gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Rijksbijdrage gevraagd voor aardgasvrij Crabbehof

e66764f8cc46be43777f0a6ddf082dbe

Het college van B&W heeft een rijksbijdrage aangevraagd voor het aardgasvrij maken van woningen in de wijk Crabbehof. Er is een potje van het ministerie van Binnenlandse Zaken van 90 miljoen euro. Daaruit kunnen 20 gemeenten een bijdrage krijgen. In oktober wordt bekend of deze bijdrage wordt toegewezen.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Het college van B&W heeft een rijksbijdrage aangevraagd voor het aardgasvrij maken van woningen in de wijk Crabbehof. Er is een potje van het ministerie van Binnenlandse Zaken van 90 miljoen euro. Daaruit kunnen 20 gemeenten een bijdrage krijgen. In oktober wordt bekend of deze bijdrage wordt toegewezen.

De gemeente wil koploper zijn in de energietransitie en zo snel mogelijk beginnen met het aardgasvrij maken van bestaande woningen. In Crabbehof ziet het college daarvoor goede kansen omdat hier het HVC-warmtenet beschikbaar is en het aardgasnet juist aan vervanging toe.

Overigens is het warmtenet niet het enige waar de gemeente op inzet. Na de zomer worden er gesprekken gevoerd met bewoners en organisaties uit de wijk om te inventariseren wat de wensen en behoeften op dat gebied zijn. En welke andere maatregelen, zoals bijvoorbeeld isoleren, kunnen bijdragen aan de doelstellingen van de Energiestrategie Drechtsteden: in 2050 energieneutraal.

Lees ook

warmtemanifest

Regionale bestuurders willen dat Den Haag knopen doorhakt: 'kansrijke warmteprojecten vallen stil'

Verschillende bestuurders uit onze streek hebben tijdens het Warmtecongres in Eindhoven vorige week een manifest ondertekend. Daarin roepen zij het Rijk op om snel knopen door te hakken, omdat anders projecten voor warmtenetten in de provincie stil komen te liggen.

christels-fireworks-1880042_1920

Zelf vuurwerk afsteken? Het mag nergens in onze streek, behalve in deze gemeente

In geen enkele gemeente in onze streek is het afsteken van vuurwerk door inwoners komende jaarwisseling toegestaan, behalve in de gemeente Molenlanden. Daar zijn er twee kernen die een ontheffing hebben aangevraagd bij de gemeente.

politie

Acht aanhoudingen na inval in bedrijfspand en huis

Een 35-jarige Dordtenaar is maandag opgepakt bij een inval in een bedrijfspand en huis in Barendrecht. De politie ontdekte daar 100 kilo cocaïne. In totaal zijn acht aanhoudingen verricht.

IMG_7929

Man (26) opgepakt voor ontvoering en gewelddadige woningoverval

De politie heeft maandag een derde verdachte aangehouden voor een ontvoering en een gewelddadige woningoverval afgelopen zomer in Rotterdam. Het gaat om een 26-jarige man uit Papendrecht.

reanimatie foto

Voor het eerst oefenen met reanimeren in het ziekenhuis: ‘Het is niet moeilijk’

Wat als iemand bewusteloos is en geen hartslag meer heeft? Het Albert Schweitzer ziekenhuis stond deze week stil bij de Internationale Reanimatiedag. Verpleegkundigen gaven ter plekke tekst en uitleg.

foto wim

Gemeente start onderzoek naar verwarmingsprobleem Rivierenplein: 'Heel zorgelijk'

Het gemeentebestuur van Dordrecht laat onderzoek doen naar de verwarmingsproblemen in een flat bij het Dordtse Rivierenplein. Al acht maanden zitten flatbewoners daar zonder werkende verwarming en dat is zorgelijk, vindt wethouder Wim van der Kruijf: “Ouderen in de kou wil natuurlijk niemand en we voelen echt de urgentie.”