gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Rijkswaterstaat huist vanaf nu boven de Drechttunnel

4e5a7875a9a1c57ec74a5fa3c0497bdc

De Regionale Verkeerscentrale Dordrecht bevindt stond voorheen op Duivelseiland, maar staat tegenwoordig bovenop de Drechtstunnel. De centrale heeft uitzicht over de Oude Maas en is na vier jaar voorbereiding eindelijk in gebruik genomen.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Verkeersleider Rolf Herks vertelt dat de verhuizing zelf maar een dag duurde: “Het overnemen van alle systemen was zelfs binnen twee uur gebeurd. We waren gelukkig goed voorbereid”. Dat is ook nodig, want er passeren jaarlijks zo’n 150.000 schepen de drukke waterkruisingen rondom Dordrecht. De centrale is hier 24 uur per dag zoet mee. De nieuwe locatie is daarom gericht op de nodige rust en ruimte voor de verkeersleiders. In de toekomst is er plaats voor eventueel de brugbediening. “En we zitten natuurlijk echt aan het water, dus er is veel meer binding met de scheepvaart. Dat is wel fijn.”

Behalve een betere werkplek plus een aantal duurzame oplossingen, is het nieuwe gebouw ook toekomstbestendig: Zo is er zoveel mogelijk rekening gehouden met CBB; Corridorgericht bedienen en begeleiden. De Rijkswaterstaat ondersteunt de scheepvaart hiermee vanaf Rotterdam tot aan de eindbestemming in Duitsland.

Lees ook

tv47kenya

Sliedrechter benoemd tot minister in omstreden parallelle regering Sudan

Een man uit Nederland is begin mei benoemd tot minister van Justitie in een omstreden regering van de Rapid Support Forces (RSF) in Sudan. Dat blijkt uit onderzoek van de NOS. Bronnen melden aan Rijnmond dat het gaat om een man uit Sliedrecht.

WhatsApp Image 2026-10-21 at 12.09.26

Jongeren gooien gevulde hondenpoepzakjes van brug op auto’s: ‘Absoluut onaanvaardbaar’

Jongeren hebben in Hendrik-Ido-Ambacht onlangs verschillende auto’s bekogeld. In het Sophiapark vulden zij hondenpoepzakjes met water om ze erna van de naastgelegen fietsbrug te smijten. “Ik dacht dat er een steen op mijn auto was gegooid.”

20260929153649

Veel vertraging op A16: meerdere ongelukken en te hoog voertuig bij tunnel

Op de A16 richting Rotterdam stonden dinsdagmiddag meerdere files. Dit kwam door ongelukken bij Dordrecht en Ridderkerk. Ook was een tunnelbuis van de Drechttunnel tijdelijk afgesloten door een te hoog voertuig.

Jens foto met 2 ouderen

Jens (22) woont tussen de ouderen: ‘Ontzettend leuk, ik geniet ervan’

Als jongere in een seniorencomplex wonen, voor Jens is het de werkelijkheid. Hij woont in het Sterrenwiel in Sterrenburg met korting, op voorwaarde dat hij vrijwilligerswerk doet voor de senioren. “Ondanks mijn aarzelingen aan het begin ben ik blij dat hij er is”, zegt bewoner Gerard van Ek.

moestuin Door Eendracht Sterk Papendrecht

Moestuinvereniging vreest voortbestaan als woonwagens komen: 'Onaangenaam verrast'

De toekomst van de volkstuinen bij de Noordhoekse Wiel in Papendrecht is onzeker. De gemeente ziet het terrein namelijk als optie voor mogelijke woonwagenbewoning. Volkstuinvereniging Door Eendracht Sterk (DES) is een petitie begonnen om dat te voorkomen.

wevershoevegooglemaps

Al twee jaar staat deze 18e-eeuwse hoeve leeg, maar nu komen er gloednieuwe woningen in

Al ruim twee jaar lang staat de eeuwenoude boerderij de Wevershoeve in Rijsoord leeg. Waar het pand eerst decennialang werd gebruikt als restaurant, moest het rijksmonument op zoek naar een nieuwe bestemming. Inmiddels is die definitief gevonden: er komen woningen in de hoeve.