gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

RIVM: 181 nieuwe doden, 182 nieuwe ziekenhuisopnames

7204470721040d529c206d3c87bdb8bc

Het geregistreerde dodental als gevolg van het coronavirus is gestegen met 181, dat meldt het RIVM. Dat zijn iets minder doden dan gisteren, toen er 189 doden gemeld werden.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Ook zijn er 182 nieuwe coronapatiënten opgenomen (geweest) in het ziekenhuis. Dat zijn ook iets minder nieuwe patiënten dan woensdag gemeld: toen ging het om 188 mensen. Het totaal aantal coronapatiënten dat in het ziekenhuis is opgenomen of opgenomen is geweest is nu 9309.

De patiënten zijn niet allemaal in het afgelopen etmaal in het ziekenhuis opgenomen, er zit een vertraging tussen de dag van opnamen en de dag dat de opname wordt gerapporteerd. Ook in de sterftecijfers zit die vertraging.

Veertien Dordtse doden

In de regio Zuid-Holland Zuid zijn volgens de GGD inmiddels 58 mensen overleden aan het coronavirus. Daarvan komen er 14 uit Dordrecht. De meeste sterfgevallen door het coronavirus in Zuid-Holland Zuid komen uit Dordrecht, gevolgd door Gorinchem (11) en de Hoeksche Waard (7).

In totaal zijn nu, voor zover bekend, 3315 mensen in Nederland overleden aan de gevolgen van het coronavirus. Dat aantal ligt in werkelijkheid hoger, doordat alleen geteste patiënten worden meegerekend als ze overlijden aan de gevolgen van een besmetting.

Het aantal nieuw gemelde besmettingen is 1061. In totaal zijn er nu 29.214 besmettingsgevallen bekend. Doordat lang niet iedereen getest wordt, ligt het werkelijke aantal besmettingen hoger.

Lees ook

uysalraad

Uysal niet langer fractievoorzitter PRO Dordrecht: ‘Andere verdeling van mijn tijd’

Abdullah Uysal is niet langer de fractievoorzitter van politieke partij PRO Dordrecht (voorheen GroenLinks/PvdA). Het stokje wordt overgenomen door twee mensen: Frouke de Vries en Sam Pauwels.

treinstationdordrecht

Let op: woensdag geen treinen, nauwelijks bussen

Reis je normaal gesproken met het openbaar vervoer naar je werk of school? Woensdag zul je daar zeer waarschijnlijk een andere manier voor moeten vinden. Vanwege een landelijke staking in het openbaar vervoer die de vakbonden hebben afgeroepen, rijden er geen treinen en minder tot geen bussen. De Waterbus vaart wel.

scheepvaartbegeleiding

Toch wél scheepvaartbegeleiding in de nacht ondanks personeelstekort

Schepen in en om Dordrecht worden voorlopig toch ook in de nacht begeleid. Rijkswaterstaat zou de nachtelijke scheepvaartbegeleiding vanuit de Verkeerscentrale Dordrecht vanaf 15 september schrappen vanwege aanhoudende personeelstekorten, maar heeft nu een alternatief gevonden.

schotse hooglanders n3

Schotse hooglanders op N3, weg tijdlang afgezet

De politie in Dordrecht heeft dinsdagavond een tijdlang de handen vol gehad aan twee losgebroken Schotse hooglanders. Ondanks pogingen om de dieren in te sluiten, belandden de twee op de rondweg N3, tussen de voorbijrazende auto’s.

fatbikepolitie

Fatbiker op de vlucht voor de politie botst op fietser

Een fatbiker op de vlucht voor de politie heeft een fietser aangereden. Dat gebeurde donderdagochtend in Dordrecht.

kelvinring44

Op deze plek gaat Alblasserdam Oekraïners opvangen

De gemeente Alblasserdam gaat 105 vluchtelingen uit Oekraïne opvangen in een pand aan de Kelvinring. De locatie dient ter vervanging van de opvanglocatie in de Jozuakerk, waar sinds mei 2022 enkele jaren mensen werden opgevangen.