Dordrecht, Netherlands

Rijkswaterstaat vindt oplossing voor gladheidsbestrijding op Papendrechtsebrug

Dit bord werd neergezet, maar is nu niet meer nodig Streekomroep 56
Rijkswaterstaat heeft een oplossing gevonden om toch de kunnen strooien op het fietspad van de Papendrechtsebrug. Er geldt namelijk een verbod voor andere voertuigen dan (brom)fietsen en gehandicaptenvoertuigen, omdat de belasting van dit deel van de brug beperkt moet worden. Maar, er is een alternatief.
Redactie Streekomroep | 24 december 2025 10:00 | Aangepast op 24 december 2025 10:00
De komende dagen duikt het kwik onder het vriespunt, maar reguliere strooiwagens kunnen door het verbod niet op het fietspad van de brug terecht. “Het materiaal is te zwaar”, legt een woordvoerder van Rijkswaterstaat uit. Er werden deze week daarom waarschuwingsborden geplaatst om fietsers op een eventuele gladde situatie te attenderen.

Volgens Rijkswaterstaat is er nu voor gekozen om op een andere manier dan gebruikelijk de gladheid aan te pakken. "De Papendrechtsebrug wordt in zijn geheel handmatig gestrooid."

De Papendrechtsebrug wordt vanaf komende zomer negen maanden lang gerenoveerd. Sinds afgelopen september geldt al een gewichtsbeperking en inhaalverbod voor vrachtverkeer, omdat de boog van de brug niet voldoet aan de huidige veiligheidsnormen.

Meest gelezen

Voormalig ‘Visser’s Poffertjes’ eigenaar Frans overleden

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 19 feb 2026 17:37

Man gewond na steekincident in restaurant

Rijnmond | 23 feb 2026 08:00

Van glazenwasser tot held: Peter redt gevallen vrouw in woning

Redactie Streek 56 | Monique de Graaf | 19 feb 2026 14:33

Lees ook

In deze gemeente zijn de meeste bushaltes slecht toegankelijk: ‘Zorgwekkend’

Een groot deel van de bushaltes in onze streek is niet toegankelijk voor mensen met een beperking. D...

Man betrapt op rijden zonder rijbewijs, even later maakt hij dezelfde fout

De politie heeft afgelopen zondag een auto in beslag genomen op de Brouwersdijk in Dordrecht. De bes...

Koningsslang kruipt rond in park, wandelaars bellen dierenambulance

Het is geen alledaags gezicht: een kronkelende slang van zeker een meter lang. Voorbijgangers zagen ...

Simon heeft stukje gesloopte Kikkerachtbaan Duinrell in voortuin: 'Mijn eerste achtbaan ooit'

Pretparkfanaat Simon de Bruijn heeft sinds kort een bijzondere attractie in zijn voortuin in Dordrec...

Brug over de Noord dicht, vakantie voorbij: drukte op de weg en bij waterbus

Het was deze ochtend extra druk in Alblasserdam. Het is de eerste maandag na de vakantie terwijl de ...

Eerste minderjarige asielzoekers aangekomen in pand bij winkelcentrum

De eerste van de tachtig minderjarige vluchtelingen zijn maandag aangekomen in Papendrecht. Ook de r...