gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Rijksbijdrage gevraagd voor aardgasvrij Crabbehof

e66764f8cc46be43777f0a6ddf082dbe

Het college van B&W heeft een rijksbijdrage aangevraagd voor het aardgasvrij maken van woningen in de wijk Crabbehof. Er is een potje van het ministerie van Binnenlandse Zaken van 90 miljoen euro. Daaruit kunnen 20 gemeenten een bijdrage krijgen. In oktober wordt bekend of deze bijdrage wordt toegewezen.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Het college van B&W heeft een rijksbijdrage aangevraagd voor het aardgasvrij maken van woningen in de wijk Crabbehof. Er is een potje van het ministerie van Binnenlandse Zaken van 90 miljoen euro. Daaruit kunnen 20 gemeenten een bijdrage krijgen. In oktober wordt bekend of deze bijdrage wordt toegewezen.

De gemeente wil koploper zijn in de energietransitie en zo snel mogelijk beginnen met het aardgasvrij maken van bestaande woningen. In Crabbehof ziet het college daarvoor goede kansen omdat hier het HVC-warmtenet beschikbaar is en het aardgasnet juist aan vervanging toe.

Overigens is het warmtenet niet het enige waar de gemeente op inzet. Na de zomer worden er gesprekken gevoerd met bewoners en organisaties uit de wijk om te inventariseren wat de wensen en behoeften op dat gebied zijn. En welke andere maatregelen, zoals bijvoorbeeld isoleren, kunnen bijdragen aan de doelstellingen van de Energiestrategie Drechtsteden: in 2050 energieneutraal.

Lees ook

asmediapolitie2

Politie deelt beelden overval juwelier: overvaller richt wapen op personeel en haalt uit met hamer

De twee mannen die vorige maand een juwelier aan de Voorstraat in Dordrecht overvielen, zijn nog altijd niet opgepakt. De politie heeft nu videobeelden van de overval gedeeld in de hoop de daders op te sporen.

foto ongeluk wielwijk apotheek

Bestuurster rijdt tegen muur van apotheek, vrouw nagekeken

Een automobilist is woensdag tegen de gevel van een apotheek gebotst in Dordrecht. De vrouw is ter plaatse gecontroleerd, maar hoefde niet mee naar het ziekenhuis.

treindordt

'Zorgwekkende situatie': politie pakt dronken ouders op die met baby in trein zitten

De politie heeft afgelopen weekend twee dronken ouders opgepakt in de trein. Zij hadden hun kindje van nog geen jaar oud bij zich, maar waren niet in staat om voor het kind te zorgen. Agenten spreken over een "zorgwekkende situatie".

rtvpapendrechtgemeenteraad

'Brede middencoalitie' moet Papendrecht gaan besturen, zonder PVV

De informateurs in Papendrecht adviseren om een brede middencoalitie bestaande uit VVD, CDA, PRO, D66, ChristenUnie en PAB te gaan vormen. Zo’n coalitie zou kunnen steunen op 12 van de 23 zetels. De PVV werd de grootste partij bij de gemeenteraadsverkiezingen in maart, maar komt dus niet in deze plannen voor.

schoofrijnmond

Eerste koopzondag in dit dorp, maar de meeste winkels bleven dicht

Voor het eerst mochten de winkels in Hendrik-Ido-Ambacht op zondag hun deuren openen. Afgelopen donderdag besloot de gemeenteraad met een kleine meerderheid koopzondagen officieel in te voeren. Toch bleef de grote toeloop in winkelcentrum De Schoof nog uit. Alleen de Jumbo en telefoonwinkel Fixphone openden daar zondag volgens Rijnmond hun deuren.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_01_39_31.Still001

Sporten in het donker, want er is geen stroom: ‘Het is even aanpassen’

Duisternis in de sportschool vrijdag in Dordrecht. De SportCity-vestiging aan de Vissersdijk kampte vrijdag, net als verschillende andere bedrijven in die buurt, met een stroomstoring. Sommige sportievelingen keerden om, anderen gingen vrolijk aan de bak.