gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

"Restaureren is vakwerk"

2c34d9871219b2bc419543bd73fb644b

Dordrecht heeft ruim 1000 monumenten. Een deel daarvan is komend weekend te bezoeken tijdens de Open Monumentendagen. In de aanloop naar dit weekend bezoekt RTV Dordrecht bijzondere plekken en personen die iets met monumenten te maken hebben.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Clim Schots is een van deze mensen. Hij restaureert monumenteel houtsnijwerk en ornamenten.

Zo'n 10 jaar geleden begon hij met de opleiding aan de Academie voor Schone Kunsten in Antwerpen. Nu werkt hij in zijn eigen bedrijf Art-Beid.

"Het werk is heel afwisselend en daarom eigenlijk altijd een uitdaging", aldus Schots. "Ik ben met meerdere projecten tegelijk bezig. Nu bijvoorbeeld met een groot beeld dat gemaakt is uit een boom. En met de restauratie van een ebbenhouten bankje uit Indonesië".

Schots heeft behoorlijk wat werk aan de restauraties maar het liefste zou hij no meer doen. "Nu zie ik in de stad wel eens dingen in de stad die best aangepakt kunnen worden." Maar particulieren moeten er wel geld voor over hebben. Want het restaureren is en blijft handwerk. En vakwerk.

Clim Schots is dit weekend aan het werk te zien tijdens de Open Monumentendagen. Hij staat met colllega en vriend Nico op het Maartenshof.

Lees ook

ridderkerkflat

Flat al weken zonder gas, bewoners met handdoek en douchegel over straat

Bewoners van de Tourmalijn-flats aan de Drierivierenlaan in Ridderkerk zitten al weken zonder gas. Nadat meerdere mensen onwel zijn geworden door koolmonoxidevergiftiging heeft de gemeente de gaskraan dichtgedraaid. Dat betekent voor de bewoners: koud douchen, of naar de parkeerplaats beneden voor een warme douche.

businkblekersdijk

Brand in keuken onder controle

In een huis aan de Blekersdijk in Dordrecht heeft vrijdagochtend korte tijd brand gewoed. De brand brak rond 11.15 uur uit in de keuken en is begonnen in het koffiezetapparaat.

onderwijsmuseum

Onderwijsmuseum krijgt opnieuw steun uit Tweede Kamer: 'We voelen ons gezien'

Het Nationaal Onderwijsmuseum krijgt opnieuw steun vanuit de Tweede Kamer, maar onzekerheid over de structurele subsidie vanaf 2027 blijft bestaan. Het museum vreest dat de maatschappelijke waarde van het museum onvoldoende wordt meegewogen.

Victor Verbrugge (links)  in actie WK 202607

Victor (22) na slechts vier jaar roeien vierde op het WK: ‘Ik heb alles eruit gehaald’

Papendrechter Victor Verbrugge is dit weekend vierde geworden op het WK roeien in Duitsland. Hoewel hij pas vier jaar aan het roeien is, wist hij in de finale bijna een podiumplaats te bemachtigen. “Ik heb alles gegeven om te winnen, maar meer dan dit had ik niet”, blikt hij terug.

Jos verenigingsspeld

Jos (62) zet zich al 45 jaar in voor deze basketbalvereniging en krijgt onderscheiding

Groot feest bij basketbalvereniging River Trotters in Hardinxveld-Giessendam. Daar is de 62-jarige Jos Baggerman in het zonnetje gezet voor zijn 45-jarige inzet voor de club. Als blijk van waardering heeft hij een verenigingsspeld met oorkonde van de Nederlandse Basketball Bond gekregen. "Een totale verrassing."

tempFileForShare_20260725-123127

Beschonken bestuurder slingert met 40 kilometer per uur over A16

Een man is enkele nachten terug aangehouden omdat hij met een slakkengang over de A16 reed, meermaals tegen de vangrail botste en in de berm tot stilstand kwam. Niet geheel verrassend: de bestuurder was onder invloed van alcohol.