gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Rijkswaterstaat gaat geluidsoverlast door snelwegen aanpakken

3ad79933e2123b6f29d35f2db86d8465.jpg

109 huizen in Dordrecht komen in aanmerking voor maatregelen om geluidshinder van rijkswegen te verminderen. Minister Cora van Nieuwenhuizen van Infrastructuur en Waterstaat heeft die maatregelen vastgesteld.

Sander Verrips |  | Aangepast op
Deze maatregelen kunnen variëren van de aanleg van stil asfalt en het plaatsen van geluidsschermen langs de wegen tot een gevelisolatieonderzoek.

Alleen woningen waar de geluidsoverlast boven de saneringsdrempel van 65 decibel komt, komen in aanmerking voor de maatregelen. Ook moeten de huizen langs snelwegen staan. Rijkswaterstaat zegt per woning te zullen kijken welke maatregel het beste resultaat behalen.

De maatregelen zijn onderdeel van het meerjarenprogramma Geluidsanering (MJPG), wat op zijn beurt weer voortkomt uit de Wet milieubeheer. Daarin staat dat alle woningen waar de geluidsoverlast boven de drempel van 65 decibel uitkomt 'gesaneerd' moeten worden. Met sanering wordt dan het verminderen van de geluidshinder bedoeld, vandaar 'saneringsdrempel.'

Voor de plannen hebben Rijkswaterstaat en ProRail (voor woningen langs het spoor) een bedrag van 900 miljoen euro gekregen. Dat geld besteedt Rijkswaterstaat aan zo'n twintig regionale plannen, waarbij de effecten van de maatregelen worden afgewogen tegen de kosten.

Op 28 juni publiceert de minister het vastgestelde geluidsaneringsplan officieel. Vanaf dat moment kunnen bewoners via de website van Bureau Sanering Geluidslawaai de details lezen.

Lees ook

Hendrik-Ido-Ambacht

Oud-burgemeester Herman J. ontkent verzamelen kinderporno en ontucht: ‘Ik ben geen pedofiel’

De oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht Herman J. ontkent kinderporno te hebben verzameld en ontucht te hebben gepleegd. Hij zei dat dinsdag tijdens een korte zitting op de rechtbank in Rotterdam.

drugspand.jpg

Burgemeester sluit en controleert woningen: meerdere misstanden gevonden

Een woning aan de Beltmolen in Papendrecht is door burgemeester Margreet van Driel gesloten na de vondst wapens, drugs en cash geld. Ook zijn er bij andere huizen in de gemeente misstanden geconstateerd..

archieffotopolitie.png

Verdachten van babbeltrucs nu herkenbaar in beeld

De politie heeft herkenbare beelden gedeeld van meerdere verdachten die zijn betrokken bij oplichtingszaken in onze streek. Daarbij raakten de slachtoffers uit Dordrecht, Papendrecht en Bleskensgraaf in totaal zo’n 20.000 duizend euro kwijt.

foto artikel pilot game.jpg

Geen boek, maar een game op je leeslijst: bieb experimenteert op middelbare school

Een game uitspelen in plaats van het lezen van een boek voor je leeslijst. Mogelijk wordt dat de toekomst voor middelbare scholieren. Bibliotheek AanZet, die tientallen vestigingen in onze streek heeft, onderzoekt hoe games een serieuze rol kunnen spelen in het onderwijs. Bijvoorbeeld tijdens de Engelse les.

Nieuw project.jpg

Gewapende beroving op lachgasverkopers laat diepe sporen na, OM eist taakstraffen

Vier verdachten van een gewelddadige en gewapende beroving op twee lachgasverkopers hoeven, als het aan het Openbaar Ministerie (OM) ligt, niet terug de cel in. De broers dachten in april 2022 lachgas te verkopen op een parkeerterrein in Hardinxveld-Giessendam, maar eindigden in het ziekenhuis.

IMG_1616 (2).jpg

Houten hek bezorgt Van Drunen moeizame start van WK motorcross

Lotte van Drunen is de jacht op haar derde WK-titel begonnen met een vierde plaats. In Frankrijk ging de Sliedrechtse motorcrosser onderuit, waarna haar motor vast kwam te zitten onder een houten hekwerk.