gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

RIVM: 181 nieuwe doden, 182 nieuwe ziekenhuisopnames

7204470721040d529c206d3c87bdb8bc

Het geregistreerde dodental als gevolg van het coronavirus is gestegen met 181, dat meldt het RIVM. Dat zijn iets minder doden dan gisteren, toen er 189 doden gemeld werden.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Ook zijn er 182 nieuwe coronapatiënten opgenomen (geweest) in het ziekenhuis. Dat zijn ook iets minder nieuwe patiënten dan woensdag gemeld: toen ging het om 188 mensen. Het totaal aantal coronapatiënten dat in het ziekenhuis is opgenomen of opgenomen is geweest is nu 9309.

De patiënten zijn niet allemaal in het afgelopen etmaal in het ziekenhuis opgenomen, er zit een vertraging tussen de dag van opnamen en de dag dat de opname wordt gerapporteerd. Ook in de sterftecijfers zit die vertraging.

Veertien Dordtse doden

In de regio Zuid-Holland Zuid zijn volgens de GGD inmiddels 58 mensen overleden aan het coronavirus. Daarvan komen er 14 uit Dordrecht. De meeste sterfgevallen door het coronavirus in Zuid-Holland Zuid komen uit Dordrecht, gevolgd door Gorinchem (11) en de Hoeksche Waard (7).

In totaal zijn nu, voor zover bekend, 3315 mensen in Nederland overleden aan de gevolgen van het coronavirus. Dat aantal ligt in werkelijkheid hoger, doordat alleen geteste patiënten worden meegerekend als ze overlijden aan de gevolgen van een besmetting.

Het aantal nieuw gemelde besmettingen is 1061. In totaal zijn er nu 29.214 besmettingsgevallen bekend. Doordat lang niet iedereen getest wordt, ligt het werkelijke aantal besmettingen hoger.

Lees ook

foto artikel vuilnisvrouw

Met een grote vrachtwagen door kleine straatjes rijden: Janus doet het voor HVC

Gemiddeld één keer per week wordt in onze streek het ondergrondse afval opgehaald. Met een enorme vuilniswagen trotseert Janus Confurius dagelijks de smalle straatjes van de Dordtse binnenstad. Monique trekt het felgele HVC-hesje aan en rijdt een stuk met Janus mee.

Foto artikel

Gondelvaart viert jubileum: 'Je weet niet wat je ziet’

Giessen-Oudekerk maakt zich op voor de veertigste editie van de gondelvaart. Aanstaande zaterdag zullen om 19.00 uur de eerste gondels gaan varen, met verschillende grote en kleine vaartuigen. “Ik ben echt door de gondelvaart gegrepen”, zegt Corrie van Rijswijk, die zelf ook meevaart.

dji_fly_20240115_134026_347_1705322498595_photo_optimized

Zwijndrechtsebrug komende nacht tóch bereikbaar: 'Werkzaamheden voorspoedig verlopen'

Goed nieuws voor automobilisten, fietsers en voetgangers die normaal gesproken gebruikmaken van de Zwijndrechtsebrug. De werkzaamheden aan de brug zijn zo voorspoedig verlopen, dat de afsluiting van komende nacht niet meer nodig is.

IMG_7872

Man loopt armwond op bij steekincident in relationele sfeer

In een huis aan de Merwedestraat in Dordrecht heeft maandagmiddag een steekincident plaatsgevonden in de relationele sfeer. Daarbij is een man lichtgewond geraakt. Hij hoefde niet naar het ziekenhuis.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: In gesprek met Theo Oostenrijk

Hij was een vast en vertrouwd gezicht in de Dordtse gemeenteraad: het voormalig CDA-raadslid Theo Oostenrijk. In de radio-uitzending van Studio De Witt op Drechtstad FM gaat presentator Ben Corino zaterdagochtend met hem in gesprek.

nepagentbureaurijnmond

Verdachte die sieraden van 88-jarige steelt, meldt zich niet: politie toont hem nu herkenbaar

De man die ervan wordt verdacht een 88-jarige vrouw uit Dordrecht met een babbeltruc te hebben bestolen, wordt nu herkenbaar getoond. Hij kreeg vorige week na de uitzending van Bureau Rijnmond de kans zichzelf bij de politie te melden, maar heeft dat niet gedaan.