gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Riwal vervangt diesel door duurzamere brandstof

bafbbdf231e930bd1b112724b0bc6efd

Alle dieselvoertuigen van Riwal Hoogwerkers draaien sinds 1 oktober op een duurzamere brandstof: Shell GFT Fuel. Die brandstof stoot minder fijnstof, zwavel, stikstofoxiden en zwarte rook uit en is daardoor beter voor de natuur.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Dat komt omdat de nieuwe brandstof van aardgas gemaakt wordt in plaats van aardolie. Ook is de brandstof geurlozer, stiller en beter biologisch afbreekbaar dan diesel. De dieselvoertuigen kunnen zonder aanpassingen op Shell GFT Fuel draaien.

Daarnaast biedt Riwal de nieuwe brandstof aan op locatie. Zo hebben huurders van Riwal-machines de mogelijkheid om werknemers te voorzien van verbeterde en schonere werkomstandigheden.

De overstap naar de nieuwe brandstof past in het beleid van Riwal om alle machines milieuvriendelijker te maken. Zo werd eerder dit jaar een 100 procent elektrische telescoophoogwerker gelanceerd en hebben ze meerdere elektrische en hybride aangedreven voertuigen.

"Ons uiteindelijke doel is om de 'groenste' verhuurvloot van Nederland aan onze klanten aan te bieden", ligt Johan van Klinken van Riwal Benelux toe.

Lees ook

Risk Factory Dordrecht

Jeugd klaargestoomd voor als de dijken breken: ‘Kinderen pakken het echt op’

Met escaperoom-achtige opdrachten is de nieuwe Risk Factory in Dordrecht klaar voor komend schooljaar. Bedoeld om leerlingen van groep 7 en 8 alles bij te brengen over bijvoorbeeld een overstroming, brand of de gevaren in het verkeer. Er zijn er slechts vier in heel ons land en Dordrecht heeft zo haar eigen lokale thema, met de vraag: wat te doen als de dijken breken?

parkies

Voorlopig einde aan gratis festival Parkies: 'Dat doet wel zeer'

Het gratis maandagavondfestival Parkies keert deze zomer niet terug in Dordrecht. De organisator bevestigt aan Omroep Brabant dat de financiële risico's van de zomerconcerten in het Wantijpark te groot geworden zijn door fors gestegen kosten en lagere subsidies van gemeenten. Ook de edities in Breda en Bergen op Zoom zijn geschrapt.

Schermafbeelding 2026-05-28 135052

Donderdag op TV Dordrecht: 'Er was eens: Een beeld voor de Stadswerven’

'Er was eens, op het Eiland van Dordt…’ is een nieuwe serie van programma’s en documentaires die RTV Dordrecht de afgelopen decennia heeft gemaakt over bijzondere gebeurtenissen in de stad. Ditmaal blikt de omroep terug op de realisatie van het beeld 'Choëphore' met deel 2 van de documentaire 'Een beeld voor de Stadswerven'.

THUMB WEBSITE 2

Cultuurcentrum kent complete metamorfose: ‘Ruimte voor honderd bezoekers extra’

Cultuurcentrum Cascade in Hendrik-Ido-Ambacht is na een jaar gesloten te zijn geweest weer open. Door een grootschalige verbouwing en vernieuwing van het pand moest het samen met de bibliotheek een jaar lang wijken naar een tijdelijk onderkomen. De eerste twee verdiepingen hebben een behoorlijke metamorfose ondergaan.

politie 02

Onveiligheidsgevoel in meeste gemeenten gegroeid, ook ervaren sommigen meer overlast

Het onveiligheidsgevoel van inwoners is in de meeste gemeenten in onze streek gestegen ten opzichte van 2023. Ook ervaren de inwoners van een aantal gemeenten meer overlast in de buurt. Dat blijkt uit de Veiligheidsmonitor, een tweejaarlijks terugkerend bevolkingsonderzoek.

kraanwater Pexels

poepbacterie

Kookadvies drinkwater afgegeven na menselijke fout in laboratorium

Het kookadvies dat vorige maand leidde tot lege schappen in supermarkten in de Drechtsteden, is afgegeven na een menselijke fout in het laboratorium. Volgens waterbedrijf Evides is door een menselijke fout in het laboratorium een verkeerde meetwaarde doorgegeven. Uit een evaluatie blijkt dat het drinkwater gedurende de hele periode aan alle wettelijke normen heeft voldaan.