Dordrecht, Netherlands

RIVM update: meer patiënten overleden dan maandag, daling aantal ziekenhuisopnames

In de afgelopen 24 uur zijn er 54 mensen overleden aan het coronavirus, dat zijn er meer dan maandag. Toen stierven 16 mensen door het virus. Op dinsdag is er vaak een piek in de cijfers te zien.
Nynke Cuperus | 12 mei 2020 14:12 | Aangepast op 12 mei 2020 14:12
Het totaal aantal mensen dat aan het virus overleden is, ligt nu op 5.510, meldt het RIVM dinsdag in een nieuwe update. Het aantal nieuwe opgenomen coronapatiënten is met 35 gestegen. Dat zijn er minder dan maandag: toen nam het aantal opnames met 36 toe. Het totaal aantal coronapatiënten dat in het ziekenhuis is opgenomen of opgenomen is geweest is 11.378.

Het aantal positief geteste personen is gestegen met 196, dat brengt het totale aantal op 42.984. Het werkelijke aantal besmettingen ligt hoger dan dit aantal, omdat niet iedereen met mogelijke besmetting getest wordt.

Zuid-Holland Zuid

In de regio Zuid-Holland Zuid zijn de cijfers van dinsdag nog niet bekend. Maandag stond het totaal aantal overleden patiënten op 109, waarvan 29 uit Dordrecht. In totaal zijn 1182 mensen positief getest op corona. Er zijn 253 mensen opgenomen (geweest) in het ziekenhuis.

Verpleeghuizen

Het aantal nieuwe verpleeghuizen met COVID-19 patiënten is lager dan in maart en april. Sinds eind april stabiliseert het aantal nieuwe verpleeghuizen met COVID-19 patiënten. Er komen iedere dag nog wel nieuwe locaties bij, maar niet meer zoveel als in maart en de eerste helft van april.

Meest gelezen

Man gewond na steekincident in restaurant

Rijnmond | 23 feb 2026 08:00

Eieren en gebonk tegen ramen asielopvang Papendrecht: 'De meiden schrokken zich dood'

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 27 feb 2026 12:02

Lees ook

Gemeente heeft eindelijk een doel voor ogen voor Biesboschhal

De Biesboschhal in Dordrecht wordt een congrescentrum, in handen van bedrijf Next Venue. Dat bevesti...

Ziekenhuis weigert zoon van terminale moeder na doodsbedreiging, man ontkent en wil ziekenhuis weer in

Een 47-jarige man mag een jaar lang het Albert Schweitzer Ziekenhuis (ASz) niet meer in. Hij zou in ...

FC Dordrecht komt één goal tekort voor play-offticket: ‘Ik kan ze niks verwijten’

Het scheelde een haar of FC Dordrecht was vrijdagavond al verzekerd van een plek in de nacompetitie....

FC Dordrecht laat gouden kans op play-offticket liggen: 1-1 bij Jong PSV

FC Dordrecht is nog niet zeker van een plek in de play-offs voor promotie naar de eredivisie. De Kro...

Nieuwe ligplaatsvoorzieningen voor binnenvaart in gebruik: scheepvaart belangrijk voor de streek

Op verschillende plekken langs het drierivierenpunt zijn nieuw ligplaatsvoorzieningen voor de binnen...

Geld voor beveiliging azc buren mag ook aan buurtfeestje besteed worden

De gemeente Dordrecht geeft buren van het nieuwe azc in De Wieldrechtse Zeedijk 77.500 euro om te in...