gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Rijkswaterstaat onderneemt actie na klachten verkeersveiligheid N3: nieuwe gele belijning en meer snelheidscontroles

2868f9b679ff4db800e21e71a4d13142

Rijkswaterstaat heeft afgelopen weekend de gele lijnen op de N3 opnieuw geverfd en de witte belijning bij onder meer de op- en afritten zwart gemaakt. Met deze en andere aanpassingen hoopt Rijkswaterstaat dat de verkeerssituatie rondom de werkzaamheden op de randweg is verbeterd.

Emma Meijer |  | Aangepast op
De verlichting is bijvoorbeeld ook hersteld, na klachten van weggebruikers over de verkeersveiligheid op de N3. Veel Dordtenaren vinden de situatie op de randweg sinds de werkzaamheden onveilig.

“Het is allemaal heel onduidelijk en vooral in het donker zie je heel weinig”, vertelde een weggebruiker vorige week aan RTV Dordrecht.


Monitoren

De meeste maatregelen zijn doorgevoerd in het weekend van 13 tot en met 15 november. Rijkswaterstaat laat bovendien weten dat de zichtbaarheid van de belijning continu in de gaten wordt gehouden.

Maar het op orde houden van de lijnen is volgens hen geen makkelijke klus. Door de kwaliteit van het asfalt op de N3 slijt de tijdelijke belijning veel sneller dan verwacht. Maar daar wordt nu een andere type soort markering voor gebruikt die hopelijk minder snel slijt.

De meeste Dordtenaren zien het liefst alle witte belijning verdwijnen. Maar door de huidige toestand van het asfalt zou er te veel schade ontstaan als de belijning wordt weggehaald en dat is volgens Rijkswaterstaat ook weer negatief voor de verkeersveiligheid.

Snelheidscontroles

Bij de werkzaamheden geldt bovendien een snelheidsverlaging naar 70 kilometer per uur. Rijkswaterstaat geeft aan signalen te krijgen dat er regelmatig harder wordt gereden dan de toegestane snelheid. Hierom start de politie binnenkort met snelheidscontroles op het gedeelte van de N3 waar de aangepaste snelheid geldt. Met deze maatregelen hoopt Rijkswaterstaat dat de verkeersveiligheid verbeterd.

Lees ook

Still brugklep is weg voor artikel

Brugklep na 59 jaar verdwenen: zo verliep het proces van uitvijzelen tot de sloop

Een bijzondere operatie is het, de verwijdering van de brugklep van de Papendrechtsebrug. 59 jaar lang is er over dit wegdek gereden, nu is die in een tijdsbestek van drie dagen eruit gevijzeld, op een ponton gelegd en over het water vervoerd naar de sloop.

internetstoring

Storing bij Ziggo treft ook deze streekomroep en RTV Dordrecht

Door een storing bij Ziggo zitten tweeduizend zakelijke klanten sinds begin deze week moment zonder internet, waaronder ook RTV Dordrecht en de streekomroep. Wij worden hierdoor beperkt in ons werk voor deze website en de app, de sociale media, radio en televisie.

nk2026080793A00491

Knotsgek openingskwartier bezorgt FC Dordrecht prettige seizoensstart

FC Dordrecht is het seizoen 2026/2027 vrijdagavond begonnen met een zege op Jong Ajax. De ploeg van trainer Paul Nuijten kwam razendsnel op achterstand, maar na een kwartier stond het al 2-1. Die voorsprong werd niet meer uit handen gegeven.

Point Blur_Aug052026_153914

Harde klap op Hastingsweg, drie mensen naar het ziekenhuis

Drie mensen zijn woensdag gewond geraakt bij een aanrijding op de Hastingsweg in Dordrecht. De botsing gebeurde even na drieën.

gemeentekantoor Molenlanden

Woning vier weken gesloten na explosie

De burgemeester van Molenlanden heeft een woning aan de Prinses Beatrixstraat in Arkel per direct voor vier weken gesloten. Aanleiding hiervoor is een explosie die donderdag plaatsvond, veroorzaakt door een explosief dat bij de woning was geplaatst.

autobrand Hia BLUR

Auto in brand gestoken in Hendrik-Ido-Ambacht, politie zoekt verdachte

Op de Landmanshof in Hendrik-Ido-Ambacht is donderdagochtend rond 06.00 uur een auto in de brand gestoken. De motorkap vatte daarbij vlam. De politie is nog opzoek naar de verdachte.