gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Restaurant bakt brood in plaats van pizza

10cbd269f94d94648e504285ef6305ee

Hoewel restaurants allemaal gesloten zijn, wordt de oven in Osteria Luca aan het Scheffersplein toch opgestookt. Alleen niet voor de gebruikelijke gerechten, maar voor brood.  "We maken van ons pizzadeeg altijd al brood voor de lunch. Nu is het zonde om weg te gooien", laat eigenaar Dennis van Buuren weten.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Hoewel restaurants allemaal gesloten zijn, wordt de oven in Osteria Luca aan het Scheffersplein toch opgestookt. Alleen niet voor de gebruikelijke gerechten, maar voor brood. "We maken van ons pizzadeeg altijd al brood voor de lunch. Nu is het zonde om weg te gooien", laat eigenaar Dennis van Buuren weten.

Van Buuren kwam op het idee samen met zijn chefkok. "We zagen de rijen in de supermarkt. Mensen gaan daar 100 procent misgrijpen". Daarom wordt het pizzadeeg nu omgekneed tot zo'n 100 broodjes. Mensen mogen die komen ophalen bij de winkel, tegen elk willekeurig bedrag.

Van nature is Van Buuren geen type om bij de pakken neer te gaan zitten, maar hij is wel realistisch. "Ik heb wel uitstel van belastinbetaling aangevraagd en werktijdverkorting. We houden goed contact met Dordrecht Onderneemt en de gemeente. Het is niet zo dat ik een grote buffer achter de hand heb".

Toch probeert hij vooral positief te blijven en gaat daarom de hele week nog door met het bakken van broodjes. Osteria Luca is te vinden via thuisbezorgd.nl. Brood ophalen kan ook bij de winkel op het Scheffersplein. &t=63s

Lees ook

michelinsterchefkok

De Gieser Wildeman behoudt Michelinster, geen nieuwe sterrenrestaurants in de streek

Restaurant De Gieser Wildeman in Noordeloos blijft het enige restaurant met een Michelinster in de streek. Marco van der Wijngaard, sinds vorig jaar chef-kok van het restaurant, behield vorig jaar de Michelinster die in 2006 was behaald door de oud-eigenaren. Ook dit jaar blijft deze ster van kracht, blijkt na de uitreiking van de Michelinsterren in Maastricht.

aanhouding Ridderkerk

Buurt hoort knal, 31-jarige man uit huis gehaald

Een 31-jarige inwoner van Ridderkerk is dinsdagavond door een arrestatieteam uit zijn huis gehaald. Buurtbewoners hadden aan het begin van de avond een knal gehoord en ook zouden er spullen uit de flat aan de Reijerweg zijn gegooid.

Baggeren

Vaker baggeren voor schoner en gezonder water

Waterschap Hollandse Delta gaat vanaf juni 2027 vaker baggeren in stedelijke gebieden. Dit moet zorgen voor een betere waterkwaliteit en een betere doorstroming van het water in de stad.

FOTO THUMB toeristengids

Toeristen rondleiden in eigen stad: zo vergaat Megan dat

Varen langs historische panden en vertellen over de geschiedenis van de stad. Als inwoner van Dordrecht lijkt dát Megan op het lijf geschreven. Hoe zou zij het doen als toeristengids? In deze laatste aflevering van onze zomerserie stapt zij aan boord bij gids Ysha Raamstijn om de fijne kneepjes van het vak te leren.

Nieuw project (1)

Burgemeester geschokt door ernstige verkrachtingszaak: ‘Zeer heftige, traumatische ervaring’

De ernstige zedenzaak in Sliedrecht die eerder deze week aan het licht kwam, maakt volgens burgemeester Jan de Vries veel los in het dorp. “De berichtgeving heeft mij geschokt”, zegt hij in een reactie.

7334111A-4605-4F44-B372-E53B502899C6

Zien: dit wordt het standbeeld van Kees Buddingh met Blauwbilgorgel

Bijna twee meter hoog, gemaakt van brons en in zijn armen een fantasiewezen; zo moet het standbeeld van Kees Buddingh eruit komen te zien. Onlangs werd bekend dat er een beeld van de Dordtse dichter komt in de binnenstad, nu is ook duidelijk wat de inwoners straks gaan zien. "Een icoon van deze stad."