Dordrecht, Netherlands

Robert Vuijsje deelt verhaal over vrijheid via livestream

Schrijver en journalist Robert Vuijsje houdt op zaterdag 24 april een Vrijheidscollege vanuit Kunstmin. In de online bijeenkomst gaat Vuijsje, zelf van Joodse afkomst, in over de vrijheid om je gekwetst te voelen.
Corrado Francke | 23 april 2021 13:00 | Aangepast op 23 april 2021 13:00
De schrijver heeft sinds zijn jeugd het sentiment rondom Joden zien ontstaan. Hij beschrijft hoe Nederland, de wereld en ook zijn eigen wereld onherkenbaar anders zijn geworden. "Het is een wereld vol ongemak en hysterie over hoe wij ons tot elkaar verhouden. Een wereld waarin emotie de boventoon voert", aldus Vuijsje op de website van Kunstmin.

Samenwerking
Na het Vrijheidscollege, ontstaan uit een samenwerking tussen Bibliotheek Aanzet, Kunstmin en Het Kruispunt Barendrecht, is er een debat waaraan iedereen kan deelnemen.

In het kader van 75 jaar vrijheid in Dordrecht zou al in 2020 een uitgebreid programma zijn met onder meer concerten, lezingen en boekpresentaties. Een deel hiervan is dit jaar: het online Vrijheidscollege is een van de evenementen die, in aangepaste vorm, wel kan plaatsvinden.

YouTube
De livestream begint zaterdag om 20:00 uur en is te vinden via het YouTubekanaal 'AanZet live'.

Foto: Jordy Nijenhuis

Lees ook

Maatschappelijke organisaties krijgen hier een eigen ruimte: ‘Trots op de plannen’

Het gemeentebestuur van Ridderkerk wil een pand aan de Havenstraat flink verbouwen, zodat daar onder...

Hardley geniet van debuut bij FC Dordrecht: ‘Je moet ready zijn als er een kans komt’

Het eerste competitieduel na de winterstop betekende voor Björn Hardley zijn FC Dordrecht-debuut. De...

Eerste duel FC Dordrecht van 2026 krijgt geen winnaar: 1-1 bij RKC

FC Dordrecht is het nieuwe jaar begonnen met een 1-1 gelijkspel bij RKC Waalwijk. Op basis van het e...

Stationsliften opnieuw stuk: knoppen vastgelijmd en deuren ingetrapt

De liftenmalaise op stations gaat onverminderd door. Dordrecht Zuid spant de kroon: daar hebben vand...

Nieuw clubgebouw VV Dubbeldam bijna klaar: ‘Dit voelt als een nieuw tijdperk’

Na jaren van voorbereiding en ruim anderhalf jaar bouwen is het nieuwe clubgebouw van VV Dubbeldam b...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Danielle en Timothy van Rebel Rebel

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Danielle Vol en Timothy...