gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

RIVM: 210 nieuwe ziekenhuisopnames, ook meer doden gemeld dan maandag

e938aa441619f102573a85e495df7132

Het dodental als gevolg van het coronavirus is gestegen met 122, meldt het RIVM. Dat zijn er meer dan maandag, toen er 86 doden gemeld werden. Ook het aantal opgenomen coronapatiënten is toegenomen. Dinsdag liggen er 210 nieuwe coronapatiënten in ziekenhuizen, op Eerste Paasdag waren dat er 147.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Het totaal aantal coronapatiënten dat in het ziekenhuis is opgenomen (geweest) is 8939. De patiënten zijn niet allemaal in het afgelopen etmaal overleden, er zit een vertraging tussen de dag van overlijden en de dag dat het overlijden wordt gerapporteerd. Ook in de opnamecijfers zit die vertraging.

In het weekend is die vertraging vaak iets groter. Tot nu toe zagen we dat terug in de cijfers van dinsdag, die vaak hoger waren dan op andere dagen. Nu kunnen we dat 'inhaaleffect' woensdag verwachten, vanwege het langere paasweekend.

In totaal zijn nu, voor zover bekend, 2945 mensen in Nederland overleden aan de gevolgen van het coronavirus. Dat aantal ligt in werkelijkheid hoger, doordat alleen geteste patiënten worden meegerekend als ze overlijden aan de gevolgen van een besmetting.

Het aantal nieuw gemelde besmettingen is 868. In totaal zijn er nu 27.419 besmettingsgevallen bekend. Doordat lang niet iedereen getest wordt, ligt het werkelijke aantal besmettingen hoger.

In Dordrecht zijn er 61 coronapatiënten opgenomen in het ziekenhuis.

Lees ook

foto ton

Zondag op TV Dordrecht: Herdenkingsconcert Johan de Witt

Een van de hoogtepunten van het Johan de Witt-herdenkingsjaar was de uitvoering van het ‘Requiem in memoriam’ door Merwe's Oratorium Vereniging. Een registratie van dit concert van september 2025 in de Augustijnenkerk is deze zondag nog een keer te zien op TV Dordrecht.

foto speelplekken ALB

Groot kinderprotest bij gemeentehuis: ‘Speeltuinen moeten gewoon blijven’

Harde muziek, veel toeters, fluitjes en borden met leuzen erop. Zo gaat het er dinsdagavond voor het gemeentehuis in Alblasserdam aan toe. Daar protesteren dan tientallen kinderen tegen het besluit van de gemeente om van 12 speeltuinen de toestellen weg te halen. ‘Goed dat jullie hier staan.’

demonstratie fokker

Demonstranten blokkeren Fokker-terrein: ‘Wij staan niet toe dat jullie moordwapens produceren'

Tientallen activisten van Fok Fokker en Geef Tegengas hebben donderdag gedemonstreerd voor de poorten van Fokker Aerospace in Papendrecht. Een deel van hen heeft ook het dak van de centrale fabriekshal beklommen. De actievoerders willen dat het bedrijf stopt met de productie van onderdelen van gevechtsvliegtuig F35, die volgens hen wordt gebruikt door Israël tegen de Palestijnse burgerbevolking van Gaza.

artikelfoto tandarts

Tandarts te duur? Deze artsen helpen mensen bij klachten

Wie wel met kiespijn rondloopt, maar geen geld heeft voor een bezoek aan de tandarts, kan op zaterdag 10 oktober terecht tijdens de Tandartsdag. In meerdere gemeenten in de Drechtsteden kunnen mensen met urgente klachten die dag gratis worden behandeld. Stichting ANDERS organiseert de dag voor de tweede keer.

laurent

Lauran (16) moest geduld hebben, maar nu heeft hij zijn eigen patatkar

"Dit is 'm!" Trots laat de 16-jarige Lauran Brand zijn splinternieuwe patatkar zien. Op de Dam in Alblasserdam is Lau’s Frietboutique iedere zaterdag te bezoeken. Daarmee is Lauran misschien wel de jongste ondernemer uit de regio. "Ondernemen is altijd een risico, maar ik denk dat ik het kan."

foto brand pap

Ali (84) moet urenlang huis uit door grote brand: ‘Er kwam gitzwarte rook omhoog’

“Gitzwarte rook kwam omhoog, een flinke fik was het.” De 84-jarige Ali van der Wal uit Papendrecht moest dit weekend halsoverkop haar huis uit vanwege een vuurzee bij meerdere bedrijven. Twee dagen later liggen de brandresten nog in haar tuin. “Bang ben ik niet geweest, ik ben nogal nuchter.”