gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Rijkswaterstaat onderneemt actie na klachten verkeersveiligheid N3: nieuwe gele belijning en meer snelheidscontroles

2868f9b679ff4db800e21e71a4d13142

Rijkswaterstaat heeft afgelopen weekend de gele lijnen op de N3 opnieuw geverfd en de witte belijning bij onder meer de op- en afritten zwart gemaakt. Met deze en andere aanpassingen hoopt Rijkswaterstaat dat de verkeerssituatie rondom de werkzaamheden op de randweg is verbeterd.

Emma Meijer |  | Aangepast op
De verlichting is bijvoorbeeld ook hersteld, na klachten van weggebruikers over de verkeersveiligheid op de N3. Veel Dordtenaren vinden de situatie op de randweg sinds de werkzaamheden onveilig.

“Het is allemaal heel onduidelijk en vooral in het donker zie je heel weinig”, vertelde een weggebruiker vorige week aan RTV Dordrecht.


Monitoren

De meeste maatregelen zijn doorgevoerd in het weekend van 13 tot en met 15 november. Rijkswaterstaat laat bovendien weten dat de zichtbaarheid van de belijning continu in de gaten wordt gehouden.

Maar het op orde houden van de lijnen is volgens hen geen makkelijke klus. Door de kwaliteit van het asfalt op de N3 slijt de tijdelijke belijning veel sneller dan verwacht. Maar daar wordt nu een andere type soort markering voor gebruikt die hopelijk minder snel slijt.

De meeste Dordtenaren zien het liefst alle witte belijning verdwijnen. Maar door de huidige toestand van het asfalt zou er te veel schade ontstaan als de belijning wordt weggehaald en dat is volgens Rijkswaterstaat ook weer negatief voor de verkeersveiligheid.

Snelheidscontroles

Bij de werkzaamheden geldt bovendien een snelheidsverlaging naar 70 kilometer per uur. Rijkswaterstaat geeft aan signalen te krijgen dat er regelmatig harder wordt gereden dan de toegestane snelheid. Hierom start de politie binnenkort met snelheidscontroles op het gedeelte van de N3 waar de aangepaste snelheid geldt. Met deze maatregelen hoopt Rijkswaterstaat dat de verkeersveiligheid verbeterd.

Lees ook

Foto website binnenvaart

Binnenvaart hoopt op nog meer regen voor hoger waterpeil: ‘Elke druppel is er één’

De afgelopen dagen vielen na lange tijd eindelijk weer de eerste regendruppels. Goed nieuws voor de binnenvaart, die veel last heeft van de extreme droogte in Europa. Al maakt één zwaluw nog geen zomer: “We zijn echt in afwachting van nog meer water.”

marktstockfotopexels

Weekmarkt Giessenburg verhuist vanwege werkzaamheden

De weekmarkt in Giessenburg verkast tijdelijk naar een andere plek. Vanwege werkzaamheden aan de Dorpsstraat is de markt vanaf zaterdag 19 september aan de Peursumseweg te vinden, op het parkeerterrein bij Gezondheidscentrum Giessenburg.

FOTOTHUMB ARTIKEL WEBSITE

Werkzaamheden Papendrechtsebrug op schema, ondanks zomerhitte

De werkzaamheden aan de Papendrechtsebrug lopen vooralsnog allemaal op schema, ondanks een hitteprotocol dat de afgelopen maand op sommige dagen ingelast moest worden. De sloopfase is de komende maand nog in volle gang, daarna kan het opbouwen van de brugkelder beginnen.

Ongeluk A15 Papendrecht

A15 bij Papendrecht weer open na ongeluk

Twee voertuigen zijn maandagmiddag met elkaar in botsing gekomen op de A15 bij Papendrecht. Eén voertuig belandde daarbij op zijn kop. De weg is vanaf Sliedrecht-Oost in de richting van Rotterdam volledig afgesloten geweest, maar is maandagavond weer open.

politiestock

Dordtenaar raakt gewond bij schietpartij in Breda

Een 20-jarige Dordtenaar is in de nacht van zaterdag op zondag gewond geraakt bij een schietpartij in Breda. Het slachtoffer werd beschoten op de Tolbrugstraat en is met een ambulance naar het ziekenhuis gebracht.

De Plucheplakkers

Deze spelers vielen op in de seizoensopener van FC Dordrecht

De Keuken Kampioen Divisie is van start en ook bij FC Dordrecht leverde dat een aantrekkelijke seizoensopener op. Mooie aanvallen, flinke ketsers en een Dordtse zege op Jong Ajax: er valt genoeg terug te blikken in de tweede aflevering van De Plucheplakkers.