gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

RIVM: 88 nieuwe besmettingen, 48 nieuwe doden

7f308b9782fb41bbcc46720753c9373e

Het dodental als gevolg van het coronavirus is gestegen met 48, dat meldt het RIVM dinsdag. Er zijn op dit moment zeker 4566 mensen in Nederland overleden aan het coronavirus. Het aantal ziekenhuisopnames stijgt met 88 naar 10.609.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Dat zijn meer nieuwe patiënten dan maandag gemeld: toen ging het om 65 nieuwe patiënten. Ook zijn er meer doden dan maandag, op Koningsdag werden er 43 sterfgevallen gemeld.

De patiënten zijn niet allemaal in het afgelopen etmaal overleden, er zit een vertraging tussen de dag van overlijden en de dag dat het overlijden wordt gerapporteerd. Ook in de opnamecijfers zit die vertraging.

Normaal gesproken is het aantal meldingen van opgenomen en overleden patiënten op dinsdag de hoogste van de week. Dat is volgens het RIVM te verklaren doordat meldingen van op vrijdag, zaterdag en zondag opgenomen en overleden patiënten op maandag administratief worden verwerkt en gerapporteerd. Omdat Koningsdag afgelopen weekend verlengde, kan het zijn dat deze verwerking pas op woensdag is terug te zien.

In totaal zijn nu, voor zover bekend, 4566 mensen in Nederland overleden aan de gevolgen van het coronavirus. Dat aantal ligt in werkelijkheid hoger, doordat alleen geteste patiënten worden meegerekend als ze overlijden aan de gevolgen van een besmetting.

Het aantal nieuw gemelde besmettingen is 171. In totaal zijn er nu 38.416 besmettingsgevallen bekend. Doordat lang niet iedereen getest wordt, ligt het werkelijke aantal besmettingen hoger.

Lees ook

merwedebrugrws

Merwedebrug (A27) dicht voor alle vrachtwagens vanwege problemen met staal: 'Je bent uur langer bezig'

Rijkswaterstaat heeft de Merwedebrug (A27) bij Gorinchem afgesloten voor vrachtverkeer. Uit onderzoek is gebleken dat het staal op meerdere plekken in de boog van de brug minder sterk is dan vereist. Daardoor kan Rijkswaterstaat de constructieve veiligheid van de brug niet langer garanderen.

webfotooooo

Stroomstoring zorgt voor dag vol vertraging: 'Spannend of we onze vlucht nog halen'

Reizigers tussen Dordrecht en Rotterdam kwamen deze maandag voor een nare verrassing te staan. Door een stroomstoring is er de hele dag geen treinverkeer mogelijk op dit traject. Dat leidt voor sommige reizigers tot problemen. "Het is heel spannend of we überhaupt onze vlucht nog wel gaan halen."

Schermafdruk op 2026-07-03 14-10-54

Op Pad Met Ad: Nieuwe voorzitter benoemd tijdens ondernemersbarbecue

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik op bezoek bij de jaarlijkse barbecue van de Dordrechtse Ondernemersvereniging. In de museumtuin praten Dordtse ondernemers bij, worden nieuwe contacten gelegd, wordt het glas geheven op het ondernemerschap en wordt een nieuwe voorzitter benoemd.

OPMA Pieter van Loon

Ad maakt ritje in de TukTuk met ondernemer Pieter van Loon: ‘Toerisme geëxplodeerd’

Vastgoedondernemer én stadsgids Pieter van Loon laat met zijn TukTuk toeristen op een unieke manier kennismaken met Dordrecht. Met dit initiatief wil Van Loon toeristen die minder mobiel zijn toch de stad laten ervaren. Zo’n tour duurt ongeveer een uur en gaat langs alle bezienswaardigheden van de binnenstad, vertelt hij aan Ad van den Herik in Op Pad Met Ad.

fotorb

Nieuwjaar begint voor Brandon met harddrugs en dollemansrit: ‘Zorgelijk patroon’

Waar de meeste mensen met oliebollen en champagne aan 2026 begonnen, stapt Brandon K. (31) onder invloed van harddrugs achter het stuur. Wat volgt is een achtervolging, een aanhouding met verzet en maandenlang cel. “Een pro-criminele houding”, constateert reclassering.

VAN DRUNEN_MOTOCROSS_GP_12_GB_2026

Van Drunen komt niet verder dan vijfde plek in Britse Grand Prix

Na drie van de vijf raceweekenden weet Lotte van Drunen één ding zeker: prolongatie van de wereldtitel motorcross is een onmogelijke opgave. De Sliedrechtse kwam in Groot-Brittanië dit weekend niet verder dan de vijfde plek en raakte verder achterop in de tussenstand.