gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Rijksbijdrage gevraagd voor aardgasvrij Crabbehof

e66764f8cc46be43777f0a6ddf082dbe

Het college van B&W heeft een rijksbijdrage aangevraagd voor het aardgasvrij maken van woningen in de wijk Crabbehof. Er is een potje van het ministerie van Binnenlandse Zaken van 90 miljoen euro. Daaruit kunnen 20 gemeenten een bijdrage krijgen. In oktober wordt bekend of deze bijdrage wordt toegewezen.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Het college van B&W heeft een rijksbijdrage aangevraagd voor het aardgasvrij maken van woningen in de wijk Crabbehof. Er is een potje van het ministerie van Binnenlandse Zaken van 90 miljoen euro. Daaruit kunnen 20 gemeenten een bijdrage krijgen. In oktober wordt bekend of deze bijdrage wordt toegewezen.

De gemeente wil koploper zijn in de energietransitie en zo snel mogelijk beginnen met het aardgasvrij maken van bestaande woningen. In Crabbehof ziet het college daarvoor goede kansen omdat hier het HVC-warmtenet beschikbaar is en het aardgasnet juist aan vervanging toe.

Overigens is het warmtenet niet het enige waar de gemeente op inzet. Na de zomer worden er gesprekken gevoerd met bewoners en organisaties uit de wijk om te inventariseren wat de wensen en behoeften op dat gebied zijn. En welke andere maatregelen, zoals bijvoorbeeld isoleren, kunnen bijdragen aan de doelstellingen van de Energiestrategie Drechtsteden: in 2050 energieneutraal.

Lees ook

fatbikepolitie

Fatbiker op de vlucht voor de politie botst op fietser

Een fatbiker op de vlucht voor de politie heeft een fietser aangereden. Dat gebeurde donderdagochtend in Dordrecht.

brandspouwmuur

Brand in spouwmuren na dakdekwerkzaamheden

In een huis aan de Soeteliefskamp in Hendrik-Ido-Ambacht is dinsdagmiddag brand ontstaan. Dat gebeurde toen dakdekkers op het dak bezig waren met werkzaamheden.

zonnepanelen op dak Pexels

Een op de drie woningen heeft zonnepanelen, deze gemeente bungelt onderaan

Van alle woningen in onze streek heeft gemiddeld een op de drie huizen zonnepanelen op het dak. Dat blijkt uit een inventarisatie door vergelijkingsplatform Slimster. In Hardinxveld-Giessendam zijn de meeste huizen te vinden met panelen op het dak, maar er is één gemeente die daarbij ver achterblijft.

woning architectprijs

Dordtse rolstoeltoegankelijke woning op longlist architectuurprijs

Villa Rollada in Dordrecht staat op de longlist van de ARC27 Nieuwe Architectuur Award. De rolstoeltoegankelijke tussenwoning is ontworpen door LAGADO architects en is één van de 88 kanshebbers op de prijs.

timmerdorpdordt

Voor het eerst een timmerdorp op deze plek: 'Er ontstaan serieuze hutten'

Kinderen en klussen is misschien niet de eerste combinatie waar je aan denkt. Toch worden elke zomervakantie op verschillende plekken met veel enthousiasme timmerdorpen gebouwd. Rotaryclub Johan de Witt ter Merwede organiseert dit jaar voor het eerst een timmerdorp in de Dordtse wijk de Staart. “Het is een groot succes”, zegt Jurgina Feith initiatiefneemster van deze eerste editie.

politiestock

Verdachten schietpartij waarbij Dordtenaren gewond raakten langer vast

De politie heeft twee mannen opgepakt na een schietpartij, waarbij twee Dordtenaren gewond raakte. Zij blijven zeker veertien dagen langer vastzitten, meldt de politie.