gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

"Restaureren is vakwerk"

2c34d9871219b2bc419543bd73fb644b.jpg

Dordrecht heeft ruim 1000 monumenten. Een deel daarvan is komend weekend te bezoeken tijdens de Open Monumentendagen. In de aanloop naar dit weekend bezoekt RTV Dordrecht bijzondere plekken en personen die iets met monumenten te maken hebben.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Clim Schots is een van deze mensen. Hij restaureert monumenteel houtsnijwerk en ornamenten.

Zo'n 10 jaar geleden begon hij met de opleiding aan de Academie voor Schone Kunsten in Antwerpen. Nu werkt hij in zijn eigen bedrijf Art-Beid.

"Het werk is heel afwisselend en daarom eigenlijk altijd een uitdaging", aldus Schots. "Ik ben met meerdere projecten tegelijk bezig. Nu bijvoorbeeld met een groot beeld dat gemaakt is uit een boom. En met de restauratie van een ebbenhouten bankje uit Indonesië".

Schots heeft behoorlijk wat werk aan de restauraties maar het liefste zou hij no meer doen. "Nu zie ik in de stad wel eens dingen in de stad die best aangepakt kunnen worden." Maar particulieren moeten er wel geld voor over hebben. Want het restaureren is en blijft handwerk. En vakwerk.

Clim Schots is dit weekend aan het werk te zien tijdens de Open Monumentendagen. Hij staat met colllega en vriend Nico op het Maartenshof.

Lees ook

20260428_144827.jpg

Omwonenden geschrokken door brand Spuiweg: ‘Ineens zagen we zwarte rook en vlammen’

Omwonenden van de Spuiweg in Dordrecht hoorden dinsdagmiddag ineens een knal. Ze keken uit het raam en zagen de vlammen uit het brandende gebouw komen, gepaard met veel zwarte rook. “Ik had direct mijn schoenen aangedaan om te evacueren, mocht het deze kant op komen”, vertelt Bart.

werkzaamheden De Paddenstoel.jpeg

Spartelbadje ‘De Paddenstoel’ na werkzaamheden weer open: uitglijden een stuk lastiger

Goed nieuws voor iedereen die met jonge kinderen willen spetteren in het spartelbadje in het Dordtse Wantijpark: vanaf 11 mei gaat die weer open. Maar eerst wordt er nog hard gewerkt om werkzaamheden op tijd af te krijgen.

brandazijnplaats.png

Brand in huis in Dordtse binnenstad: 'Kom niet kijken'

In een huis aan de Azijnplaats in Dordrecht is dinsdagmiddag brand uitgebroken. Hulpdiensten werden even voor 14.30 uur massaal opgeroepen.

politie.jpg

Zo kijkt de politie terug op Koningsdag in de streek

Het was een druk weekend in de streek. Iedereen heeft massaal een oranje outfit uit de kast getrokken om de verjaardag van de koning te vieren. Die drukte kan ook zorgen voor problemen, maar het is dit jaar ontzettend rustig geweest, meldt de politie.

treinen Station Dordrecht

Geen intercity’s naar Rotterdam en Roosendaal

Deze week is het extra goed opletten voor de Dordtse treinreiziger. Door werkzaamheden rijden er geen intercity’s naar Rotterdam en Roosendaal. De werkzaamheden duren tot en met vrijdag 1 mei. Volgens ProRail rijden sprinters wel gewoon door.

picjumbo_com-ice-cream-865126.jpg

Temperatuur schiet omhoog: het kan wel 25 graden worden

Ben je nog niet uitgekeken op zonnige, droge lentedagen? Goed nieuws: de komende dagen houdt dat weer aan en het wordt elke dag ietsje warmer. De temperatuur loopt op tot wel 25 graden.