Dordrecht, Netherlands

Rivas Zorggroep slachtoffer phishingaanval

Patiëntengegevens van Rivas Zorggroep zijn mogelijk in handen gekomen van een hacker. Het gaat niet om dossiers, maar om basisgegevens als adressen en BSN-nummers.
Daan Berg | 23 februari 2017 17:01 | Aangepast op 23 februari 2017 17:01
Woensdag werden er heel wat enveloppen dichtgeplakt op het kantoor van de zorgverlener. Zo'n 8000 patiënten die gebruik maken van de jeugdgezondheidszorg in Papendrecht kregen toen een brief toegestuurd. Daarin worden zij gewaarschuwd over een mogelijk datalek waar ze onderdeel van uitmaken.

Onder de 8000 jeugdpatiënten vallen zo'n 400 Dordtenaren.

Het begon allemaal bij een e-mail met de huisstijl van de zorggroep. Deze was nagemaakt door een hacker, en rondgestuurd onder medewerkers van Rivas. Een administratief medewerkster dacht door de gebruikte huisstijl dat het een mail van de organisatie was, en klikte op een link in het bericht om zogenaamd gegevens door te geven. In werkelijkheid gaf ze haar inloggegevens aan de, vermoedelijk vanuit Zuid-Afrika opererende, hackers.

Rivas maakt zich geen zorgen over de veiligheid van patiëntgegevens, omdat die bewaard worden in een apart, extra beveiligd systeem. Patiënten moeten de komende tijd wel bedacht zijn op het klikken op links in e-mails, omdat hackers informatie als namen en adressen kunnen gebruiken om geloofwaardiger over te komen.

Jeroen Hurkens van Rivas Zorggroep gaf een reactie voor het TV Dordrecht Nieuws. Die is hieronder te zien.

Meest gelezen

Moordverdachte in hongerstaking, 'te weinig zuurstof en daglicht in cel'

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 12 feb 2026 12:11

Dode gevonden op grasveld langs dijk

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 13 feb 2026 09:58

Lees ook

Asielopvang in dorpscentrum bijna klaar: deze maatregelen moeten overlast voorkomen

Over een week is het zo ver, dan opent de opvanglocatie in het centrum van Papendrecht voor tachtig ...

Ondernemers vragen om aanpassing verkeerssituaties: ‘Onduidelijk en gevaarlijk’

Het Ondernemersfonds Sliedrecht heeft de gemeente gevraagd om aanpassing van verschillende verkeerss...

Dordts carnaval groot succes, volgend jaar feest op het Statenplein?

Aan carnavalsvierders geen gebrek dit weekend in Dordrecht, of eigenlijk: Ooi- en Ramsgat. Missie ge...

In deze gemeente is de gemiddelde huizenprijs bijna een half miljoen

Voor een huis ben je binnen onze streek opnieuw het duurst uit in de gemeente Molenlanden. Daar beta...

Brabant neemt polonaiserecord van onze streek over, maar voor hoe lang?

Het wereldrecord ‘de langste polonaise lopen’ is verbroken. Een aantal jaar was dat record in handen...

Meerdere woningen ontruimd na brand in kelderbox

In een kelderbox van een flat in Papendrecht heeft zondagochtend brand gewoed. Vanwege de rook die d...