gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Robert Zandvliet begonnen aan vijftig meter lange muurschildering in Dordrechts Museum

5e2c56d5415bab8ab0c3d82a1fbfcffd

Een vijftig meter lang en ruim vier meter hoge muurschildering: kunstschilder Robert Zandvliet is er sinds dinsdag mee bezig in het Dordrechts museum.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Zijn wandschildering werkt als een omgekeerd panorama waar Zandvliet speelt met het dagelijks verloop van tijd, licht en kleur. De titel van het werk, ‘Aan 't Groothoofd’, is tot stand gekomen doordat veel schilderijen uit de collectie van het museum te makken hebben met het Groothoofd.

Directeur Peter Schoon is erg ingenomen dat Zandvliet deze week begint aan zijn muurschildering: “Fantastisch dat wij dit imposante werk van zo'n belangrijke Nederlandse kunstenaar er bij krijgen. Deze muurschildering is een mooie aanvulling op de werken van Zandvliet die ons museum al rijk is. Het past goed bij ons karakter, onze identiteit.



4bc5d1a7240778832458adefc4c6a103
99f530c8942fda32d4c69af29d0bf2b1

Lees ook

PSX_20260619_092535

Jong kind maakt val van driehoog uit raam: 'Vrijwel geen letsel'

Een jong kind is donderdagavond van driehoog naar beneden gevallen in Dordrecht. Het kind viel uit het raam van een appartement aan de Kappeijne van de Copelloweg. Het slachtoffertje is naar het ziekenhuis gebracht.

Auto water

Duikers redden hondje uit te water geraakte auto

Het was dinsdagochtend even goed schrikken voor een man op leeftijd uit Oud-Alblas. De man parkeerde zijn auto aan de Noordhoek in Papendrecht en ging er eventjes op uit. Toen hij terug kwam bij zijn auto stond hij perplex: de auto, met daarin zijn hondje, was ineens verdwenen.

PSX_20260527_233207

Auto brandt uit in Papendrecht

In Papendrecht is woensdagavond laat een auto in vlammen opgegaan. De wagen stond geparkeerd aan de Stellingmolen.

NL-Alert testbericht - mobiele telefoon - 2026

Let op: naast luchtalarm wordt ook NL-Alert getest

Niet schrikken als je later vandaag niet alleen het luchtalarm hoort, maar ook je telefoon opeens hard geluid gaat maken: deze maandag om 12.00 uur wordt een NL-alert testbericht uitgestuurd. Dat gaat gepaard met een doordringend alarmgeluid.

IMG_8032 (1)

Fietsen geweerd uit trein en minder stops, onbegrip in dit dorp: ‘Erg triest’

Als de Papendrechtsebrug straks maandenlang dicht is, mogen reizigers op de MerwedeLingelijn geen fietsen meer meenemen. Volgens de provincie broodnodig, maar sommige forenzen begrijpen er helemaal niets van. “In de avond is het heel handig om je fiets mee te nemen, dan kan je lekker de stad in”, zegt de Hardinxveldse tiener Jan den Breejen. In zijn dorp vallen de maatregelen helemaal niet goed: dat dorp wordt namelijk dubbel geraakt.

IMG_1616 (2)

Houten hek bezorgt Van Drunen moeizame start van WK motorcross

Lotte van Drunen is de jacht op haar derde WK-titel begonnen met een vierde plaats. In Frankrijk ging de Sliedrechtse motorcrosser onderuit, waarna haar motor vast kwam te zitten onder een houten hekwerk.