gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Rijkswaterstaat huist vanaf nu boven de Drechttunnel

4e5a7875a9a1c57ec74a5fa3c0497bdc

De Regionale Verkeerscentrale Dordrecht bevindt stond voorheen op Duivelseiland, maar staat tegenwoordig bovenop de Drechtstunnel. De centrale heeft uitzicht over de Oude Maas en is na vier jaar voorbereiding eindelijk in gebruik genomen.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Verkeersleider Rolf Herks vertelt dat de verhuizing zelf maar een dag duurde: “Het overnemen van alle systemen was zelfs binnen twee uur gebeurd. We waren gelukkig goed voorbereid”. Dat is ook nodig, want er passeren jaarlijks zo’n 150.000 schepen de drukke waterkruisingen rondom Dordrecht. De centrale is hier 24 uur per dag zoet mee. De nieuwe locatie is daarom gericht op de nodige rust en ruimte voor de verkeersleiders. In de toekomst is er plaats voor eventueel de brugbediening. “En we zitten natuurlijk echt aan het water, dus er is veel meer binding met de scheepvaart. Dat is wel fijn.”

Behalve een betere werkplek plus een aantal duurzame oplossingen, is het nieuwe gebouw ook toekomstbestendig: Zo is er zoveel mogelijk rekening gehouden met CBB; Corridorgericht bedienen en begeleiden. De Rijkswaterstaat ondersteunt de scheepvaart hiermee vanaf Rotterdam tot aan de eindbestemming in Duitsland.

Lees ook

supermartk dicht

Explosie in supermarkt, vrouw en honden gered bij brand

Op de Ringdijk in Ridderkerk is in de nacht van woensdag op donderdag brand geweest in een supermarkt. De brand veroorzaakte veel rook en daardoor ontstond er een explosie. De woning naast de supermarkt is hierdoor zwaar beschadigd. De supermarkt is donderdag gesloten.

fotoartikelelektrischedriewieler

Na sluiting van de Papendrechtsebrug vindt deze bakker een oplossing op drie wielen

Sinds de afsluiting van de Papendrechtsebrug moeten weggebruikers op zoek naar alternatieven. Dat geldt ook voor Bakkerij Vlot uit Papendrecht, die bij tientallen klanten en bedrijven in Dordrecht bezorgt. Die vond de bakkerij in een opvallend voertuig: een elektrische driewieler die mee kan op de pont tussen Papendrecht en Dordrecht.

busjebusinkbrandreeweg

Busje gaat in vlammen op, ook andere auto raakt beschadigd

Een busje is donderdagavond in vlammen opgegaan in Dordrecht. De wagen stond op een parkeerplaats aan de Reeweg Zuid.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Femke Hameetman

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Femke Hameetman. Zij is artistiek directeur van het Dordrechts Museum.

raadpapendrecht2

OZB in Papendrecht 15 procent omhoog, ondanks voorstel om stijging te beperken

De onroerendezaakbelasting (OZB) in Papendrecht gaat met 15 procent omhoog, ondanks een voorstel van twee partijen om deze verhoging te beperken. De gemeenteraad heeft donderdagavond de begroting van 2027 definitief vastgesteld.

ongeluk motorrijder stellingmolen pap

Motorrijder onderuit: man met enkelbreuk onder narcose naar ziekenhuis

In Papendrecht heeft een motorrijder zaterdagmiddag een vervelende valpartij gemaakt. De man liep een enkelbreuk op en is onder narcose naar het ziekenhuis gebracht.