gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Rijkswaterstaat onderneemt actie na klachten verkeersveiligheid N3: nieuwe gele belijning en meer snelheidscontroles

2868f9b679ff4db800e21e71a4d13142

Rijkswaterstaat heeft afgelopen weekend de gele lijnen op de N3 opnieuw geverfd en de witte belijning bij onder meer de op- en afritten zwart gemaakt. Met deze en andere aanpassingen hoopt Rijkswaterstaat dat de verkeerssituatie rondom de werkzaamheden op de randweg is verbeterd.

Emma Meijer |  | Aangepast op
De verlichting is bijvoorbeeld ook hersteld, na klachten van weggebruikers over de verkeersveiligheid op de N3. Veel Dordtenaren vinden de situatie op de randweg sinds de werkzaamheden onveilig.

“Het is allemaal heel onduidelijk en vooral in het donker zie je heel weinig”, vertelde een weggebruiker vorige week aan RTV Dordrecht.


Monitoren

De meeste maatregelen zijn doorgevoerd in het weekend van 13 tot en met 15 november. Rijkswaterstaat laat bovendien weten dat de zichtbaarheid van de belijning continu in de gaten wordt gehouden.

Maar het op orde houden van de lijnen is volgens hen geen makkelijke klus. Door de kwaliteit van het asfalt op de N3 slijt de tijdelijke belijning veel sneller dan verwacht. Maar daar wordt nu een andere type soort markering voor gebruikt die hopelijk minder snel slijt.

De meeste Dordtenaren zien het liefst alle witte belijning verdwijnen. Maar door de huidige toestand van het asfalt zou er te veel schade ontstaan als de belijning wordt weggehaald en dat is volgens Rijkswaterstaat ook weer negatief voor de verkeersveiligheid.

Snelheidscontroles

Bij de werkzaamheden geldt bovendien een snelheidsverlaging naar 70 kilometer per uur. Rijkswaterstaat geeft aan signalen te krijgen dat er regelmatig harder wordt gereden dan de toegestane snelheid. Hierom start de politie binnenkort met snelheidscontroles op het gedeelte van de N3 waar de aangepaste snelheid geldt. Met deze maatregelen hoopt Rijkswaterstaat dat de verkeersveiligheid verbeterd.

Lees ook

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_01_39_31.Still001

Sporten in het donker, want er is geen stroom: ‘Het is even aanpassen’

Duisternis in de sportschool vrijdag in Dordrecht. De SportCity-vestiging aan de Vissersdijk kampte vrijdag, net als verschillende andere bedrijven in die buurt, met een stroomstoring. Sommige sportievelingen keerden om, anderen gingen vrolijk aan de bak.

fotovandriel

Man (56) aangehouden voor online bedreigen burgemeester

Er is opnieuw een man aangehouden voor het online bedreigen van de Papendrechtse burgemeester Margreet van Driel. Hij moet een boete van 1300 euro betalen.

explosie sliedrecht

Huis beschadigd door nachtelijke explosie

In Sliedrecht is in de nacht van dinsdag op woensdag een explosie geweest bij een huis. Dat zorgde voor lichte schade, laat de politie weten.

nk2026102893A09284

Ongeloof bij FC Dordrecht na nieuwe afgang: ‘De gifbeker moet helemaal leeg‘

Inspiratieloos, kwalitatief onvoldoende en nul stootkracht. Volledig terecht kegelden de amateurs van SC Genemuiden het armoedige FC Dordrecht woensdagavond uit de KNVB Beker. “Deze doet extra pijn”, merkt een gefrustreerde hoofdtrainer Paul Nuijten.

Explosie Doctor Boutensstraat ZWI (Busink)

Explosie op balkon van woning, kinderen nagekeken door ambulancepersoneel

Bij een explosie op het balkon van een portiekwoning aan de Dr. Boutensstraat in Zwijndrecht zijn zondagavond twee ruiten gesneuveld. Ook ontstond er een kleine brand, die door de brandweer is geblust.

kerkwegzwijndrecht

Deze weg is bijna twee maanden dicht

De Kerkweg in Zwijndrecht gaat op de schop. De weg, die de Lindtsedijk verbindt met de Laan van Nederhoven, is sinds deze maandagochtend dicht vanwege herinrichtingswerkzaamheden.