gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Robert Zandvliet begonnen aan vijftig meter lange muurschildering in Dordrechts Museum

5e2c56d5415bab8ab0c3d82a1fbfcffd

Een vijftig meter lang en ruim vier meter hoge muurschildering: kunstschilder Robert Zandvliet is er sinds dinsdag mee bezig in het Dordrechts museum.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Zijn wandschildering werkt als een omgekeerd panorama waar Zandvliet speelt met het dagelijks verloop van tijd, licht en kleur. De titel van het werk, ‘Aan 't Groothoofd’, is tot stand gekomen doordat veel schilderijen uit de collectie van het museum te makken hebben met het Groothoofd.

Directeur Peter Schoon is erg ingenomen dat Zandvliet deze week begint aan zijn muurschildering: “Fantastisch dat wij dit imposante werk van zo'n belangrijke Nederlandse kunstenaar er bij krijgen. Deze muurschildering is een mooie aanvulling op de werken van Zandvliet die ons museum al rijk is. Het past goed bij ons karakter, onze identiteit.



4bc5d1a7240778832458adefc4c6a103
99f530c8942fda32d4c69af29d0bf2b1

Lees ook

vrachtwagenbioscoop

Vrachtwagenbioscoop belicht femicide: 'Leer de signalen herkennen'

Een bijzondere verschijning deze dag op de Spuiboulevard in Dordrecht. Voor het Stadskantoor staat een vrachtwagenbioscoop, waarin een korte film en een expositie te zien zijn over femicide en signalen van geweld in relaties.

coalitiepapendrecht

Chaos in raad Papendrecht, hoe nu verder? ‘Akkoord de basis om door te praten’

Het moest een vrolijke donderdagavond worden in Papendrecht, waar het nieuwe gemeentebestuur in de startblokken stond. Maar een dag voor de installatie barst de bom: een raadslid splitst zich af en de beoogde coalitiepartijen zijn een meerderheid kwijt. “Een bizarre situatie.”

fotohvc

Improviseren met vuilniswagens door lange brugsluiting: dit verandert er

De maandenlange sluiting van de Papendrechtsebrug heeft gevolgen voor afvalverwerkers in de regio. Onder meer voor HVC wordt het flink improviseren. “Ben je gewend dat we in de ochtend komen, kan het voorkomen dat in de middag je papier of gft wordt ingezameld.”

pexels-pavel-danilyuk-5858056

Dordtse horeca moet vanaf 1 oktober weer exploitatievergunning hebben

Nieuwe horecaondernemers in Dordrecht hebben vanaf 1 oktober weer een exploitatievergunning nodig. De gemeenteraad heeft besloten deze vergunning opnieuw in te voeren. Voor ondernemers die al een horecazaak hebben, geldt een overgangsregeling.

Dordthuis juli 2026

nieuwbouw

Officiële opening Dordthuis weken uitgesteld: nieuwe verhuisplanning in de maak

Het Dordthuis gaat weken later officieel open dan gepland. Dat bevestigt de gemeente aan deze streekomroep, na vragen over de stand van zaken. De opening van het gloednieuwe pand aan de Spuiboulevard zou eigenlijk eind oktober zijn, maar door "verschillende ontwikkelingen tijdens de bouw" wordt dat nu op zijn vroegst eind november.

scootmobiel te water

Politie redt vrouw uit sloot na ongeval met scootmobiel

Een vrouw op een scootmobiel is dinsdagmiddag rond 16.30 uur te water geraakt aan de Achterweg in Dordrecht. De bestuurster is door de politie uit het water gered, waarna zij is nagekeken in een ambulance.