gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Riwal vervangt diesel door duurzamere brandstof

bafbbdf231e930bd1b112724b0bc6efd

Alle dieselvoertuigen van Riwal Hoogwerkers draaien sinds 1 oktober op een duurzamere brandstof: Shell GFT Fuel. Die brandstof stoot minder fijnstof, zwavel, stikstofoxiden en zwarte rook uit en is daardoor beter voor de natuur.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Dat komt omdat de nieuwe brandstof van aardgas gemaakt wordt in plaats van aardolie. Ook is de brandstof geurlozer, stiller en beter biologisch afbreekbaar dan diesel. De dieselvoertuigen kunnen zonder aanpassingen op Shell GFT Fuel draaien.

Daarnaast biedt Riwal de nieuwe brandstof aan op locatie. Zo hebben huurders van Riwal-machines de mogelijkheid om werknemers te voorzien van verbeterde en schonere werkomstandigheden.

De overstap naar de nieuwe brandstof past in het beleid van Riwal om alle machines milieuvriendelijker te maken. Zo werd eerder dit jaar een 100 procent elektrische telescoophoogwerker gelanceerd en hebben ze meerdere elektrische en hybride aangedreven voertuigen.

"Ons uiteindelijke doel is om de 'groenste' verhuurvloot van Nederland aan onze klanten aan te bieden", ligt Johan van Klinken van Riwal Benelux toe.

Lees ook

twee werken 17e eeuw

Na 350 jaar zijn deze twee Dordtse schilderijen terug in de stad

Het Dordrechts museum heeft twee unieke werken cadeau gekregen. Het gaat om het 'Trompe l’oeil stilleven met jachtattributen' van Robert Knight en het 'Heuvelachtig rivierlandschap met twee paarden bij een boerderij' van Cornelis Tegelberg. De 17e-eeuwse werken zijn geschonken door verzamelaar Jan-Bart Evenboer.

Schermafdruk op 2026-07-03 14-10-54

Op Pad Met Ad: Nieuwe voorzitter benoemd tijdens ondernemersbarbecue

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik op bezoek bij de jaarlijkse barbecue van de Dordrechtse Ondernemersvereniging. In de museumtuin praten Dordtse ondernemers bij, worden nieuwe contacten gelegd, wordt het glas geheven op het ondernemerschap en wordt een nieuwe voorzitter benoemd.

businkongelukn214

Motorrijder overleden na botsing met vrachtwagen

Op de N214 bij Oud-Alblas is dinsdagmiddag een motorrijder om het leven gekomen. Hij kwam even na 14.00 uur in botsing met een vrachtwagen.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: In gesprek met Chris van Benschop

Presentator Ben Corino spreekt zaterdagochtend in het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM met voormalig wethouder Chris van Benschop. Zij was sinds mei 2022 wethouder namens GroenLinks, maar is sinds juni werkzaam als bestuurder bij Mooi Sociaal.

THUMB WEBSITE 2

Cultuurcentrum kent complete metamorfose: ‘Ruimte voor honderd bezoekers extra’

Cultuurcentrum Cascade in Hendrik-Ido-Ambacht is na een jaar gesloten te zijn geweest weer open. Door een grootschalige verbouwing en vernieuwing van het pand moest het samen met de bibliotheek een jaar lang wijken naar een tijdelijk onderkomen. De eerste twee verdiepingen hebben een behoorlijke metamorfose ondergaan.

Point Blur_Jun142026_103437 (1)

Twee geparkeerde auto's in vlammen op, mogelijk opzet

In Zwijndrecht zijn twee geparkeerde auto's zaterdagnacht verwoest door brand. Dat gebeurde aan de Lindtsebenedendijk, ter hoogte van de Perkstraat.