gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Rijkswaterstaat gaat geluidsoverlast door snelwegen aanpakken

3ad79933e2123b6f29d35f2db86d8465

109 huizen in Dordrecht komen in aanmerking voor maatregelen om geluidshinder van rijkswegen te verminderen. Minister Cora van Nieuwenhuizen van Infrastructuur en Waterstaat heeft die maatregelen vastgesteld.

Sander Verrips |  | Aangepast op
Deze maatregelen kunnen variëren van de aanleg van stil asfalt en het plaatsen van geluidsschermen langs de wegen tot een gevelisolatieonderzoek.

Alleen woningen waar de geluidsoverlast boven de saneringsdrempel van 65 decibel komt, komen in aanmerking voor de maatregelen. Ook moeten de huizen langs snelwegen staan. Rijkswaterstaat zegt per woning te zullen kijken welke maatregel het beste resultaat behalen.

De maatregelen zijn onderdeel van het meerjarenprogramma Geluidsanering (MJPG), wat op zijn beurt weer voortkomt uit de Wet milieubeheer. Daarin staat dat alle woningen waar de geluidsoverlast boven de drempel van 65 decibel uitkomt 'gesaneerd' moeten worden. Met sanering wordt dan het verminderen van de geluidshinder bedoeld, vandaar 'saneringsdrempel.'

Voor de plannen hebben Rijkswaterstaat en ProRail (voor woningen langs het spoor) een bedrag van 900 miljoen euro gekregen. Dat geld besteedt Rijkswaterstaat aan zo'n twintig regionale plannen, waarbij de effecten van de maatregelen worden afgewogen tegen de kosten.

Op 28 juni publiceert de minister het vastgestelde geluidsaneringsplan officieel. Vanaf dat moment kunnen bewoners via de website van Bureau Sanering Geluidslawaai de details lezen.

Lees ook

stadsparkasfalt

Verschillende kleuren asfalt op deze plek: dit is de reden

Een bijzonder gezicht voor fietsers, wandelaars en andere recreanten in Dordrecht. Tussen voetbalvereniging Dubbeldam en sporthal De Dijk op sportpark Schenkeldijk zijn verschillende kleuren asfalt aangebracht. Het gaat om proefstroken, die de gemeente moeten helpen om te bepalen hoe de nieuwe Parkloop er uiteindelijk uit komt te zien.

schoofrijnmond

Eerste koopzondag in dit dorp, maar de meeste winkels bleven dicht

Voor het eerst mochten de winkels in Hendrik-Ido-Ambacht op zondag hun deuren openen. Afgelopen donderdag besloot de gemeenteraad met een kleine meerderheid koopzondagen officieel in te voeren. Toch bleef de grote toeloop in winkelcentrum De Schoof nog uit. Alleen de Jumbo en telefoonwinkel Fixphone openden daar zondag volgens Rijnmond hun deuren.

IMG-20261004-WA0017 (1)

Geparkeerd busje in brand in Krispijn

In een geparkeerd busje in de Dordtse wijk Krispijn heeft in de nacht van zaterdag op zondag brand gewoed. Dat gebeurde in de Albert Neuhuysstraat.

navigatie apps en pont

Pontjes niet in routeplanner: sommigen sturen je zelfs nog over Papendrechtsebrug

Verschillende routeplanners zijn niet op de hoogte van de afsluiting van de Papendrechtseburg. Zowel bij Google Maps als Apple Kaarten worden fietsers en voetgangers die de Beneden Merwede over willen steken niet naar de gratis pontjes geleid. Soms kun je volgens de navigatie de rivier nog via de brug oversteken.

kiltunneldicht

Kiltunnel in beide richtingen dicht vanwege veiligheidsoefening

De Kiltunnel tussen Dordrecht en de Hoeksche Waard is maandagavond in beide richtingen dicht. Hulpdiensten voeren van 19.00 uur tot 00.00 uur een grootschalige veiligheidsoefening uit in de tunnel.

lotte van drunen

Van Drunen derde in eindstand WK motorcross: ‘Het was niet mijn seizoen’

Lotte van Drunen moet nog even wachten op haar derde wereldtitel motorcross. De 19-jarige Sliedrechtse werd dit weekend tweede in de Grand Prix van Australië en eindigde als derde in het algemeen klassement.