gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Reynvaan waarnemend burgemeester Giessenlanden

Wethouder Rinette Reynvaan wordt per 7 mei tijdelijk de nieuwe burgemeester van de gemeente Giessenlanden.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Zij gaat daar een vervanger vervangen. De huidige burgemeester, Ten Kate, vervangt inmiddels al vijf jaar de zieke Els Boot. Hij wil nu terug naar zijn geboorte streek en verhuist naar Ommen.

Rinette Reynvaan-Jansen is 65 jaar en heeft een lange staat van dienst achter de rug in Dordrecht. Ze was lang buitengewoon ambtenaar van de burgerlijke stand en vice-voorzitter van de Sportraad. Vanaf 2010 vertegenwoordigde zij de partij Beter voor Dordt als wethouder voor o.a. wonen en sport.

Een definitieve benoeming in Giessenlanden volgt pas na de gemeentelijke herindeling van Giessenlanden en Molenwaard op 1 januari 2019. Alle fractievoorzitters in de gemeenteraad hebben met haar benoeming ingestemd.

Lees ook

Nieuw project (5)

Scholieren langer onderweg door sluiting Papendrechtsebrug: scholen nemen maatregelen

Meerdere middelbare scholen in de streek passen komend schooljaar hun lestijden aan. Dat heeft alles te maken met de Papendrechtsebrug, die vanaf deze vrijdag voor negen maanden dicht gaat. Diverse scholen hebben veel leerlingen en docenten die aan de andere kant van de rivier wonen. De maatregelen moeten eraan bijdragen dat iedereen alsnog op tijd op school kan komen.

sophiapolder

Waterschappen scherp op droogte en roepen op: wees zuinig met water

De aanhoudende droogte zorgt ervoor dat de afvoer van de Rijn verder daalt. De komende weken blijft het naar verwachting warm en droog. Volgens Rijkswaterstaat komt de afvoer van de Rijn mogelijk in de buurt van het laagste julirecord ooit gemeten in 1976. De verwachting is dat de afvoer verder kan dalen richting de 700 kubieke meter per seconde.

Vrouwelijke wethouder AI gegenereerd

Hier meer vrouwelijke wethouders dan elders: vooral dit dorp springt eruit

Van de 34 wethouders in de negen gemeenten van onze streek, is 35 procent vrouw. Dat blijkt uit onderzoek van de NOS en mediapartner Rijnmond. Daarmee scoort onze streek hoger dan het landelijk gemiddelde. Sliedrecht valt het meeste op, met meer vrouwen dan mannen op een wethouderspost in het college.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - SCHOENVERVER

Niels verft schoenen naar wens van de klant: ‘Ik hoef nooit nee te zeggen’

Niels van Mourik krijgt schoenen van ongeverfde leer binnen in zijn atelier in Alblasserdam. Vervolgens kleurt hij het schoeisel naar wens van de klant. Klinkt best eenvoudig, maar Megan leert dat schoenen verven toch wat lastiger is dan gedacht.

rianne fot 1

Poëzie redde het leven van Rianne: 'Ik kon opeens weer vertellen hoe ik mij voelde'

Jarenlang zat Rianne den Ouden (25) in de psychiatrie. Maar terwijl de Zwijndrechtse op het diepste punt zat, weggestopt op een gesloten afdeling, hervond ze haar levenslust in gedichten. “Ik ontdekte per ongeluk de kracht van woorden", vertelt ze nu over haar bundel 'Op een dag vlieg ik weg'.

businkgoed

Bed in brand op tweede etage van flat, bewoner nagekeken

In een flat aan de Dordtse Troelstraweg heeft maandagmiddag brand gewoed. Volgens een brandweerwoordvoerder stond in een appartement op de tweede etage een bed in brand.