Dordrecht, Netherlands

Rijksrecherche bevestigt relatieproblemen oorzaak van familiedrama

De politieman die begin september op de Heimerstein zijn gezin doodschoot, is alleen verantwoordelijk voor de schietpartij. Dit deed hij vanwege relationele problemen, blijkt uit onderzoek van de Rijksrecherche.
Petra Scheurwater | 8 oktober 2019 10:37 | Aangepast op 8 oktober 2019 10:37
De 35-jarige vader gebruikte zijn dienstwapen om zijn gezin om te brengen. Op maandagavond 9 september schoot hij daarmee zijn twee dochters en zichzelf dood. De moeder werd ook geraakt en overleed later aan haar verwondingen.

Uit het, dinsdag naar buiten gebrachte, onderzoek blijkt de man ongeveer een uur na werktijd terug is gegaan naar het politiebureau om zijn wapen op te halen. Bij thuiskomst was zijn oudste dochter van 12 niet thuis. Hij belde haar rond 18:15 uur op dat ze naar huis moest komen.

Vlak na haar aankomst schoot de man eerst zijn gezin en daarna zichzelf dood. Om 18:25 uur kreeg de politie de melding over het familiedrama binnen. Uit het onderzoek is naar voren gekomen dat het hele gezin is overleden aan schietverwondingen.


De man werkte als agent bij de Eenheid Rotterdam, hij werd onder ander ingezet in het flexteam in Dordrecht.

Meest gelezen

Meisje gewond na aanrijding lijnbus

Redactie Streek 56 | 11 jul 2025 09:01

Big Rivers van start: zo zag de drukke eerste festivalavond eruit

Corrado Francke | Stijn van der Poel | 12 jul 2025 08:00

Lees ook

Zonder auto tóch door de milieustraat dankzij Conny: ‘Ik ben intens blij’

De Dordtse milieustraat is toegankelijk gemaakt voor bewoners zónder auto. En dat allemaal dankzij e...

Watertoren krijgt cultureel café: ‘Dit is een hele toffe locatie’

De watertoren van Zwijndrecht zal vanaf komend najaar publiek toegankelijk worden, met de mogelijkhe...

Leren lezen met Aap, Noot, Mies? 'Ik moest vaak nablijven!'

Een nieuwe tentoonstelling in het Nationaal Onderwijsmuseum plaatst Cornelis Jetses in de schijnwerp...

Buurman schiet te hulp bij beginnende woningbrand

Bij een huis in Ridderkerk heeft maandagmiddag korte tijd brand gewoed. De bewoners waren op dat mom...

Dagenlang geen treinverkeer op MerwedeLingelijn

Op de MerwedeLingelijn tussen Dordrecht en Geldermalsen rijden van woensdag 23 juli tot en met zonda...

Meer cruises op komst, maar: ‘We zijn niet alleen een parkeerplaats voor de molens’

De gemeente Dordrecht gaat in zee met cruiseschipmaatschappij Viking om meer riviercruiseschepen naa...