gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

RIVM: 88 nieuwe besmettingen, 48 nieuwe doden

7f308b9782fb41bbcc46720753c9373e

Het dodental als gevolg van het coronavirus is gestegen met 48, dat meldt het RIVM dinsdag. Er zijn op dit moment zeker 4566 mensen in Nederland overleden aan het coronavirus. Het aantal ziekenhuisopnames stijgt met 88 naar 10.609.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Dat zijn meer nieuwe patiënten dan maandag gemeld: toen ging het om 65 nieuwe patiënten. Ook zijn er meer doden dan maandag, op Koningsdag werden er 43 sterfgevallen gemeld.

De patiënten zijn niet allemaal in het afgelopen etmaal overleden, er zit een vertraging tussen de dag van overlijden en de dag dat het overlijden wordt gerapporteerd. Ook in de opnamecijfers zit die vertraging.

Normaal gesproken is het aantal meldingen van opgenomen en overleden patiënten op dinsdag de hoogste van de week. Dat is volgens het RIVM te verklaren doordat meldingen van op vrijdag, zaterdag en zondag opgenomen en overleden patiënten op maandag administratief worden verwerkt en gerapporteerd. Omdat Koningsdag afgelopen weekend verlengde, kan het zijn dat deze verwerking pas op woensdag is terug te zien.

In totaal zijn nu, voor zover bekend, 4566 mensen in Nederland overleden aan de gevolgen van het coronavirus. Dat aantal ligt in werkelijkheid hoger, doordat alleen geteste patiënten worden meegerekend als ze overlijden aan de gevolgen van een besmetting.

Het aantal nieuw gemelde besmettingen is 171. In totaal zijn er nu 38.416 besmettingsgevallen bekend. Doordat lang niet iedereen getest wordt, ligt het werkelijke aantal besmettingen hoger.

Lees ook

gemeentehuishia

Veroordeelde oud-burgemeester Herman J. opnieuw onder vuur: goochelaars spreken van 'ongepaste appjes'

Herman J., de oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht die is veroordeeld voor kinderporno, heeft nu ook beroering veroorzaakt in de goochelwereld. Hij zou jaren geleden jonge goochelaars ongepaste berichten hebben gestuurd.

stadsbus

Gratis ov vanaf 1 oktober: honderden inwoners komen in aanmerking

Wie met het ov-reist als inwoner van Dordrecht met een Dordtpas, hoeft daar vanaf 1 oktober niet meer voor te betalen. De gemeente maakt gebruik van een provinciale regeling, waarbij inwoners met een laag inkomen van 18 jaar en ouder gratis met de bus, trein of waterbus kunnen reizen.

brandmeterkastbusink

Brand in meterkast onder controle

In een huis aan de Grasbroek in Zwijndrecht is donderdagochtend brand uitgebroken. Die woedde in de meterkast van de woning. Inmiddels is de brand onder controle.

opma romy kersten

Ad spreekt Romy Kersten: hoe vergaat het deze jonge ‘godfluencer’?

In een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik in gesprek met Romy Kersten. Niet-gelovig opgevoed, toch heeft de Dordtse op latere leeftijd gekozen voor de weg van de Heer. En inmiddels verspreidt ze het woord van God aan honderdduizenden volgers op internet.

marktstockfotopexels

Weekmarkt Giessenburg verhuist vanwege werkzaamheden

De weekmarkt in Giessenburg verkast tijdelijk naar een andere plek. Vanwege werkzaamheden aan de Dorpsstraat is de markt vanaf zaterdag 19 september aan de Peursumseweg te vinden, op het parkeerterrein bij Gezondheidscentrum Giessenburg.

archieffotopolitie

Zwijndrechtenaar (19) vast na schietpartij op festival

De politie heeft zondag een 19-jarige man uit Zwijndrecht opgepakt vanwege een schietpartij in Amsterdam op zaterdagavond. Daarbij raakten twee mensen gewond.