Dordrecht, Netherlands

Rocken met Noble

Hét driedaagse muziekfestival van Dordrecht ging vrijdagavond van start met een spetterend optreden van Marianne Noble. Samen met haar band liet liet ze het publiek rocken aan de voet van de Grote Kerk en opende daarmee Big Rivers 2019.
Fokko van der Straaten | 13 juli 2019 12:19 | Aangepast op 13 juli 2019 12:19

De sfeer zat er al goed in door een optreden van Brassociety, helemaal in de stijl zoals het festival ooit bedoeld is: bluesmuziek tijdens Mardi Grass. Wethouder Maarten Burggraaf nam tijdelijk het stokje over van de vaste presentator Cees van der Meer en mocht de de artiesten op het grote podium aankondigen. "Hiermee gaat toch een soort van jongensdroom in vervulling," aldus Burggraaf, die zich goed thuis leek te voelen op de planken. "Dit wordt een fantastische editie van Big Rivers, met een enorm mooie line-up."

Na de openingsact van Noble was ging het ook op de veertien andere podia in de stad los. Vooral bij zangeres Maan op de Korte Kalkhaven was het druk. Veel (jonge) fans wilde na afloop met haar op de foto.

Het droge weer zorgde ervoor dat er op de eerste avond al veel mensen op de been waren. Hoewel het er soms dreigend uitziet, lijkt ook de tweede dag van Big Rivers redelijk droog te gaan verlopen. Bij de Grote Kerk wordt er al geoefend voor het jaarlijkse meezingevenement aMeezing. Dit jaar met live orkest.

Volg alles over het festival op via deze website, maar ook via ons facebookpagina en twitter. Zaterdagavond op TV Dordrecht vanaf 18.00 uur is een impressie van de eerste avond te zien. En ook op zondag- en maandagavond zijn er verslagen met interviews en veel muziek te zien.

Lees ook

Oud-burgemeester Sliedrecht te gast in Studio De Witt

Hij was oud-burgemeester van Sliedrecht, de Hoeksche Waard en Midden-Delfland, maar is tegenwoordig ...

Deze decennia oude sporthal krijgt eindelijk broodnodige opknapbeurt

Achterstallig onderhoud, een temperatuur die maar lastig te reguleren valt én ruimtegebrek. Jarenlan...

Lange file op A15 door ongelukken: uur vertraging

Op de A15 zijn vrijdagmiddag twee ongelukken gebeurd. Bij Sliedrecht botsten drie auto’s op elkaar e...

Rem op verwijderen speelplekken: ‘Wachten eerst politieke discussie af’

Er verdwijnen voorlopig geen speelplekken meer in Dordrecht. De gemeente heeft elf minder populaire ...

Hier komen honderden laadpalen, maar vind jij dat een goed idee?

Wat zijn geschikte en gewenste plekken voor nieuwe laadpalen? Die vraag stelt de gemeente Dordrecht ...

Is dit Jubal 3.0? ‘Zoveel spelende leden bij elkaar heb ik nog nooit gezien’

Muziekvereniging Jubal lijkt met succes een nieuwe weg ingeslagen. Vorig jaar kon voor het eerst in ...