Dordrecht, Netherlands

RIVM Weekupdate: Aantal Dordtse coronabesmettingen passeert de 10.000

Sinds de uitbraak van het coronavirus in Dordrecht op 11 maart 2020 hebben er tot nu toe meer dan 10.000 besmettingen plaats gevonden. In totaal zijn het er dinsdag 10.243.
Jordy Nijenhuis | 23 maart 2021 15:32 | Aangepast op 23 maart 2021 15:32
In de afgelopen week zijn er 496 besmettingen bij gekomen. Een week daarvoor waren het er 313. In heel Nederland kwamen er 46.005 bij.


Vooruitzicht korte termijn zorgelijk en onzeker

De stijging van het aantal besmettingen en ziekenhuisopnames zorgt voor een "zorgelijk en onzeker" vooruitzicht voor de korte termijn. Dat zei demissionair minister van Volksgezondheid De Jonge voorafgaand aan een kabinetsoverleg over corona, schrijft de NOS. Hij herhaalde de boodschap dat de ruimte om regels los te laten "buitengewoon beperkt" is omdat de cijfers niet de goede kant op gaan.

Dinsdagavond komt demissionair premier Mark Rutte samen met De Jonge met een persconferentie over de huidige stand van zaken.


Welke cijfers gebruikt RTV Dordrecht?

RTV Dordrecht staat voor betrouwbaarheid. Wij baseren ons daarom op cijfers van de GGD Zuid-Holland Zuid en worden doorgegeven via het RIVM. Onze omroep publiceert alleen weekcijfers omdat die duidelijker zijn dan de dagcijfers, omdat die kunnen verschillen met het coronadashboard van de overheid. Door elke dag dezelfde bron te gebruiken, en één keer per week de cijfers te publiceren hebben we het beste zicht op de ontwikkelingen over een langere periode.

foto: Jordy Nijenhuis



Meest gelezen

Meisje gewond na aanrijding lijnbus

Redactie Streek 56 | 11 jul 2025 09:01

Auto te water in Stadspolders, vrouw loopt nat pak op

Corrado Francke | 7 jul 2025 10:23

Lees ook

FC Dordrecht verliest van Anderlecht in oefenduel met komische tint

FC Dordrecht heeft zaterdag een oefenwedstrijd tegen het Belgische Anderlecht met 5-0 verloren. Hoew...

LIVE: zonnige zaterdag op Big Rivers, mis hier niets van het festival

Big Rivers, het grootste festival van onze streek, viert dit weekend het 25-jarig jubileum. RTV Dord...

Laatste noot geklonken: leerorkest verdwijnt van Dordtse basisscholen

Het Leerorkest Drechtsteden verdwijnt uit de Dordtse klaslokalen. Alle basisscholen waar het orkest ...

Big Rivers van start: zo zag de drukke eerste festivalavond eruit

Big Rivers is vrijdagavond uit de startblokken geschoten. Met allerlei soorten muziek, genoeg verfri...

Mister Big Rivers zwaait af: 'Dit was een toppertje'

Bas de Zwart (71) houdt het na 22 jaar voor gezien. Hij bracht Big Rivers van klein festival naar ee...

Drechttunnel deels dicht na ongeluk

Eén tunnelbuis van de Drechttunnel richting Breda is vrijdagmiddag afgesloten na een ongeluk. Volgen...