gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Rondvaart in oude zalmdrijver door binnenstad Dordrecht

cbd686c05e1e2fba9eabd5f819a38030.jpg

Vroeger werd ermee op zalm en steur gevist op de rivieren, tegenwoordig varen ze vooral door de binnenstad van Dordrecht. Jaap Bouwman verzorgt rondleidingen door Dordt in een oude zalmdrijver.

Leo Roubos |  | Aangepast op
"Er zijn er honderden, duizenden geweest", vertelt Jaap over het bootje waarin hij woensdagochtend rondvaart met verslaggever Jelle Gunneweg. "Met dit soort scheepjes visten ze vroeger op de rivieren rond Dordrecht. Daar zat toen veel zalm en steur. Het verhaal gaat zelfs dat er zóveel zalm was, dat de dienstbodes eisten dat ze maar twee keer per week zalm hoefden te eten."

Inmiddels is het tij gekeerd en zwemt er nagenoeg geen zalm meer. "Door het kierbesluit van het Haringvliet heb je wel de kans dat er weer zalm en steur gaat komen", zegt Bouwman.

De oude zalmdrijver waar Bouwman op vaart, wordt nu gebruikt als rondvaartboot. "Vooral voor mensen die niet uit Dordrecht komen", zegt hij. Onderweg hoeven gasten zich niet te vervelen. "Kijk om je heen! Gebouwen, het water, anekdotes: er valt van alles te vertellen."

Ook vorig weekend, toen het weer te wensen over liet, was Bouwman met toeristen op het water. "Ik heb toen met tien gasten uit België onder een brug gelegen om te schuilen voor de regen. Maar het was wel gezellig, de mensen vonden het leuk."

Ook dit jaar trekken verslaggevers van RTV Rijnmond zes weken weken lang door de regio tijdens de Zomertoer. De verhalen en reportages over de Drechtsteden zijn de komende weken ook te zijn bij RTV Dordrecht.

Lees ook

politie prorail station sliedrecht.jpg

Vrouw loopt op spoor, treinverkeer plat

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Sliedrecht heeft tussen 12.00 en 13.00 uur een tijdje stilgelegen vanwege een persoon op het spoor. Handhavers en politie kwamen naar het Stationsplein in Sliedrecht voor de situatie.

voetbal kijken kroeg cage.png

In de kroeg Oranje kijken op het WK? Dordtse horeca mag ’s nachts langer open als het aan de raad ligt

Late wedstrijden van het Nederlands elftal kijken op het WK, moet deze zomer ook in verschillende restaurants en cafés in Dordrecht kunnen. Dat wil een ruime meerderheid van de gemeenteraad. Vanaf 11 juni wordt de mondiale voetbalstrijd in de VS, Canada en Mexico afgewerkt, maar veel wedstrijden zijn vanwege het tijdsverschil na sluitingstijd.

Nona.png

Nona wilde niet meer leven, maar staat nu midden in het leven: 'Lieve mensen om me heen'

Het leven van de Dordtse Nona verloopt normaal, tot ze haar vijftiende levensjaar bereikt. Zonder duidelijke oorzaak valt ze in een depressie, kort daarop krijgt ze een eetstoornis. Nona wil euthanasie plegen, maar doet nu, zeven jaar na haar eerste depressieve gedachte, levend en wel haar verhaal.

FOTO GESP.png

Grote verbazing in Ottoland: zelfs na 800 jaar werkt deze gesp nog als toen

Tijdens een archeologisch onderzoek in Ottoland zijn restanten gevonden van een middeleeuwse boerderij. Hier zouden de eerste inwoners van het dorp rond 1200 gevestigd zijn. De grootste vondst: een zilveren gesp, waarvan het scharnier nog steeds werkt.

autobranden reeks.png

onderzoek

Politie vraagt om hulp: wees alert op autobranden

In het onderzoek naar de reeks autobranden die sinds begin dit jaar Dordrecht treft, roept de politie hulp in van inwoners. Ondanks onderzoek is nog niet duidelijk of er sprake is van één of meerdere daders, en of de branden met elkaar te maken hebben of niet. “De politie kan tips en informatie van omwonenden goed gebruiken.”

IMG_7319.jpg

Wat heeft Ars in zijn mars bij FC Dordrecht? Buitenspelers en backs bovenaan wensenlijst

Sjoerd Ars is begonnen als technisch manager van FC Dordrecht. In een kennismaking blikt de 42-jarige Achterhoeker vooruit op de transferzomer, spreekt hij zijn doelstelling uit en maakt alvast bekend: aan de Krommedijk wordt komend seizoen ‘gewoon’ weer 4-3-3 gespeeld.