gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Rijkswaterstaat onderneemt actie na klachten verkeersveiligheid N3: nieuwe gele belijning en meer snelheidscontroles

2868f9b679ff4db800e21e71a4d13142

Rijkswaterstaat heeft afgelopen weekend de gele lijnen op de N3 opnieuw geverfd en de witte belijning bij onder meer de op- en afritten zwart gemaakt. Met deze en andere aanpassingen hoopt Rijkswaterstaat dat de verkeerssituatie rondom de werkzaamheden op de randweg is verbeterd.

Emma Meijer |  | Aangepast op
De verlichting is bijvoorbeeld ook hersteld, na klachten van weggebruikers over de verkeersveiligheid op de N3. Veel Dordtenaren vinden de situatie op de randweg sinds de werkzaamheden onveilig.

“Het is allemaal heel onduidelijk en vooral in het donker zie je heel weinig”, vertelde een weggebruiker vorige week aan RTV Dordrecht.


Monitoren

De meeste maatregelen zijn doorgevoerd in het weekend van 13 tot en met 15 november. Rijkswaterstaat laat bovendien weten dat de zichtbaarheid van de belijning continu in de gaten wordt gehouden.

Maar het op orde houden van de lijnen is volgens hen geen makkelijke klus. Door de kwaliteit van het asfalt op de N3 slijt de tijdelijke belijning veel sneller dan verwacht. Maar daar wordt nu een andere type soort markering voor gebruikt die hopelijk minder snel slijt.

De meeste Dordtenaren zien het liefst alle witte belijning verdwijnen. Maar door de huidige toestand van het asfalt zou er te veel schade ontstaan als de belijning wordt weggehaald en dat is volgens Rijkswaterstaat ook weer negatief voor de verkeersveiligheid.

Snelheidscontroles

Bij de werkzaamheden geldt bovendien een snelheidsverlaging naar 70 kilometer per uur. Rijkswaterstaat geeft aan signalen te krijgen dat er regelmatig harder wordt gereden dan de toegestane snelheid. Hierom start de politie binnenkort met snelheidscontroles op het gedeelte van de N3 waar de aangepaste snelheid geldt. Met deze maatregelen hoopt Rijkswaterstaat dat de verkeersveiligheid verbeterd.

Lees ook

rtvpapendrechtgemeenteraad

'Brede middencoalitie' moet Papendrecht gaan besturen, zonder PVV

De informateurs in Papendrecht adviseren om een brede middencoalitie bestaande uit VVD, CDA, PRO, D66, ChristenUnie en PAB te gaan vormen. Zo’n coalitie zou kunnen steunen op 12 van de 23 zetels. De PVV werd de grootste partij bij de gemeenteraadsverkiezingen in maart, maar komt dus niet in deze plannen voor.

nk20260905NKS02061

Verre uitwedstrijd voor FC Dordrecht in eerste ronde KNVB Beker

FC Dordrecht neemt het in de eerste ronde van de KNVB Beker op tegen derdedivisionist SC Genemuiden. De Dordtenaren kwamen vrijdag als laatste uit de koker tijdens de loting in het ESPN-programma De Voetbalkantine.

vogelsterfte

Waarom talloze vogels stierven in de Nieuwe Dordtse Biesbosch

De Nieuwe Dordtse Biesbosch is normaal gesproken een rustgevende plek met vrolijk fluitende vogels. Maar dat was kortgeleden helemaal niet zo'n zekerheid. In de plas werden namelijk tientallen dode vogels gevonden. De dieren waren slachtoffer geworden van botulisme, een verlammingsziekte veroorzaakt door gif van een bacterie in ondiep water.

ongeluka16asmedia

Dode en zwaargewonden na ongeluk op A16

Drie auto’s zijn maandagmiddag met elkaar in botsing gekomen op de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht. Daarbij is één persoon overleden en zijn twee mensen zwaargewond geraakt. De weg richting Rotterdam was eerst helemaal, daarna tijdelijk dicht.

teun schilderij

Mooie pareltjes van het stadsarchief: Teun de Bruin laat ze nog zien voor zijn afscheid

Na veertig jaar neemt gemeentearchivaris Teun de Bruin afscheid van het Stadsarchief Dordrecht. Tijdens zijn loopbaan stuitte hij op bijzondere pareltjes rondom vrijheid en onvrijheid die hem altijd zijn bijgebleven. Maar hij verdwijnt niet uit het archief; De Bruin blijft als vrijwilliger bouwen aan het geheugen van de stad. 

weekvandepalliatievezorg

Van bedden opmaken tot diepe gesprekken voeren: André helpt mensen in een hospice

De 63-jarige André Kooiman werkt als vrijwilliger in hospice De Riede in Ridderkerk. Hij zocht er een zinvolle vrijetijdsbesteding. Die vond hij op de plek waar veel mensen hun laatste levensfase doormaken.