Dordrecht, Netherlands

Rotary brengt eenzame jongeren samen

Jongeren zijn steeds vaker eenzaam. Volgens sommige onderzoeken voelt 1 op de 10 zich wel eens alleen. Reden voor Rotary Dordrecht om daar iets aan te doen. Ze organiseert een speciale borrel bij Brandstof in het Energiehuis.
Marjolein Vos | 8 januari 2020 17:13 | Aangepast op 8 januari 2020 17:13
"En daar zijn de jongeren van harte welkom. We noemen het Blue Sunday borrel", vertelt Jasmijn de Koning van Rotary Dordrecht. "Dat is een verwijzing naar de dag erna, die bekend staat als Blue Monday, de meest deprimerende dag van het jaar. "Als we nou de dag ervoor een acitivteit bedenken waardoor mensen wat lekkerder in hun vel zitten, waar ze een maatje leren kennen, dan gaan ze wat positiever en zelfverzekerder die Blue Monday in."

Een aantal leden van de Rotary zal aanwezig zijn om met de jongeren te praten. Het initiatief komt eigenlijk voort uit het project #maatje, dat op social media is gestart. "Op social media is het leven natuurlijk prachtig, maar het contrast met de realiteit is natuurlijk best wel groot. De laatste tijd zie je wel dat er meer mensen zich online uiten over hun depressieve gevoelens. Zo is er #maatje bedacht door een meisje." Een goede ontwikkeling volgens De Koning.

De Blue Sunday borrel wordt op zondag 19 janauri gehouden in het Energiehuis. Aanmelden is niet nodig.

Meest gelezen

Let op: N3 aantal nachten dicht

Redactie Streek 56 | 11 aug 2025 09:30

Patiënten krijgen brief of ze van huisarts willen ruilen: ‘Voor iedereen spannend’

Emmely Kokshoorn | Trevyn van Houwelingen | Pascalle van Werkhoven | 12 aug 2025 17:34

Man kijkt op verkeerde stoplicht en veroorzaakt ongeluk

Trevyn van Houwelingen | 8 aug 2025 11:30

Lees ook

Urn verdwenen op Essenhof: 'Niemand verwacht dat iemand zoiets doet'

De nabestaanden van een onlangs overleden man kwamen eerder deze week voor een nare verrassing te st...

Trucker zoekt verkoeling en springt van Moerdijkbrug

Het is hoogzomer in Nederland en dat gaat niet iedereen in de koude kleren zitten. Dinsdagavond liep...

Dordrecht rukt uit voor vallende sterren aan de hemel

Sterrenwacht Mercurius bleef woensdag tot middernacht open, en niet voor niets: tientallen bezoekers...

Reewegpark twee maanden dicht: ‘spelen en sporten niet mogelijk’

Het grasveld in het Reewegpark wordt vanaf 8 september twee maanden afgesloten. In die periode mag e...

Nieuwe wending in Dordtse poldersoap: gemeente stapt naar Raad van State

Het Dordtse stadsbestuur stapt naar de Raad van State om de Hel- en Zuilespolder. Rijkswaterstaat wi...

Locatie en waarschijnlijke ontwikkelaar bekend van Dordts knarrenhof

Het eerste Dordtse knarrenhof komt, als het aan het stadsbestuur ligt, op de plek van de voormalige ...