Dordrecht, Netherlands

Rijksbijdrage gevraagd voor aardgasvrij Crabbehof

Het college van B&W heeft een rijksbijdrage aangevraagd voor het aardgasvrij maken van woningen in de wijk Crabbehof. Er is een potje van het ministerie van Binnenlandse Zaken van 90 miljoen euro. Daaruit kunnen 20 gemeenten een bijdrage krijgen. In oktober wordt bekend of deze bijdrage wordt toegewezen.
Gert van der Steen | 2 juli 2018 13:35 | Aangepast op 2 juli 2018 13:35
Het college van B&W heeft een rijksbijdrage aangevraagd voor het aardgasvrij maken van woningen in de wijk Crabbehof. Er is een potje van het ministerie van Binnenlandse Zaken van 90 miljoen euro. Daaruit kunnen 20 gemeenten een bijdrage krijgen. In oktober wordt bekend of deze bijdrage wordt toegewezen.

De gemeente wil koploper zijn in de energietransitie en zo snel mogelijk beginnen met het aardgasvrij maken van bestaande woningen. In Crabbehof ziet het college daarvoor goede kansen omdat hier het HVC-warmtenet beschikbaar is en het aardgasnet juist aan vervanging toe.

Overigens is het warmtenet niet het enige waar de gemeente op inzet. Na de zomer worden er gesprekken gevoerd met bewoners en organisaties uit de wijk om te inventariseren wat de wensen en behoeften op dat gebied zijn. En welke andere maatregelen, zoals bijvoorbeeld isoleren, kunnen bijdragen aan de doelstellingen van de Energiestrategie Drechtsteden: in 2050 energieneutraal.

Lees ook

Persoon uit Beneden-Merwede gered na omslaan bootje

Op de Beneden-Merwede bij Sliedrecht is zaterdagmiddag een klein motorbootje omgeslagen. Een persoon...

Mohamed loopt razendsnelle tijd in zijn eerste hardloopwedstrijd: 'Ik bleef maar inhalen en inhalen'

Zonder trainingsschema of benul van zijn eigen snelheid verscheen hardloper Mohamed Badi (27) afgelo...

Gewapende woningoverval in Molenlanden, drie aanhoudingen

De bewoner van een huis in Schelluinen is vrijdagnacht overvallen. Dat gebeurde rond 04.20 uur. De p...

Eerste dementievriendelijke theatershow komt naar deze gemeente: ‘Zij hebben ook recht op een mooie voorstelling’

Zondag is er een bijzonder theaterstuk in Theater de Willem in Papendrecht te zien: de allereerste d...

Gemoederen lopen hoog op bij 'Ouwe Jonges'

Aan de stamtafel van RTV Dordrecht wordt zondag weer het nieuws van de afgelopen weken doorgenomen. ...

Helikopter met enorme hoepel vliegt boven de streek en dit is de reden

Het zal deze zaterdag ongetwijfeld een bijzonder gezicht zijn. Een helikopter met een enorme hoepel ...