Dordrecht, Netherlands

RIVM: 88 nieuwe besmettingen, 48 nieuwe doden

Het dodental als gevolg van het coronavirus is gestegen met 48, dat meldt het RIVM dinsdag. Er zijn op dit moment zeker 4566 mensen in Nederland overleden aan het coronavirus. Het aantal ziekenhuisopnames stijgt met 88 naar 10.609.
Petra Scheurwater | 28 april 2020 13:55 | Aangepast op 28 april 2020 13:55
Dat zijn meer nieuwe patiënten dan maandag gemeld: toen ging het om 65 nieuwe patiënten. Ook zijn er meer doden dan maandag, op Koningsdag werden er 43 sterfgevallen gemeld.

De patiënten zijn niet allemaal in het afgelopen etmaal overleden, er zit een vertraging tussen de dag van overlijden en de dag dat het overlijden wordt gerapporteerd. Ook in de opnamecijfers zit die vertraging.

Normaal gesproken is het aantal meldingen van opgenomen en overleden patiënten op dinsdag de hoogste van de week. Dat is volgens het RIVM te verklaren doordat meldingen van op vrijdag, zaterdag en zondag opgenomen en overleden patiënten op maandag administratief worden verwerkt en gerapporteerd. Omdat Koningsdag afgelopen weekend verlengde, kan het zijn dat deze verwerking pas op woensdag is terug te zien.

In totaal zijn nu, voor zover bekend, 4566 mensen in Nederland overleden aan de gevolgen van het coronavirus. Dat aantal ligt in werkelijkheid hoger, doordat alleen geteste patiënten worden meegerekend als ze overlijden aan de gevolgen van een besmetting.

Het aantal nieuw gemelde besmettingen is 171. In totaal zijn er nu 38.416 besmettingsgevallen bekend. Doordat lang niet iedereen getest wordt, ligt het werkelijke aantal besmettingen hoger.

Meest gelezen

Twee Dordtse wijken in de gevarenzone: hevige regenval groot probleem

NOS | Redactie Streek 56 | 22 jan 2026 12:30

Dordrecht krijgt voor het eerst nachtwinkels, mogelijke start dit jaar

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 22 jan 2026 17:03

Grote stroomstoring treft 4500 huishoudens

Rijnmond | 27 jan 2026 19:22

Lees ook

Cosmetisch arts Shai (43) is winnaar van Heel Holland Bakt en dit is zijn geheim

Hij was acht weekenden weg van huis, maar kwam terug met de eindzege in Heel Holland Bakt. Dordtenaa...

Illegale prostitutie aangepakt: gemeente sluit woning

In een woning in de Papendrechtse wijk Westpolder is volgens de gemeente ‘onvergunde prostitutie aan...

Beeldbellen met de meldkamer bij noodsituatie: ‘Ernst beter in te schatten’

Wie vanaf februari in onze streek 112 belt voor een medisch noodgeval, kan gevraagd worden om te vid...

Sliedrechter vast voor grootste drugsvangst ooit

Een Sliedrechter van 52 zit vast voor een van de grootste drugsvangsten die de douane ooit heeft ged...

Let op: dieven hebben het gemunt op auto-emblemen

De politie waarschuwt voor dieven die het hebben gemunt op Volkswagen-emblemen. In korte tijd hebben...

Waterschap helpt bij bestrijding van muskusratten, in 2034 moeten ze zijn uitgeroeid

Waterschap Rivierenland helpt andere waterschappen de bestrijding van muskusratten op te voeren. Het...