gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Rijkswaterstaat gaat geluidsoverlast door snelwegen aanpakken

3ad79933e2123b6f29d35f2db86d8465

109 huizen in Dordrecht komen in aanmerking voor maatregelen om geluidshinder van rijkswegen te verminderen. Minister Cora van Nieuwenhuizen van Infrastructuur en Waterstaat heeft die maatregelen vastgesteld.

Sander Verrips |  | Aangepast op
Deze maatregelen kunnen variëren van de aanleg van stil asfalt en het plaatsen van geluidsschermen langs de wegen tot een gevelisolatieonderzoek.

Alleen woningen waar de geluidsoverlast boven de saneringsdrempel van 65 decibel komt, komen in aanmerking voor de maatregelen. Ook moeten de huizen langs snelwegen staan. Rijkswaterstaat zegt per woning te zullen kijken welke maatregel het beste resultaat behalen.

De maatregelen zijn onderdeel van het meerjarenprogramma Geluidsanering (MJPG), wat op zijn beurt weer voortkomt uit de Wet milieubeheer. Daarin staat dat alle woningen waar de geluidsoverlast boven de drempel van 65 decibel uitkomt 'gesaneerd' moeten worden. Met sanering wordt dan het verminderen van de geluidshinder bedoeld, vandaar 'saneringsdrempel.'

Voor de plannen hebben Rijkswaterstaat en ProRail (voor woningen langs het spoor) een bedrag van 900 miljoen euro gekregen. Dat geld besteedt Rijkswaterstaat aan zo'n twintig regionale plannen, waarbij de effecten van de maatregelen worden afgewogen tegen de kosten.

Op 28 juni publiceert de minister het vastgestelde geluidsaneringsplan officieel. Vanaf dat moment kunnen bewoners via de website van Bureau Sanering Geluidslawaai de details lezen.

Lees ook

archieffotopolitie

Vrouw (20) ontvoerd in Papendrecht en opgesloten in auto

Een 20-jarige vrouw is donderdagavond ontvoerd bij een carpoolplaats in Papendrecht. Het slachtoffer is later op de avond door haar ontvoerders achtergelaten in een auto bij Oud-Alblas, meldt de politie.

businkgoed

Bed in brand op tweede etage van flat, bewoner nagekeken

In een flat aan de Dordtse Troelstraweg heeft maandagmiddag brand gewoed. Volgens een brandweerwoordvoerder stond in een appartement op de tweede etage een bed in brand.

concerthewave

Zondag op TV Dordrecht: Big Rivers-concert The Wave

Ook de 26e editie van het grootste gratis muziekfestival van Nederland was er weer eentje om niet snel te vergeten. Het mooie weer, de vele bezoekers en de goede sfeer vormden een mooi decor van Big Rivers in Dordrecht. In augustus zijn vier van de bijzondere concerten van dat weekend te zien op TV Dordrecht.

het winkeltje

Alle sporen leiden naar het einde: treinwinkel sluit de deuren

Het is het einde van een tijdperk: treinenwinkel ‘Het Winkeltje’ in Dordrecht verdwijnt eind dit jaar na 66 jaar uit het Dordtse straatbeeld. Een groot gemis voor liefhebbers van modeltreinen, die hun exemplaar daar kunnen laten repareren of een nieuwe kunnen aanschaffen. “Het is wel tijd, vind ik”, zegt eigenaar Jankees Verheij.

2608116585

Bestuurder rijdt van dijk en belandt in rivier, hulpdiensten groots uitgerukt

Een automobilist is dinsdagavond in de Lek beland bij het dorpje Waal, in de gemeente Molenlanden. De bestuurder kon op eigen kracht uit het voertuig komen en raakte niet gewond.

IMG_5351

Steunconstructies geplaatst in plotseling gesloten parkeergarage, onderzoek gaat door

De gemeente Dordrecht heeft extra steunconstructies laten plaatsen in parkeergarage Visstraat. Hierdoor is het acute risico weg, aldus de gemeente. De garage werd vrijdagavond halsoverkop gesloten nadat er een scheur was aangetroffen op de bovenste verdieping.