gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

"Restaureren is vakwerk"

2c34d9871219b2bc419543bd73fb644b

Dordrecht heeft ruim 1000 monumenten. Een deel daarvan is komend weekend te bezoeken tijdens de Open Monumentendagen. In de aanloop naar dit weekend bezoekt RTV Dordrecht bijzondere plekken en personen die iets met monumenten te maken hebben.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Clim Schots is een van deze mensen. Hij restaureert monumenteel houtsnijwerk en ornamenten.

Zo'n 10 jaar geleden begon hij met de opleiding aan de Academie voor Schone Kunsten in Antwerpen. Nu werkt hij in zijn eigen bedrijf Art-Beid.

"Het werk is heel afwisselend en daarom eigenlijk altijd een uitdaging", aldus Schots. "Ik ben met meerdere projecten tegelijk bezig. Nu bijvoorbeeld met een groot beeld dat gemaakt is uit een boom. En met de restauratie van een ebbenhouten bankje uit Indonesië".

Schots heeft behoorlijk wat werk aan de restauraties maar het liefste zou hij no meer doen. "Nu zie ik in de stad wel eens dingen in de stad die best aangepakt kunnen worden." Maar particulieren moeten er wel geld voor over hebben. Want het restaureren is en blijft handwerk. En vakwerk.

Clim Schots is dit weekend aan het werk te zien tijdens de Open Monumentendagen. Hij staat met colllega en vriend Nico op het Maartenshof.

Lees ook

kraanwater Pexels

Kookadvies vanwege poepbacterie opgeheven: ‘Vervelend dat dit noodzakelijk was’

Het kraanwater in Dordrecht, Hendrik-Ido-Ambacht en Zwijndrecht kan gewoon gedronken worden. Dat meldt waterbedrijf Evides. Eerder gold er een kookadvies, omdat de E. colibacterie, beter bekend als de poepbacterie, in het water was gevonden.

verkeern3

Afrit A15 naar N3 weer helemaal te gebruiken: wegdek gemaakt

De afgesloten rijstrook op de afslag van de A15 naar de N3 in Papendrecht is weer te gebruiken. Rijkswaterstaat heeft afgelopen weekend delen van het wegdek gerepareerd, waardoor er weer twee rijstroken beschikbaar zijn. De afsluiting zorgde de afgelopen weken regelmatig voor een overvolle afrit.

autobrand

Opnieuw een auto in brand bij eetcafé: 'Wanneer houdt dit op?’

Een brandstichter heeft vrijdagnacht opnieuw toegeslagen op de parkeerplaats van het Dordtse eetcafé De Wilhelminaboom. Volgens eigenaresse Monique van Esseveld is deze keer de auto van een klant verwoest door vlammen.

yv2026610A1D00395

FC Dordrecht huurt Ayoub Ouarghi en Lucas Gardenier van Feyenoord

Ayoub Ouarghi is de nieuwe aanwinst van FC Dordrecht. De achttienjarige middenvelder wordt één seizoen gehuurd van Feyenoord. Afgelopen seizoen debuteerde de middenvelder al voor het eerste elftal van Feyenoord. Ook linkervleugelverdediger Lucas Gardenier wordt één seizoen gehuurd van de club uit Rotterdam-Zuid.

foto corrado

Nóg een dag met de bus tussen Dordt en Rotterdam: ‘Ik heb heel veel stress’

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Rotterdam is nog altijd niet op de rit. Waar de één al rekening hield met uitloop van de herstelwerkzaamheden en de wekker vroeger heeft gezet om alternatief vervoer te pakken, komt de ander op het station van Dordrecht voor een nare verrassing te staan. “Ik had gedacht dat het nu wel gefixt zou zijn.”

paaltjesweg

Veiliger fietsen in Papendrecht: gemeente haalt gevaarlijke paaltjes weg

Fietsers kunnen weer een stuk veiliger gebruikmaken van het tweerichtingsfietspad langs de Ketelweg in Papendrecht. De gemeente heeft onlangs de vluchtheuvels met verkeerspaaltjes verwijderd die tussen de vele in- en uitritten van bedrijven stonden.