Dordrecht, Netherlands

Rijkswaterstaat heeft geleerd van fouten N3

De eerste fase van de werkzaamheden aan de N3 zitten er op. Sinds afgelopen weekend is er begonnen aan het tweede deel van de werkzaamheden. In totaal zijn er vier fases waarbij de randweg helemaal wordt vernieuwd. Rijkswaterstaat zegt te hebben geleerd van de fouten die ze de afgelopen maanden hebben gemaakt en doen er alles aan om die niet nog een keer te maken.
Isabel Pijnappels | 16 december 2020 15:52 | Aangepast op 16 december 2020 15:52
De afgelopen tijd kwamen er veel klachten binnen over de tijdelijke en onveilige situatie op de N3. "De klachten gingen voornamelijk over de gele belijning die onduidelijk zou zijn. Door de nieuwe verlichting en een ander type verf waarmee de belijning aangelegd moet de weg nu duidelijker zijn." Rijkswaterstaat heeft voor de begeleiding van bestuurders ook extra borden en pijlen neerzet. Ze hopen hiermee dat er minder ongelukken zullen zijn.

Michael Blatter geeft vindt het belangrijk om aan te geven dat er maar één ongeluk van alle ongelukken die hier gebeurd zijn tijdens de werkzaamheden, daadwerkelijk te herleiden is naar de onduidelijkheid van de werkzaamheden. De andere ongelukken hadden een andere oorzaak; bijvoorbeeld een onwel wording achter het stuur.

Ondertussen is de tweede fase vanaf de afrit Sterrenburg tot aan de A16 in volle gang. Daar geldt nu een tijdelijke snelheid van 70 kilometer per uur. "De politie ook is begonnen met snelheidscontroles, dit zodat de weg veilig blijft. Er waren veel automobilisten die in de buurt van de werkzaamheden zich niet hielden aan de toegestane snelheid."

Als de tien kilometer lange randweg af is, eind 2021, blijft de snelheid van 80 en 100 kilometer per uur gelden.

Meest gelezen

Moeder en kind aangereden op zebrapad in Papendrecht

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 2 okt 2025 10:57

Lees ook

Oekraïense juf Elina leerde als een speer Nederlands: 'Blij om hier voor de klas te staan'

“We begrepen na een jaar allemaal dat de oorlog niet ging stoppen, dus ik en de kinderen moesten Ned...

Steeds meer Oekraïners aan het werk: ‘Vanwege de krapte op arbeidsmarkt welkom’

Het aantal vluchtelingen uit Oekraïne dat in onze streek inmiddels aan het werk is, is verder toegen...

Netbeheerders vinden extra ruimte op vol stroomnet, wachtlijst wordt grotendeels weggewerkt

Netbeheerders Stedin en TenneT hebben extra ruimte gevonden op het volle stroomnet. Daardoor kan een...

Mevrouw Van de Pad werkte 45 jaar bij partycentrum dat uitbrandde: 'Hele ziel en zaligheid erin gelegd'

Het verdriet is groot na de enorme brand in partycentrum De Theetuin in Ridderkerk-Rijsoord, die woe...

Urenlang geen treinen tussen Dordrecht en Breda

Reizigers tussen stations Dordrecht en Breda moesten donderdagochtend rekening houden met flinke ver...

Grote boodschap op toilet zorgt voor warmte bij Sliedrechtse huishoudens

Wie een grote boodschap doet op het toilet, maakt veel Sliedrechtse huishoudens blij. Zij zitten er ...