Onderneemt en de gemeente. Het is niet zo dat ik een grote buffer achter de hand heb".

Toch probeert hij vooral positief te blijven en gaat daarom de hele week nog door met het bakken van broodjes. Osteria Luca is te vinden via thuisbezorgd.nl. Brood ophalen kan ook bij de winkel op het Scheffersplein. &t=63s

Lees ook

verdachtebureaurijnmondAH

Nepagent maakt slachtoffers in Sliedrecht en Gorinchem, politie zoekt dezelfde verdachte

Twee ouderen in Sliedrecht en Gorinchem zijn afgelopen zomer slachtoffer geworden van een nepagent. Volgens de politie gaat het om dezelfde verdachte. Beelden van hem zijn donderdagavond getoond in het tv-programma Bureau Rijnmond op TV Rijnmond.

mishandelingconducteur

Beelden van verdachte mishandeling treinconducteur nu ook in Opsporing Verzocht

De verdachte die bijna een jaar geleden een conducteur mishandelde in een trein bij station Sliedrecht, is nog altijd niet opgepakt. De politie bracht eerder al herkenbare beelden van de man naar buiten, maar heeft deze maandagavond ook getoond in het tv-programma Opsporing Verzocht.

artikelfoto begroting

Gemeente grijpt in om begroting op orde te krijgen: OZB omhoog en minder wethoudersposten

Het college van burgemeester en wethouders van Papendrecht wil de onroerendezaakbelasting (OZB) verhogen en besparen op de eigen loonkosten. De maatregelen maken deel uit van de begroting voor 2027, waarmee het college de inkomsten en uitgaven dat jaar structureel in balans wil brengen. Voor de jaren daarna worden opnieuw tekorten voorspeld.

praatpaal-team-sept2026(2)

Praatpaal gaat weer van start, maar in een nieuwe vorm

Het programma Praatpaal keert volgende week terug op Drechtstad FM, na een wat langere zomerstop. En daar was een reden voor.

albertschweitzerasz

Dit ziekenhuis plaatst jaarlijks vijf tot zeven patiënten op zwarte lijst: 'Jaar lang geen verpleging'

Van doodsbedreigingen tot schoppen, duwen en slaan: zorgmedewerkers krijgen steeds vaker te maken met agressie. Soms gaat dit zo ver, dat ziekenhuizen de bezoekers en patiënten op een zwarte lijst zetten. "Vaak gebeurt dit onder invloed van drank of drugs", zegt het Albert Schweitzer Ziekenhuis tegen Rijnmond.

businkautobrandwillemmarisstraat

Metershoge vlammen slaan uit auto

Een auto is in de nacht van zondag op maandag uitgebrand in Dordrecht. Toen de brandweer arriveerde, sloegen de vlammen uit het voertuig.