gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Rijkswaterstaat onderneemt actie na klachten verkeersveiligheid N3: nieuwe gele belijning en meer snelheidscontroles

2868f9b679ff4db800e21e71a4d13142

Rijkswaterstaat heeft afgelopen weekend de gele lijnen op de N3 opnieuw geverfd en de witte belijning bij onder meer de op- en afritten zwart gemaakt. Met deze en andere aanpassingen hoopt Rijkswaterstaat dat de verkeerssituatie rondom de werkzaamheden op de randweg is verbeterd.

Emma Meijer |  | Aangepast op
De verlichting is bijvoorbeeld ook hersteld, na klachten van weggebruikers over de verkeersveiligheid op de N3. Veel Dordtenaren vinden de situatie op de randweg sinds de werkzaamheden onveilig.

“Het is allemaal heel onduidelijk en vooral in het donker zie je heel weinig”, vertelde een weggebruiker vorige week aan RTV Dordrecht.


Monitoren

De meeste maatregelen zijn doorgevoerd in het weekend van 13 tot en met 15 november. Rijkswaterstaat laat bovendien weten dat de zichtbaarheid van de belijning continu in de gaten wordt gehouden.

Maar het op orde houden van de lijnen is volgens hen geen makkelijke klus. Door de kwaliteit van het asfalt op de N3 slijt de tijdelijke belijning veel sneller dan verwacht. Maar daar wordt nu een andere type soort markering voor gebruikt die hopelijk minder snel slijt.

De meeste Dordtenaren zien het liefst alle witte belijning verdwijnen. Maar door de huidige toestand van het asfalt zou er te veel schade ontstaan als de belijning wordt weggehaald en dat is volgens Rijkswaterstaat ook weer negatief voor de verkeersveiligheid.

Snelheidscontroles

Bij de werkzaamheden geldt bovendien een snelheidsverlaging naar 70 kilometer per uur. Rijkswaterstaat geeft aan signalen te krijgen dat er regelmatig harder wordt gereden dan de toegestane snelheid. Hierom start de politie binnenkort met snelheidscontroles op het gedeelte van de N3 waar de aangepaste snelheid geldt. Met deze maatregelen hoopt Rijkswaterstaat dat de verkeersveiligheid verbeterd.

Lees ook

Hawker Typhoon Alblasserdam

Tentoonstelling over neergestort oorlogsvliegtuig geopend

Een tentoonstelling over de crash van een Britse Hawker Typhoon is geopend in Alblasserdam. Het vliegtuig werd op 28 september 1944 door vijandelijk vuur uit de lucht geschoten. Piloot Jean-Noël Vandaele kwam daarbij om het leven. Bij de opening was ook zijn inmiddels 86-jarige dochter aanwezig.

fotooooooo

Gaan deze supermarkten eerder open op zondag? ‘Wens van klanten verandert’

Twintig Dordtse supermarktuitbaters willen eerder open op zondag. Nu mogen de deuren om 12.00 uur open, ondernemers vragen de gemeenteraad in een brief daar 10.00 uur van te maken.

zorgwoning ter illustratie AI gegenereerd

Vrouw lag meerdere dagen dood in zorgwoning: 'Geen woorden voor hoe dit is gelopen'

Een 69-jarige vrouw lag vorig jaar meerdere dagen dood in haar Sliedrechtse zorgwoning, terwijl personeel haar al dagen niet had gezien. De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) is hierover geïnformeerd en haar zoon, Jermaine Bommel doet nu zijn verhaal. "Ik ben er kapot van."

villakinderdijk

Deze villa was 100 jaar van dezelfde familie en staat nu te koop: ‘Prijs rond de 7 miljoen’

In 1917 werd er in Kinderdijk een luxe villa aan de Lek opgeleverd. Honderd jaar lang was het enorme huis in de handen van één ondernemersfamilie. Tot nu, want de woning staat sinds deze week in de verkoop. “De prijs kan zomaar oplopen tot zeven miljoen euro.“

Artikelfoto Ridderkerk openingstijden

Na 16 jaar discussie kunnen winkels in Ridderkerk open op zondag

Ridderkerkers kunnen vanaf 4 oktober op zondag gaan winkelen. De gemeenteraad keurde donderdag een initiatiefvoorstel voor zondagsopening goed. Het voorstel was ingediend door de coalitiepartijen Partij 18PLUS, VVD en GroenLinks. Achttien raadsleden stemden voor, elf waren tegen.

nk20260925NKS08454

Ontlading bij FC Dordrecht na broodnodige opsteker: ‘Team gezien met fighting spirit’

Tegen de verwachting in besloot FC Dordrecht de maand september met een knappe zege. Door de 3-2 thuisoverwinning op Almere City kruipt de ploeg langzaam uit het dal waar het de afgelopen weken in was beland. “Ik was vooral blij dat we weer met lef speelden.”