gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Rijkswaterstaat huist vanaf nu boven de Drechttunnel

4e5a7875a9a1c57ec74a5fa3c0497bdc

De Regionale Verkeerscentrale Dordrecht bevindt stond voorheen op Duivelseiland, maar staat tegenwoordig bovenop de Drechtstunnel. De centrale heeft uitzicht over de Oude Maas en is na vier jaar voorbereiding eindelijk in gebruik genomen.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Verkeersleider Rolf Herks vertelt dat de verhuizing zelf maar een dag duurde: “Het overnemen van alle systemen was zelfs binnen twee uur gebeurd. We waren gelukkig goed voorbereid”. Dat is ook nodig, want er passeren jaarlijks zo’n 150.000 schepen de drukke waterkruisingen rondom Dordrecht. De centrale is hier 24 uur per dag zoet mee. De nieuwe locatie is daarom gericht op de nodige rust en ruimte voor de verkeersleiders. In de toekomst is er plaats voor eventueel de brugbediening. “En we zitten natuurlijk echt aan het water, dus er is veel meer binding met de scheepvaart. Dat is wel fijn.”

Behalve een betere werkplek plus een aantal duurzame oplossingen, is het nieuwe gebouw ook toekomstbestendig: Zo is er zoveel mogelijk rekening gehouden met CBB; Corridorgericht bedienen en begeleiden. De Rijkswaterstaat ondersteunt de scheepvaart hiermee vanaf Rotterdam tot aan de eindbestemming in Duitsland.

Lees ook

Nieuw project (7)

Volkstuinvereniging op zoek naar potentiële groene vingers

De poorten van de Dordtse moestuinvereniging Klein Grondbezit aan de Arie Schaapweg staan zaterdag 15 augustus wagenwijd open. Van 10.00 tot 12.00 uur kunnen geïnteresseerden tijdens de open dag kennismaken met tuinieren in een volkstuincomplex. Voorzitter Jan van Uden (66) hoopt vooral te laten zien dat tuinieren meer is dan alleen groenten verbouwen.

politie 01

Man vast na vondst gestolen pasjes in hotelkamer Dordrecht

De politie Dordrecht heeft maandag een verdachte aangehouden nadat hotelpersoneel in Dordrecht een tiental bank- en identiteitskaarten aantrof in een hotelkamer. Een deel van de pasjes bleek afkomstig te zijn van een auto-inbraak aan de Visstraat, gepleegd in de nacht van 25 op 26 juli.

20220725162648_IMG_1516 (1)

Dordtenaar (28) overleden bij ongeluk met vrachtwagen op snelweg

Een 28-jarige man uit Dordrecht is maandagmiddag overleden bij een ernstig ongeluk op de A17 bij Moerdijk. Rond vier uur botste zijn bestelbus achterop een vrachtwagen. De snelweg richting Dordrecht was na het ongeluk urenlang afgesloten.

Point Blur_Aug052026_111634

Vrachtwagen ramt lijnbus, ruiten gesneuveld

Een vrachtwagen heeft woensdagochtend een lijnbus geraakt in Papendrecht. Hoewel er wel passagiers in de bus zaten, raakte niemand gewond.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag geen radio-uitzending Studio De Witt

De radiouitzending van Studio De Witt op Drechtstad FM gaat zaterdagochtend niet door. Dit vanwege werkzaamheden aan de radiostudio.

Ongeluk A15 Papendrecht

A15 bij Papendrecht weer open na ongeluk

Twee voertuigen zijn maandagmiddag met elkaar in botsing gekomen op de A15 bij Papendrecht. Eén voertuig belandde daarbij op zijn kop. De weg is vanaf Sliedrecht-Oost in de richting van Rotterdam volledig afgesloten geweest, maar is maandagavond weer open.