gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

RIVM: 112 nieuwe doden, 123 opnames in ziekenhuis

0a2986efcc0c75cbe40cb8ee6b775b51

Het geregistreerde dodental als gevolg van het coronavirus is gestegen met 112, dat meldt het RIVM. Dat zijn iets minder doden dan gisteren, toen er 123 doden gemeld werden.

Alka Goos |  | Aangepast op
Ook zijn er 123 nieuwe coronapatiënten opgenomen (geweest) in het ziekenhuis. Dat zijn ook iets minder nieuwe patiënten donderdag gemeld: toen ging het om 137 mensen. Het totaal aantal coronapatiënten dat in het ziekenhuis is opgenomen of opgenomen is geweest is nu 10.281.

De patiënten zijn niet allemaal in het afgelopen etmaal in het ziekenhuis opgenomen, er zit een vertraging tussen de dag van opnamen en de dag dat de opname wordt gerapporteerd. Ook in de sterftecijfers zit die vertraging.

Veertien Dordtse doden

In de regio Zuid-Holland Zuid zijn volgens de GGD inmiddels 58 mensen overleden aan het coronavirus. Daarvan komen er 14 uit Dordrecht. De meeste sterfgevallen door het coronavirus in Zuid-Holland Zuid komen uit Dordrecht, gevolgd door Gorinchem (11) en de Hoeksche Waard (7).

In totaal zijn nu, voor zover bekend, 4289 mensen in Nederland overleden aan de gevolgen van het coronavirus. Dat aantal ligt in werkelijkheid hoger, doordat alleen geteste patiënten worden meegerekend als ze overlijden aan de gevolgen van een besmetting.

Het aantal nieuw gemelde besmettingen is 806. In totaal zijn er nu 36.535 besmettingsgevallen bekend. Doordat lang niet iedereen getest wordt, ligt het werkelijke aantal besmettingen hoger.

Lees ook

slaapplek

Mensenhandel of uitbuiting? Tientallen niet-ingeschreven personen gevonden

Bij inspecties in verschillende gemeenten in onze streek zijn in totaal 44 personen aangetroffen die niet op het gecontroleerde adres stonden ingeschreven. Om mensenhandel of arbeidsuitbuiting tegen te gaan, hebben handhavers in Sliedrecht, Hendrik-Ido-Ambacht, Alblasserdam en Papendrecht deze week tientallen woningen bezocht.

autobrand wilhelminaboom busink

Auto en busje van Dordts eetcafé in vlammen op, man (50) aangehouden

De politie heeft een 50-jarige man aangehouden voor de betrokkenheid bij een voertuigbrand in Dordrecht. Het gaat om de brand bij eetcafé De Wilhelminaboom in april, toen een bedrijfsbus- en auto in vlammen opgingen.

boodschappenpexels

Ruimere zondagsopening winkels lijkt nog op weinig steun te kunnen rekenen

Het voorstel van PRO en D66 om alle winkels in Papendrecht op zondag open te laten gaan tussen 10.00 en 18.00 uur, lijkt voorlopig geen meerderheid te krijgen in de gemeenteraad. Tijdens de oordeelsvormende vergadering van donderdag bleek dat alleen VVD, D66 en PRO voorstander zijn. De overige partijen hebben, om uiteenlopende redenen, bezwaren tegen het initiatiefvoorstel.

vorstpixabay

Kans op eerste vorst: november brengt koude nachten maar ook volop zon

We zijn in november beland en dat gaan we de komende dagen ook echt merken. Niet dat we meteen de winter induiken, maar de temperatuur gaat wel stapje voor stapje omlaag. Maar we krijgen er gelukkig iets moois voor terug, want later in de week laat de zon zich volop zien.

foto geboorteboom

Geboorteboompje als groen alternatief voor vertrouwde knuffel Ertje

Ouders in Papendrecht die aangifte doen van de geboorte van hun kindje hebben vanaf deze maand iets te kiezen. Naast de vertrouwde knuffel Ertje kunnen zij ook een geboorteboompje mee naar huis nemen. Het boompje is bedoeld als duurzaam aandenken aan de geboorte en moet tegelijkertijd bijdragen aan een groener dorp.

foto groepsverkrachting SLI

Ook Dordtenaar (21) langer vast in ernstige zedenzaak Sliedrecht

Dordtenaar R.H. (21), medeverdachte van de ernstige groepsverkrachting in Sliedrecht, blijft voorlopig vastzitten. Dat heeft de rechtbank maandag bepaald.