gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Riwal vervangt diesel door duurzamere brandstof

bafbbdf231e930bd1b112724b0bc6efd

Alle dieselvoertuigen van Riwal Hoogwerkers draaien sinds 1 oktober op een duurzamere brandstof: Shell GFT Fuel. Die brandstof stoot minder fijnstof, zwavel, stikstofoxiden en zwarte rook uit en is daardoor beter voor de natuur.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Dat komt omdat de nieuwe brandstof van aardgas gemaakt wordt in plaats van aardolie. Ook is de brandstof geurlozer, stiller en beter biologisch afbreekbaar dan diesel. De dieselvoertuigen kunnen zonder aanpassingen op Shell GFT Fuel draaien.

Daarnaast biedt Riwal de nieuwe brandstof aan op locatie. Zo hebben huurders van Riwal-machines de mogelijkheid om werknemers te voorzien van verbeterde en schonere werkomstandigheden.

De overstap naar de nieuwe brandstof past in het beleid van Riwal om alle machines milieuvriendelijker te maken. Zo werd eerder dit jaar een 100 procent elektrische telescoophoogwerker gelanceerd en hebben ze meerdere elektrische en hybride aangedreven voertuigen.

"Ons uiteindelijke doel is om de 'groenste' verhuurvloot van Nederland aan onze klanten aan te bieden", ligt Johan van Klinken van Riwal Benelux toe.

Lees ook

Schermafdruk op 2026-06-26 11-02-50

Alblasserdam onderzoekt toekomst als zelfstandige gemeente

De SGP, VVD en het CDA in Alblasserdam hebben donderdag hun coalitieakkoord voor de komende vier jaar gepresenteerd. Waar er onder andere wordt ingezet op het realiseren van extra woningen, veiligheid en bereikbaarheid, wordt de komende bestuursperiode ook gebruikt om te onderzoeken of Alblasserdam door kan gaan als zelfstandige gemeente.

Screenshot_20260629_104001_Instagram

Opvallend stormfilmpje: vlaggenmast naar de bliksem door onweer

De zware onweersbuien dit weekend zorgden op verschillende plekken in onze streek voor schade. In Hardinxveld-Giessendam was de bliksem ingeslagen in een vlaggenmast, die daardoor vlam vatte. De lokale brandweer deelt op Instagram de bijzondere beelden.

20260526onderhandelaars2

Coalitieakkoord in Ridderkerk: winkels open op zondag en woningen voor eigen inwoners

Het nieuwe gemeentebestuur van Ridderkerk heeft woensdag het coalitieakkoord voor de komende periode gepresenteerd. De Partij 18PLUS, VVD en GroenLinks in Ridderkerk zijn er na twee maanden onderhandelen uit en willen onder meer het lokale woningverdeelsysteem voortzetten en winkeliers de ruimte geven om op zondag open te gaan.

uysalraad

Meteen fel debat over Dordtse woonplannen: 'Ronduit onthutsend'

Nog geen dag nadat het Dordtse coalitieakkoord werd gepresenteerd, trekken oppositiepartijen fel van leer. Vooral de woningbouwplannen moeten het ontgelden. Onder meer fractievoorzitter Abdullah Uysal van GroenLinks-PvdA, de grootste oppositiepartij, noemt wonen “de achilleshiel van het akkoord”.

lijnzaadstraatrotterdampolitie

Zwijndrechtenaar was al overleden toen woningbrand uitbrak

De Zwijndrechtse man die vorige maand dood werd aangetroffen na een woningbrand aan de Lijnzaadstraat in Rotterdam, was al overleden voor het uitbreken van de brand. Dat heeft de politie bekendgemaakt. De twee mannen die eerder werden aangehouden, worden verdacht van brandstichting en het proberen laten verdwijnen van het lichaam.

prorailstreekomroep

Opnieuw uitstel: treinverkeer Dordrecht-Rotterdam op z'n vroegst zondagochtend opgestart

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Rotterdam is nog langer gestremd na een stroomstoring begin deze week. De schade blijkt groter dan gedacht, waardoor het treinverkeer op zijn vroegst zondagochtend weer wordt opgestart, meldt ProRail.