gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

"Restaureren is vakwerk"

2c34d9871219b2bc419543bd73fb644b

Dordrecht heeft ruim 1000 monumenten. Een deel daarvan is komend weekend te bezoeken tijdens de Open Monumentendagen. In de aanloop naar dit weekend bezoekt RTV Dordrecht bijzondere plekken en personen die iets met monumenten te maken hebben.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Clim Schots is een van deze mensen. Hij restaureert monumenteel houtsnijwerk en ornamenten.

Zo'n 10 jaar geleden begon hij met de opleiding aan de Academie voor Schone Kunsten in Antwerpen. Nu werkt hij in zijn eigen bedrijf Art-Beid.

"Het werk is heel afwisselend en daarom eigenlijk altijd een uitdaging", aldus Schots. "Ik ben met meerdere projecten tegelijk bezig. Nu bijvoorbeeld met een groot beeld dat gemaakt is uit een boom. En met de restauratie van een ebbenhouten bankje uit Indonesië".

Schots heeft behoorlijk wat werk aan de restauraties maar het liefste zou hij no meer doen. "Nu zie ik in de stad wel eens dingen in de stad die best aangepakt kunnen worden." Maar particulieren moeten er wel geld voor over hebben. Want het restaureren is en blijft handwerk. En vakwerk.

Clim Schots is dit weekend aan het werk te zien tijdens de Open Monumentendagen. Hij staat met colllega en vriend Nico op het Maartenshof.

Lees ook

IMG_8054 (1) (1)

Ron vond unieke oude beelden van de Papendrechtsebrug: ‘Gekocht voor 50 cent’

Unieke beelden uit 1967 van de Papendrechtsebrug. Die heeft collectiebeheerder Ron de Bruijn van het Regionaal Archief op de rommelmarkt gevonden begin jaren 2000. "Ik dacht die is van mij, hop meenemen", zegt Ron nu. Duur waren de beelden niet, Ron hoefde slechts vijftig guldencent te betalen.

baanhoekbrug

Let op: Baanhoekbrug al vanaf 6 juli niet meer door fietsers te gebruiken

Het fietspad van de Baanhoekbrug gaat elf dagen eerder dicht dan tot nu toe bekend. Vanwege voorbereidende werkzaamheden kunnen tweewielers als vanaf 6 juli de brug niet meer gebruiken om de Beneden Merwede over te steken.

studiodewitt

Een nieuwe Studio De Witt: presentator Ronald Roël te gast

Hoofdgast in Studio De Witt is zaterdag Ronald Roël. De radiomaker, die jarenlang de Zwijndrechtse politiek op de voet volgde, zet een punt achter zijn lokale radiocarrière. Als interviewer en presentator van ATOS Radio groeide hij uit tot een bekend gezicht van de lokale omroep.

opma

Esra Micha (53) is transman: ‘Ik heb jarenlang in mijn huis spiegels afgedekt’

Hij werd geboren als vrouw, maar ging acht jaar geleden verder als man. In gesprek met programmamaker Ad van den Herik is Esra Micha van den Ende (53) open over wat hem tot die keuze leidde. “Ik heb voor mijn gevoel altijd bij de jongens gehoord.”

Point Blur_Jun142026_103437 (1)

Twee geparkeerde auto's in vlammen op, mogelijk opzet

In Zwijndrecht zijn twee geparkeerde auto's zaterdagnacht verwoest door brand. Dat gebeurde aan de Lindtsebenedendijk, ter hoogte van de Perkstraat.

IMG_8032 (1)

Fietsen geweerd uit trein en minder stops, onbegrip in dit dorp: ‘Erg triest’

Als de Papendrechtsebrug straks maandenlang dicht is, mogen reizigers op de MerwedeLingelijn geen fietsen meer meenemen. Volgens de provincie broodnodig, maar sommige forenzen begrijpen er helemaal niets van. “In de avond is het heel handig om je fiets mee te nemen, dan kan je lekker de stad in”, zegt de Hardinxveldse tiener Jan den Breejen. In zijn dorp vallen de maatregelen helemaal niet goed: dat dorp wordt namelijk dubbel geraakt.