gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

"Restaureren is vakwerk"

2c34d9871219b2bc419543bd73fb644b

Dordrecht heeft ruim 1000 monumenten. Een deel daarvan is komend weekend te bezoeken tijdens de Open Monumentendagen. In de aanloop naar dit weekend bezoekt RTV Dordrecht bijzondere plekken en personen die iets met monumenten te maken hebben.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Clim Schots is een van deze mensen. Hij restaureert monumenteel houtsnijwerk en ornamenten.

Zo'n 10 jaar geleden begon hij met de opleiding aan de Academie voor Schone Kunsten in Antwerpen. Nu werkt hij in zijn eigen bedrijf Art-Beid.

"Het werk is heel afwisselend en daarom eigenlijk altijd een uitdaging", aldus Schots. "Ik ben met meerdere projecten tegelijk bezig. Nu bijvoorbeeld met een groot beeld dat gemaakt is uit een boom. En met de restauratie van een ebbenhouten bankje uit Indonesië".

Schots heeft behoorlijk wat werk aan de restauraties maar het liefste zou hij no meer doen. "Nu zie ik in de stad wel eens dingen in de stad die best aangepakt kunnen worden." Maar particulieren moeten er wel geld voor over hebben. Want het restaureren is en blijft handwerk. En vakwerk.

Clim Schots is dit weekend aan het werk te zien tijdens de Open Monumentendagen. Hij staat met colllega en vriend Nico op het Maartenshof.

Lees ook

Website

Iconisch brugwachtershuisje Papendrechtsebrug verdwijnt: ‘Met de tijd meegaan’

Het brugwachtershuisje van de Papendrechtsebrug verdwijnt na de werkzaamheden van negen maanden definitief. Het huisje is niet meer nodig, omdat de bediening van de brug al jarenlang via de verkeerscentrale in Rhoon. Daarmee verdwijnt een beeldbepalend deel van de brug uit 1967.

PSX_20260619_092535

Jong kind maakt val van driehoog uit raam: 'Vrijwel geen letsel'

Een jong kind is donderdagavond van driehoog naar beneden gevallen in Dordrecht. Het kind viel uit het raam van een appartement aan de Kappeijne van de Copelloweg. Het slachtoffertje is naar het ziekenhuis gebracht.

PSX_20260604_044825

Twee auto's gaan in vlammen op bij woning

Twee auto's aan de Zilverreiger in Hendrik-Ido-Ambacht zijn donderdagochtend vroeg uitgebrand. Beide voertuigen stonden op een oprit. Ook de woning is beschadigd. Er raakte niemand gewond.

Rijkswaterstaat

Ongeluk met meerdere voertuigen op A27, weg tijdelijk dicht geweest

Op de A27 bij Noordeloos is een ongeluk met meerdere voertuigen gebeurd vanuit de richting Gorinchem. De weg is tijdelijk dicht geweest en er is een lange file ontstaan.

fotoazcmol

Kritiek vanuit buurgemeente en ‘grote zorgen’ in dit dorp om beoogde azc-plekken

De zoektocht naar asielzoekerscentra (azc’s) in de gemeente Molenlanden gaat niet zonder slag of stoot. Nog vijf mogelijke locaties blijven over, maar ook die stuiten op verzet. “De draagkracht van ons relatief kleine dorp wordt onevenredig zwaar belast.”

IMG_7637 (1)

Dordt in Stoom van start met drukbezochte vlootschouw: ‘Hier doe je het voor’

Met de traditionele Vlootschouw is Dordt in Stoom 2026 vrijdagavond goed en wel begonnen. Vanaf de oevers konden duizenden bezoekers genieten van een prachtig schouwspel op het water. Ook het iconische schip De Majesteit voer mee, met onder andere de burgemeester van Dordrecht, Nanning Mol, aan boord. "Ik denk dat ik, net als alle andere Dordtenaren hier, een centimeter van trots gegroeid ben."