gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Rondreizende container waarschuwt voor gevaren wietkwekerij

0c4a181e1b47b9e1987ae8237267e3b3

Een hennepplantage op je zoldertje beginnen is een heel slecht plan. Dat is de boodschap die winkelend publiek donderdag krijgt in een container, die staat opgesteld op het Statenplein in Dordrecht. In de bak bevindt zich een nagebouwde wietkwekerij.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Het is gewoon gevaarlijk. Zowel voor jezelf als voor de buren. Het gaat regelmatig flink mis. Laatst hebben we ook weer een woningbrand gehad in Sliedrecht. De belangrijkste tip die we geven is; begin er niet aan", zegt Esther van der Vlist.


Ze werkt voor Brandveilig Leven, een voorlichtingsgroep van de Brandweer Zuid-Holland Zuid. Zij wijzen samen met politie, gemeente en Stedin op de gevaren van kwekerijen in woningen. Ook wordt gezamenlijk aan opsporing gedaan.


"Mensen realiseren zich vaak niet, dat je met zo'n kwekerij in een crimineel circuit terecht komt, waar je moeilijk weer uit komt. En je loopt natuurlijk kans dat je gepakt wordt", zegt Michel Baars van de gemeente Dordrecht.

Naast het brandgevaar wijst Van der Vlist ook op andere nadelen: "Voor het milieu bijvoorbeeld, want je hebt allerlei troep en veel plastic bakken nodig. Ook vreet zo'n plantage stroom. Dus nogmaals; niet aan beginnen."

Lees ook

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek over documentaire Ilang Jawane

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Wouter van der Spoel en Ronny de Groot over hun documentaire Ilang Jawane, een reis tussen verleden en toekomst. De documentaire volgt maker Wouter van der Spoel en zijn zoon Sriyanto op hun reis naar Java.

IMG_9873

Van Pride Walk tot ‘huwelijk voor een dag’: Dordrecht viert diversiteit

Trouwen voor een dag, meelopen tijdens de kleurrijke Pride Walk of genieten van live muziek. Tijdens de Dordrecht Pride was er zaterdag van alles te beleven in de binnenstad. Bezoekers, zoals de 19-jarige Kiara, genieten zichtbaar: “Er zijn eigenlijk veel meer mensen dan je denkt die het fantastisch vinden hoe je bent.”

begraafplaatsessenhofmilitair

Dordtse militair wordt herbegraven op ereveld Essenhof

De Dordtse militair Daniël van der Munnik wordt volgende week herbegraven op het ereveld op begraafplaats Essenhof in Dordrecht. Hij kwam in 1940 om op vliegpark Bergen en was toen 20 jaar.

nk20260905NKS02061

Twaalf tegengoals in twee duels: FC Dordrecht verliest ook van Jong AZ

FC Dordrecht heeft zich zaterdag niet kunnen revancheren voor de 6-1 dreun bij FC Volendam vorige week. Thuis tegen Jong AZ trok de ploeg in een doelpuntenfestival aan het kortste eind: 3-6.

archieffotopolitie

Explosie in Arkel, huis raakt beschadigd

Bij een huis in Arkel is in de nacht van woensdag op donderdag een explosie geweest. Er is nog niemand aangehouden, meldt de politie.

Henderikx foto goed

FC Dordrecht huurt verdediger Henderikx van Excelsior

FC Dordrecht heeft op de slotdag van de transfermarkt met Stan Henderikx een nieuwe centrale verdediger weten te strikken. De 23-jarige centrumverdediger wordt voor één seizoen gehuurd van Excelsior.