gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Robert Zandvliet begonnen aan vijftig meter lange muurschildering in Dordrechts Museum

5e2c56d5415bab8ab0c3d82a1fbfcffd

Een vijftig meter lang en ruim vier meter hoge muurschildering: kunstschilder Robert Zandvliet is er sinds dinsdag mee bezig in het Dordrechts museum.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Zijn wandschildering werkt als een omgekeerd panorama waar Zandvliet speelt met het dagelijks verloop van tijd, licht en kleur. De titel van het werk, ‘Aan 't Groothoofd’, is tot stand gekomen doordat veel schilderijen uit de collectie van het museum te makken hebben met het Groothoofd.

Directeur Peter Schoon is erg ingenomen dat Zandvliet deze week begint aan zijn muurschildering: “Fantastisch dat wij dit imposante werk van zo'n belangrijke Nederlandse kunstenaar er bij krijgen. Deze muurschildering is een mooie aanvulling op de werken van Zandvliet die ons museum al rijk is. Het past goed bij ons karakter, onze identiteit.



4bc5d1a7240778832458adefc4c6a103
99f530c8942fda32d4c69af29d0bf2b1

Lees ook

zorgwoning ter illustratie AI gegenereerd

Vrouw lag meerdere dagen dood in zorgwoning: 'Geen woorden voor hoe dit is gelopen'

Een 69-jarige vrouw lag vorig jaar meerdere dagen dood in haar Sliedrechtse zorgwoning, terwijl personeel haar al dagen niet had gezien. De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) is hierover geïnformeerd en haar zoon, Jermaine Bommel doet nu zijn verhaal. "Ik ben er kapot van."

staatsloterijpexels

Inwoner Hardinxveld-Giessendam wint 1 miljoen euro

Een inwoner van Hardinxveld-Giessendam is in de prijzen gevallen bij de Staatsloterij. De gelukkige winnaar kocht online een lot, waar de prijs van 1 miljoen euro op is gevallen.

grote kerk benefiet concert

Benefietconcert groot succes voor restauratie glas-in-lood ramen

Het benefietconcert in de Grote Kerk voor de restauratie van de glas-in-loodramen heeft zeker 10.000 euro opgeleverd. Met hulp van het Dordtse Orkest, Werkgroep Muziek en andere horeca organiseerden de Vrienden van de Grote Kerk afgelopen zaterdag het concert.

politiestock

Verdachten schietpartij waarbij Dordtenaren gewond raakten langer vast

De politie heeft twee mannen opgepakt na een schietpartij, waarbij twee Dordtenaren gewond raakte. Zij blijven zeker veertien dagen langer vastzitten, meldt de politie.

nk2026092593A06821

FC Dordrecht stunt tegen Almere City en is zegeloze reeks kwijt

Zes duels op rij had FC Dordrecht niet gewonnen, maar daar kwam vrijdagavond onverwacht verandering in. Aan de Krommedijk trakteerde de ploeg promotiekandidaat Almere City op een nederlaag: 3-2.

pixabayrijnmond

Met 'silent nooddisco' voorbereiden op een overstroming: 'Feestje met een knipoog'

Honderd mensen die met een koptelefoon op door een noodsituatie worden geleid. Het klinkt misschien niet direct als een feestje, maar tijdens Festival Voor de Vloed in Dordrecht gebeurt het echt. De ‘silent nooddisco’ is een van de opvallendste onderdelen van een festival dat Dordtenaren bewust wil maken van iets wat in het dagelijks leven gemakkelijk wordt vergeten: de stad leeft al eeuwen met de dreiging van het water.