Dordrecht, Netherlands

Rijkswaterstaat gaat geluidsoverlast door snelwegen aanpakken

109 huizen in Dordrecht komen in aanmerking voor maatregelen om geluidshinder van rijkswegen te verminderen. Minister Cora van Nieuwenhuizen van Infrastructuur en Waterstaat heeft die maatregelen vastgesteld.
Sander Verrips | 28 juni 2021 10:16 | Aangepast op 28 juni 2021 10:16
Deze maatregelen kunnen variëren van de aanleg van stil asfalt en het plaatsen van geluidsschermen langs de wegen tot een gevelisolatieonderzoek.

Alleen woningen waar de geluidsoverlast boven de saneringsdrempel van 65 decibel komt, komen in aanmerking voor de maatregelen. Ook moeten de huizen langs snelwegen staan. Rijkswaterstaat zegt per woning te zullen kijken welke maatregel het beste resultaat behalen.

De maatregelen zijn onderdeel van het meerjarenprogramma Geluidsanering (MJPG), wat op zijn beurt weer voortkomt uit de Wet milieubeheer. Daarin staat dat alle woningen waar de geluidsoverlast boven de drempel van 65 decibel uitkomt 'gesaneerd' moeten worden. Met sanering wordt dan het verminderen van de geluidshinder bedoeld, vandaar 'saneringsdrempel.'

Voor de plannen hebben Rijkswaterstaat en ProRail (voor woningen langs het spoor) een bedrag van 900 miljoen euro gekregen. Dat geld besteedt Rijkswaterstaat aan zo'n twintig regionale plannen, waarbij de effecten van de maatregelen worden afgewogen tegen de kosten.

Op 28 juni publiceert de minister het vastgestelde geluidsaneringsplan officieel. Vanaf dat moment kunnen bewoners via de website van Bureau Sanering Geluidslawaai de details lezen.

Meest gelezen

Ravage nadat bestuurder tegen boom klapt langs Provincialeweg

Joram Niese | Redactie Streek 56 | 15 mei 2025 16:58

Lees ook

Cocky ontmoet man die ooit haar leven redde: 'Je weet niet zo goed wat je moet zeggen'

Als de 14-jarige Ton in mei 1961 een meisje kopje onder ziet gaan in het Wantij twijfelt hij geen mo...

Na bijna een maand zonder fatsoenlijke bui, is de eerste regen onderweg

Droog, droger, droogst. Het is bijna een maand geleden dat in onze regio de laatste serieuze regenbu...

Tegels eruit, planten erin: deze straat pakt wateroverlast aan

Bewoners van de Dordtse Eemkerkstraat kampen regelmatig met wateroverlast. Woningcorporatie Trivire...

Man (24) met vuurwapen gepakt nadat agent waarschuwingsschot lost

Een 24-jarige Dordtenaar met een vuurwapen is aangehouden na een korte achtervolging in Rotterdam. D...

Sliedrecht groeiend aantal inwoners met WMO: vorig jaar 1 op de 10

In Sliedrecht ontvangt 1 op de 10 inwoners een vorm van hulp vanuit de Wet Gemeenschappelijke Onder...

Groot tunnelonderzoek: kan veiligheid en bereikbaarheid beter?

Hoe ervaar jij fiets- en voetgangerstunnels in Dordrecht? De gemeente wil graag weten of er iets aan...