gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Rondvaart in oude zalmdrijver door binnenstad Dordrecht

cbd686c05e1e2fba9eabd5f819a38030

Vroeger werd ermee op zalm en steur gevist op de rivieren, tegenwoordig varen ze vooral door de binnenstad van Dordrecht. Jaap Bouwman verzorgt rondleidingen door Dordt in een oude zalmdrijver.

Leo Roubos |  | Aangepast op
"Er zijn er honderden, duizenden geweest", vertelt Jaap over het bootje waarin hij woensdagochtend rondvaart met verslaggever Jelle Gunneweg. "Met dit soort scheepjes visten ze vroeger op de rivieren rond Dordrecht. Daar zat toen veel zalm en steur. Het verhaal gaat zelfs dat er zóveel zalm was, dat de dienstbodes eisten dat ze maar twee keer per week zalm hoefden te eten."

Inmiddels is het tij gekeerd en zwemt er nagenoeg geen zalm meer. "Door het kierbesluit van het Haringvliet heb je wel de kans dat er weer zalm en steur gaat komen", zegt Bouwman.

De oude zalmdrijver waar Bouwman op vaart, wordt nu gebruikt als rondvaartboot. "Vooral voor mensen die niet uit Dordrecht komen", zegt hij. Onderweg hoeven gasten zich niet te vervelen. "Kijk om je heen! Gebouwen, het water, anekdotes: er valt van alles te vertellen."

Ook vorig weekend, toen het weer te wensen over liet, was Bouwman met toeristen op het water. "Ik heb toen met tien gasten uit België onder een brug gelegen om te schuilen voor de regen. Maar het was wel gezellig, de mensen vonden het leuk."

Ook dit jaar trekken verslaggevers van RTV Rijnmond zes weken weken lang door de regio tijdens de Zomertoer. De verhalen en reportages over de Drechtsteden zijn de komende weken ook te zijn bij RTV Dordrecht.

Lees ook

2609065191

Sportauto's en spareribs: ruim 57 duizend euro opgehaald voor het goede doel

Autoliefhebbers waren zondag massaal van de partij tijdens de zevende Spareribdrive. Het evenement haalde ruim 57 duizend euro op voor Stichting Voor Sara, die strijdt tegen zeldzame spierziekten.

Still website VERSIE3

Toch op het station erachter komen dat er geen trein rijdt: 'Mijn eigen schuld!'

Stilte op station Dordrecht woensdagochtend tijdens de landelijke ov-staking. Geen enkele trein rijdt en dus zijn er lege perrons. Waar de een extra vroeg zijn bed is uitgekomen, komt de ander er pas op het station achter.

Ben Corino Studio De Witt

Rotterdammer Roel Pot te gast in Studio De Witt

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Rotterdammer Roel Pot. Vroeger vormde hij een clownsduo met wijlen vrijwilliger Peter Douw, nu timmert hij aan de weg met ‘Rondje Rotterdams’.

elektrischedeelauto

Proef met elektrische deelauto's van start

De gemeente Dordrecht is deze week een proef gestart met twee elektrische deelauto’s voor bewoners van de Boogjes en omgeving met een parkeervergunning. De auto’s vormen een extra manier van reizen, tijdens de sloop en nieuwbouw van de parkeergarage Spuihaven.

kelvinring44

Op deze plek gaat Alblasserdam Oekraïners opvangen

De gemeente Alblasserdam gaat 105 vluchtelingen uit Oekraïne opvangen in een pand aan de Kelvinring. De locatie dient ter vervanging van de opvanglocatie in de Jozuakerk, waar sinds mei 2022 enkele jaren mensen werden opgevangen.

scheepvaartbegeleiding

Toch wél scheepvaartbegeleiding in de nacht ondanks personeelstekort

Schepen in en om Dordrecht worden voorlopig toch ook in de nacht begeleid. Rijkswaterstaat zou de nachtelijke scheepvaartbegeleiding vanuit de Verkeerscentrale Dordrecht vanaf 15 september schrappen vanwege aanhoudende personeelstekorten, maar heeft nu een alternatief gevonden.