gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Rijkswaterstaat huist vanaf nu boven de Drechttunnel

4e5a7875a9a1c57ec74a5fa3c0497bdc

De Regionale Verkeerscentrale Dordrecht bevindt stond voorheen op Duivelseiland, maar staat tegenwoordig bovenop de Drechtstunnel. De centrale heeft uitzicht over de Oude Maas en is na vier jaar voorbereiding eindelijk in gebruik genomen.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Verkeersleider Rolf Herks vertelt dat de verhuizing zelf maar een dag duurde: “Het overnemen van alle systemen was zelfs binnen twee uur gebeurd. We waren gelukkig goed voorbereid”. Dat is ook nodig, want er passeren jaarlijks zo’n 150.000 schepen de drukke waterkruisingen rondom Dordrecht. De centrale is hier 24 uur per dag zoet mee. De nieuwe locatie is daarom gericht op de nodige rust en ruimte voor de verkeersleiders. In de toekomst is er plaats voor eventueel de brugbediening. “En we zitten natuurlijk echt aan het water, dus er is veel meer binding met de scheepvaart. Dat is wel fijn.”

Behalve een betere werkplek plus een aantal duurzame oplossingen, is het nieuwe gebouw ook toekomstbestendig: Zo is er zoveel mogelijk rekening gehouden met CBB; Corridorgericht bedienen en begeleiden. De Rijkswaterstaat ondersteunt de scheepvaart hiermee vanaf Rotterdam tot aan de eindbestemming in Duitsland.

Lees ook

fotorebeccaspookstraat

Spookstraat verpaupert verder, zien bewoners: 'Je voelt jezelf niet veilig meer'

Verlaten huizen, metershoog groen en half gesloopte schuurtjes. De spookstraat Ruigenhil in Alblasserdam verpaupert verder, zien hopeloze bewoners. “Het gaat iedereen hier echt aan het hart.”

gevangenisdordrecht

Bewaker Rens helpt gedetineerde, maar wordt geslagen en houdt er dubbele kaakbreuk aan over

Het geweld duurt slechts 18 seconden: gedetineerde Saban slaat een gevangenbewaarder van De Dordtse Poorten een dubbele kaakbreuk en trapt vervolgens een psycholoog tegen de rug. “Ik was mijzelf die dag niet”, zegt hij in de rechtszaal. “Ik was verward.”

asmediapolitie2

Politie deelt beelden overval juwelier: overvaller richt wapen op personeel en haalt uit met hamer

De twee mannen die vorige maand een juwelier aan de Voorstraat in Dordrecht overvielen, zijn nog altijd niet opgepakt. De politie heeft nu videobeelden van de overval gedeeld in de hoop de daders op te sporen.

WhatsApp Image 2026-10-09 at 10.02.28

Jamai van den Herik opnieuw naar WK darts: ‘Kwamen best wat emoties uit’

Jamai van den Herik gaat opnieuw naar het WK darts. In een weekend met goede resultaten, maar vooral een spannende ontknoping kwalificeerde de Alblasserdammer zich voor de jaarlijkse heilige graal in de dartsport. “Ik plofte in bed en werd er emotioneel van.”

7334111A-4605-4F44-B372-E53B502899C6

Zien: dit wordt het standbeeld van Kees Buddingh met Blauwbilgorgel

Bijna twee meter hoog, gemaakt van brons en in zijn armen een fantasiewezen; zo moet het standbeeld van Kees Buddingh eruit komen te zien. Onlangs werd bekend dat er een beeld van de Dordtse dichter komt in de binnenstad, nu is ook duidelijk wat de inwoners straks gaan zien. "Een icoon van deze stad."

gondelvaart prijsuitreiking

Nek-aan-nekrace om publieksprijs Gondelvaart: verschil van slechts 2 stemmen

In een bomvol Café Olt Ghiessen is bekend gemaakt wie de publieksprijs van de Gondelvaart 2026 in Giessen-Oudekerk heeft gewonnen. Met slechts twee stemmen verschil werd ‘Nacht op het water’ de prijswinnaar bij de grote boten. Bij de kleine boten zijn ‘De Hekkies op safari’ degenen met de meeste stemmen.