Dordrecht, Netherlands

Roparun doneert tweede ‘Fietslabyrint’

Het Albert Schweitzerziekenhuis krijgt voor de tweede keer een donatie van 5500 euro van de stichting Roparun. Het is een bijdrage voor de aanschaf van een tweede ‘Fietslabyrint’.
Gert van der Steen | 27 juli 2015 10:30 | Aangepast op 27 juli 2015 10:30
Het fietslabyrint bestaat uit een hometrainer met daaraan gekoppeld een computersysteem en een groot scherm. Mensen met kanker, die niet meer zelfstandig een fietstocht kunnen maken, hebben daarmee de mogelijkheid voor een interactieve rit door een aantal steden. Daaronder natuurlijk Dordrecht, maar ook steden zoals Amsterdam, Parijs enz.

De ondersteuning voor dergelijke projecten volgt het motto van de Roparun: Leven toevoegen aan dagen, als er geen dagen meer aan het leven kunnen worden toegevoegd.

Bekijk ook onze uitzending over het eerste systeem van 19 mei.

Lees ook

Dirigent Wilhelminakerk krijgt erespeld tijdens afscheidsconcert: ‘Totaal door verrast’

Als dirigent Ries van der Zouwen (70) afgelopen weekend voor het laatst zijn stokje neerlegt na een ...

Bezwaren, kosten en onzekerheid remmen woningbouw: meeste gemeenten halen eigen ambities niet

Lang niet alle colleges hebben de woningbouwplannen die zij hadden in de afgelopen coalitieperiode, ...

Wie wordt collega van Jessie? Ziekenhuis hoopt via speciale markt op nieuw zorgtalent

Met je gezicht op een campagneposter in een bushokje. Zo hangt Jessie Blom, assistent in de operatie...

Werkzaamheden aan spoorbrug zeven weken eerder klaar

De herstelwerkzaamheden aan de HSL-brug over het Hollandsch Diep zijn afgerond. Sinds november werd ...

Gemeenten gaan 'onzichtbare' daklozen tellen: 'Beter zicht nodig op groeiend probleem'

De negen gemeenten in deze streek gaan dit jaar meedoen aan een grote telling van dak- en thuislozen...

Vrouw die trucker (38) doodreed was afgeleid door exceptioneel transport

Tranen vloeien rijkelijk in de rechtszaal dinsdagochtend. Daar eist het Openbaar Ministerie (OM) een...