Dordrecht, Netherlands

Rijschoolhouder: ‘We hebben bijna geen omzet’

Ook voor rijschoolhouders is het een barre tijd. Door de strenge lockdown zijn lessen alleen mogelijk voor motorrijders. “We staan nu drie maanden stil,” zegt Wim de Munck van autorijschool De Munck.
Sander Verrips | 11 februari 2021 16:05 | Aangepast op 11 februari 2021 16:05
Hij kan alleen beginnende motorrijders iets bieden. “We kunnen namelijk bestaande rijders geen examens bieden want we mogen ze niet inkopen,” zegt De Munck.

Het lesgeven in auto’s ligt helemaal stil. Voor de lockdown mocht het nog met spatschermen en mondkapjes, maar nu kan het niet. De wachtrijen lopen zo flink op. “Bij het CBR moeten nog een half miljoen examens ingehaald worden. Dit moet eerst gebeuren. Daarna kun je pas weer nieuwe examens inkopen voor leerlingen,” zegt De Munck.

Voor leerlingen is er dus weinig perspectief. De wachttijd is al opgelopen tot een maand of vier en door de uitgestelde examens kan het verder oplopen.

Motorlessen mogen wel gegeven worden omdat de afstand hierbij geagendeerd kan worden. Maar ook hierin mag niet geëxamineerd worden. De Munck vindt dat dat wel moeten kunnen. “Je kunt de examinator in een auto erachter laten rijden en portofoons gebruiken.”

Meest gelezen

Let op: Papendrechtsebrug één avond en nacht dicht

Redactie Streek 56 | 24 nov 2025 15:00

Lees ook

Jaarlijkse vogeltentoonstelling geannuleerd vanwege vogelgriep: ‘We voelen onmacht’

De jaarlijkse tentoonstelling waarbij vogelliefhebbers uit heel Zuid-Holland samenkomen, gaat niet ...

Onderzoek wijst uit: FC Dordrecht-doelman Biai inderdaad racistisch bejegend, Roda JC komt met excuses

FC Dordrecht-keeper Celton Biai is inderdaad racistisch bejegend na de wedstrijd tegen Roda JC van a...

Weg met het taboe op de driewielfiets: 'Het is heel anders dan ik gewend ben'

Vraag een willekeurig iemand op straat of een driewielfiets iets voor hem is, en het antwoord zal wa...

Deze kids doen wintersport perfect na en winnen exclusief interview met shorttrackers

De schooldag begon dinsdag voor groep acht van OBS Dubbeldam niet in de schoolbanken, maar lang de i...

Mishandeling de druppel voor gemeente: extra beveiligers ingezet bij winkelcentra

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht zet in december vier extra beveiligers in bij de vier winkelcentra i...

Brug over de Noord komend weekend toch niet dicht

De Brug over de Noord blijft in het weekend van 28 november tot 1 december toch open voor al het weg...