gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Rijksbijdrage gevraagd voor aardgasvrij Crabbehof

e66764f8cc46be43777f0a6ddf082dbe

Het college van B&W heeft een rijksbijdrage aangevraagd voor het aardgasvrij maken van woningen in de wijk Crabbehof. Er is een potje van het ministerie van Binnenlandse Zaken van 90 miljoen euro. Daaruit kunnen 20 gemeenten een bijdrage krijgen. In oktober wordt bekend of deze bijdrage wordt toegewezen.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Het college van B&W heeft een rijksbijdrage aangevraagd voor het aardgasvrij maken van woningen in de wijk Crabbehof. Er is een potje van het ministerie van Binnenlandse Zaken van 90 miljoen euro. Daaruit kunnen 20 gemeenten een bijdrage krijgen. In oktober wordt bekend of deze bijdrage wordt toegewezen.

De gemeente wil koploper zijn in de energietransitie en zo snel mogelijk beginnen met het aardgasvrij maken van bestaande woningen. In Crabbehof ziet het college daarvoor goede kansen omdat hier het HVC-warmtenet beschikbaar is en het aardgasnet juist aan vervanging toe.

Overigens is het warmtenet niet het enige waar de gemeente op inzet. Na de zomer worden er gesprekken gevoerd met bewoners en organisaties uit de wijk om te inventariseren wat de wensen en behoeften op dat gebied zijn. En welke andere maatregelen, zoals bijvoorbeeld isoleren, kunnen bijdragen aan de doelstellingen van de Energiestrategie Drechtsteden: in 2050 energieneutraal.

Lees ook

ongeluka16asmedia

Dode en zwaargewonden na ongeluk op A16

Drie auto’s zijn maandagmiddag met elkaar in botsing gekomen op de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht. Daarbij is één persoon overleden en zijn twee mensen zwaargewond geraakt. De weg richting Rotterdam was eerst helemaal, daarna tijdelijk dicht.

OPMA over wereldwinkel

60 jaar Wereldwinkel in Dordrecht: Ad ontdekt de marketing achter het goede doel

Een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad brengt presentator Ad van den Herik bij de Dordtse Wereldwinkel. Al zo'n 60 jaar is er een filiaal van het goede doelen-initiatief gevestigd in de stad.

boodschappenpexels

Winkels in Hendrik-Ido-Ambacht kunnen vanaf komende zondag open

De gemeenteraad van Hendrik-Ido-Ambacht heeft donderdag ingestemd met het voorstel om de opening van winkels op zondag toe te staan van 10.00 tot 18.00 uur. De aangepaste Winkeltijdenverordening gaat meteen in.

IMG_8044

‘Spannend, maar ook heel leuk’: Dordrecht heeft een nieuwe kinderburgemeester

Oguzhan Batasun (11) is de nieuwe kinderburgemeester van Dordrecht. Hij werd dinsdag officieel geïnstalleerd en volgt Isabeth van Heusden op.

fancycrave1-hands-820272

Sites van gemeenten niet toegankelijk voor bezoekers met beperking: 'Mensen worden uitgesloten'

Slechts één op de twintig websites en apps van gemeenten in deze streek heeft de status ‘volledig toegankelijk’ voor mensen met een beperking. Dat blijkt uit een analyse van Rijnmond van gegevens van 23 gemeenten in de hele regio. Sliedrecht scoort slecht, maar benadrukt dat ontbrekend of verouderd onderzoek meespeelt in hun beoordeling.

WhatsApp Image 2026-10-21 at 12.09.26

Jongeren gooien gevulde hondenpoepzakjes van brug op auto’s: ‘Absoluut onaanvaardbaar’

Jongeren hebben in Hendrik-Ido-Ambacht onlangs verschillende auto’s bekogeld. In het Sophiapark vulden zij hondenpoepzakjes met water om ze erna van de naastgelegen fietsbrug te smijten. “Ik dacht dat er een steen op mijn auto was gegooid.”