gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Rijkswaterstaat huist vanaf nu boven de Drechttunnel

4e5a7875a9a1c57ec74a5fa3c0497bdc

De Regionale Verkeerscentrale Dordrecht bevindt stond voorheen op Duivelseiland, maar staat tegenwoordig bovenop de Drechtstunnel. De centrale heeft uitzicht over de Oude Maas en is na vier jaar voorbereiding eindelijk in gebruik genomen.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Verkeersleider Rolf Herks vertelt dat de verhuizing zelf maar een dag duurde: “Het overnemen van alle systemen was zelfs binnen twee uur gebeurd. We waren gelukkig goed voorbereid”. Dat is ook nodig, want er passeren jaarlijks zo’n 150.000 schepen de drukke waterkruisingen rondom Dordrecht. De centrale is hier 24 uur per dag zoet mee. De nieuwe locatie is daarom gericht op de nodige rust en ruimte voor de verkeersleiders. In de toekomst is er plaats voor eventueel de brugbediening. “En we zitten natuurlijk echt aan het water, dus er is veel meer binding met de scheepvaart. Dat is wel fijn.”

Behalve een betere werkplek plus een aantal duurzame oplossingen, is het nieuwe gebouw ook toekomstbestendig: Zo is er zoveel mogelijk rekening gehouden met CBB; Corridorgericht bedienen en begeleiden. De Rijkswaterstaat ondersteunt de scheepvaart hiermee vanaf Rotterdam tot aan de eindbestemming in Duitsland.

Lees ook

politiestock

Man onder bedreiging van vuurwapen beroofd tijdens verkoopafspraak

Een man is woensdagavond beroofd in Ridderkerk onder bedreiging van een vuurwapen. Ook is het slachtoffer geslagen met een hamer, meldt de politie.

foto onderbroek politie

Dat zaakje stinkt: oplichter (18) van bejaarde vrouw verstopt buit in onderbroek

Een bejaarde vrouw is onlangs opgelicht door nepagenten. Speurwerk leidde naar twee 18-jarige verdachten, die dezelfde dag nog zijn aangehouden. Smeuïg detail: een van hen had de buitgemaakte sieraden nog in zijn onderbroek.

nk20261102NKS01516

FC Dordrecht komt na dramatische start net tekort tegen tien man van Jong Utrecht

FC Dordrecht heeft de belangrijke wedstrijd onderin de Keuken Kampioen Divisie tegen Jong FC Utrecht met 3-2 verloren. De Schapekoppen keken op Sportcomplex Zoudenbalch al binnen twintig minuten tegen een 3-0 achterstand aan. Dankzij twee doelpunten van Robin van Asten en een rode kaart voor de thuisploeg werd het nog spannend, maar de gelijkmaker bleef uit.

gevangenisbewaarder

Boze bajesklant Berry (23) stort een fles poepwater uit over afdelingshoofd

In de Penitentiaire Inrichting Dordrecht loopt een conflict begin januari flink uit de hand. Gedetineerde Berry is ziedend en leegt een bak met bruine smurrie op het lichaam van gevangenismedewerker Cees. Het blijkt een mix van poep en pies te zijn.

foto blaauwweg

Zonnescherm hangt los en bungelt aan balkon van achtste verdieping

Op de achtste verdieping van een flatgebouw aan de Blaauwweg in Dordrecht hing maandagmiddag een zonnescherm los. Brandweer en politie kwamen ter plekke, maar konden weinig betekenen.

bewoners in de kou

Flatbewoners al maanden in de kou: 'Het is onmenselijk'

Bewoners van een flatgebouw op de Staart in Dordrecht zitten al maanden in de kou. Alle veertig appartementen zijn aangesloten op een blokverwarming, maar die is al sinds februari kapot. “Dit houden we niet uit”, zegt Irene, een van de bewoners.