gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Robert Zandvliet begonnen aan vijftig meter lange muurschildering in Dordrechts Museum

5e2c56d5415bab8ab0c3d82a1fbfcffd

Een vijftig meter lang en ruim vier meter hoge muurschildering: kunstschilder Robert Zandvliet is er sinds dinsdag mee bezig in het Dordrechts museum.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Zijn wandschildering werkt als een omgekeerd panorama waar Zandvliet speelt met het dagelijks verloop van tijd, licht en kleur. De titel van het werk, ‘Aan 't Groothoofd’, is tot stand gekomen doordat veel schilderijen uit de collectie van het museum te makken hebben met het Groothoofd.

Directeur Peter Schoon is erg ingenomen dat Zandvliet deze week begint aan zijn muurschildering: “Fantastisch dat wij dit imposante werk van zo'n belangrijke Nederlandse kunstenaar er bij krijgen. Deze muurschildering is een mooie aanvulling op de werken van Zandvliet die ons museum al rijk is. Het past goed bij ons karakter, onze identiteit.



4bc5d1a7240778832458adefc4c6a103
99f530c8942fda32d4c69af29d0bf2b1

Lees ook

coalitiepapendrecht

Beoogd gemeentebestuur met PVV is voor start al meerderheid kwijt: 'Ben er ziek van'

Verwarring en frustratie in de Papendrechtse politiek: een dag voordat het nieuwe college van PVV, VVD en Onafhankelijk Papendrecht (OP) zou worden geïnstalleerd, heeft het geen meerderheid meer in de raad. OP-fractielid Hendrika Hoekstra heeft zich afgesplitst van haar partij en gaat als zelfstandig raadslid verder. De geplande benoeming van de nieuwe wethouders gaat dan ook niet door.

yv2026718NKS04152

Bekijk hier de samenvatting van FC Dordrecht - Lusail SC (5-0)

De derde oefenzege van FC Dordrecht deze voorbereiding is een feit. In Papendrecht was de ploeg een maatje te groot voor het Qatarese Lusail SC: 5-0. De Streekomroep was erbij op Sportpark Slobbengors en maakte onderstaande samenvatting van de wedstrijd.

pexelsoogbier

Door het pak slaag van Roy (23) ziet horecamedewerker Teun nog steeds dubbel

Met een flinke slok op beukt Roy uit Ridderkerk in een restaurant een man in elkaar. Drie jaar na dato ziet het slachtoffer nog altijd dubbel.

fotohvc

Improviseren met vuilniswagens door lange brugsluiting: dit verandert er

De maandenlange sluiting van de Papendrechtsebrug heeft gevolgen voor afvalverwerkers in de regio. Onder meer voor HVC wordt het flink improviseren. “Ben je gewend dat we in de ochtend komen, kan het voorkomen dat in de middag je papier of gft wordt ingezameld.”

FOTO ARTIKEL MOLENAAR

Molens zijn ‘niet echt meer nodig’, toch is Mandie molenaar

De 18-jarige Mandie Noorlander heeft wel een hele bijzondere bijbaan. Ze is molenaar van een van de molens op Kinderdijk. Verslaggever Monique komt erachter dat molenaar zijn alleen niet zo makkelijk is als het lijkt.

biesboschharmblom

Vastlopen ligt op de loer: watersporters gewaarschuwd voor lage waterstand

Wie de komende weken met een motorboot de Biesbosch in wil, doet er goed aan zich voor te bereiden. Door de aanhoudende droogte staan veel kreken uitzonderlijk laag en raken ze steeds meer begroeid met waterplanten en algen. "De plantengroei is wel een dingetje."