Voornamelijk het asfalt is aan vervanging toe. Daarnaast worden bruggen en viaducten gerenoveerd. Concreet betekent dit voor de weggebruikers dat ze rekening moeten houden met een uur extra reistijd.
Er wordt vrijdagavond om 22.00 uur bij knooppunt Deil begonnen met het snoeien van de bermen en het ruimen van het asfalt. Daarna gaat het proces in verschillende fases richting Ridderkerk.
Bermen, viaducten, bruggen en tunnels
Naast het vervangen van het asfalt, wordt gekeken naar bruggen viaducten en tunnels langs de A15. Deze zijn vaak niet in al te beste staat meer en worden in zo'n geval gerenoveerd of verstevigd.
Dan zijn er nog de bermen langs de A15. "We gaan de bermen langs de weg verlagen. Die zijn in de loop der tijd omhoog gekropen. Door ze te verlagen kan water makkelijker wegstromen", aldus Laura Dijkmans, adviseur omgeving bij Rijkswaterstaat.
Tekst gaat verder onder de animatie.