gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Rondvaart in oude zalmdrijver door binnenstad Dordrecht

cbd686c05e1e2fba9eabd5f819a38030

Vroeger werd ermee op zalm en steur gevist op de rivieren, tegenwoordig varen ze vooral door de binnenstad van Dordrecht. Jaap Bouwman verzorgt rondleidingen door Dordt in een oude zalmdrijver.

Leo Roubos |  | Aangepast op
"Er zijn er honderden, duizenden geweest", vertelt Jaap over het bootje waarin hij woensdagochtend rondvaart met verslaggever Jelle Gunneweg. "Met dit soort scheepjes visten ze vroeger op de rivieren rond Dordrecht. Daar zat toen veel zalm en steur. Het verhaal gaat zelfs dat er zóveel zalm was, dat de dienstbodes eisten dat ze maar twee keer per week zalm hoefden te eten."

Inmiddels is het tij gekeerd en zwemt er nagenoeg geen zalm meer. "Door het kierbesluit van het Haringvliet heb je wel de kans dat er weer zalm en steur gaat komen", zegt Bouwman.

De oude zalmdrijver waar Bouwman op vaart, wordt nu gebruikt als rondvaartboot. "Vooral voor mensen die niet uit Dordrecht komen", zegt hij. Onderweg hoeven gasten zich niet te vervelen. "Kijk om je heen! Gebouwen, het water, anekdotes: er valt van alles te vertellen."

Ook vorig weekend, toen het weer te wensen over liet, was Bouwman met toeristen op het water. "Ik heb toen met tien gasten uit België onder een brug gelegen om te schuilen voor de regen. Maar het was wel gezellig, de mensen vonden het leuk."

Ook dit jaar trekken verslaggevers van RTV Rijnmond zes weken weken lang door de regio tijdens de Zomertoer. De verhalen en reportages over de Drechtsteden zijn de komende weken ook te zijn bij RTV Dordrecht.

Lees ook

Point Blur_Jun142026_103437 (1)

Twee geparkeerde auto's in vlammen op, mogelijk opzet

In Zwijndrecht zijn twee geparkeerde auto's zaterdagnacht verwoest door brand. Dat gebeurde aan de Lindtsebenedendijk, ter hoogte van de Perkstraat.

thumb website

School heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig: ‘Anders leerlingen ‘nee’ verkopen’

Praktijkschool De Sprong in Sliedrecht heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig. Het leerlingenaantal groeit en daardoor wordt het huidige gebouw te klein. Met zo’n 150 leerlingen is het nu al improviseren, maar dat probleem wordt na de zomervakantie nog groter. “We moeten gaan improviseren.”

kraanwater Pexels

Kookadvies vanwege poepbacterie opgeheven: ‘Vervelend dat dit noodzakelijk was’

Het kraanwater in Dordrecht, Hendrik-Ido-Ambacht en Zwijndrecht kan gewoon gedronken worden. Dat meldt waterbedrijf Evides. Eerder gold er een kookadvies, omdat de E. colibacterie, beter bekend als de poepbacterie, in het water was gevonden.

ouwejonges

‘Ouwe Jonges’ gooien de beuk erin én openen klaaglijn

Het gaat er zondagmiddag ongetwijfeld weer niet erg zachtzinnig aan toe bij RTV Dordrecht als presentator Ron van de Rhee aan de stamtafel plaatsneemt met Ad van den Herik en Thijs Blom. In Ouwe Jonges Krentebrood wordt het nieuws van de afgelopen weken in sneltreinvaart doorgenomen en opent het trio een heuse klaaglijn.

fotpo stemvork 23

Bijzonder kunstwerk 'Stemvork' weer terug in het Wantijpark

Een bijzonder kunstwerk keert terug in het Wantijpark. Het gaat om het kunstwerk ‘Stemvork’ dat in ere is hersteld. Zaterdagochtend 13 juni wordt het gerestaureerde kunstwerk onthuld, zestig jaar na de oorspronkelijke onthulling.

fotooo

Rijen en lege schappen in supermarkt na kookadvies: ‘Geen water meer te krijgen’

Dordtenaren zijn flink aan het hamsteren geslagen nu er in de stad een kookadvies geldt na de vondst van een poepbacterie. Uit een supermarkt in Winkelcentrum Sterrenburg zijn beelden opgedoken van tientallen mensen die waterflessen willen inslaan, al zijn veel van hen al te laat. Ook elders in de streek is het flessenwater uitverkocht.