gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Rotary brengt eenzame jongeren samen

3c9f291da79b5d6d7458876d5161ca6d

Jongeren zijn steeds vaker eenzaam. Volgens sommige onderzoeken voelt 1 op de 10 zich wel eens alleen. Reden voor Rotary Dordrecht om daar iets aan te doen. Ze organiseert een speciale borrel bij Brandstof in het Energiehuis.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
"En daar zijn de jongeren van harte welkom. We noemen het Blue Sunday borrel", vertelt Jasmijn de Koning van Rotary Dordrecht. "Dat is een verwijzing naar de dag erna, die bekend staat als Blue Monday, de meest deprimerende dag van het jaar. "Als we nou de dag ervoor een acitivteit bedenken waardoor mensen wat lekkerder in hun vel zitten, waar ze een maatje leren kennen, dan gaan ze wat positiever en zelfverzekerder die Blue Monday in."

Een aantal leden van de Rotary zal aanwezig zijn om met de jongeren te praten. Het initiatief komt eigenlijk voort uit het project #maatje, dat op social media is gestart. "Op social media is het leven natuurlijk prachtig, maar het contrast met de realiteit is natuurlijk best wel groot. De laatste tijd zie je wel dat er meer mensen zich online uiten over hun depressieve gevoelens. Zo is er #maatje bedacht door een meisje." Een goede ontwikkeling volgens De Koning.

De Blue Sunday borrel wordt op zondag 19 janauri gehouden in het Energiehuis. Aanmelden is niet nodig.

Lees ook

concert grote kerk

Benefietconcert voor restauratie ramen Grote Kerk: ‘Het is de huiskamer van de stad’

De Grote Kerk wordt deze zaterdag tijdens Open Monumentendag omgetoverd tot een spectaculaire concertzaal vanwege een benefietconcert. De opbrengst gaat naar de restauratie van de glas-in-loodramen. “Het is klassiek, maar het heeft wel iets wat iedereen mooi vindt”, zegt Arno de Ligt, bestuurslid van de Vrienden van de Grote Kerk.

pexels-hitechsas-5772732

‘Seksueel roofdier’ probeerde in één nacht twee vrouwen te verkrachten

Het is een horrorscenario voor iedere vrouw, zegt de officier van justitie. Een man achtervolgt een vrouw op straat en probeert haar met geweld te verkrachten. Zelfs twee keer achter elkaar met verschillende slachtoffers. De verdachte, die verbleef op een asielboot in Hendrik-Ido-Ambacht, ontkent. “Ik zou dat een vrouw nooit aandoen.”

dji_fly_20250712_172056_366_1752333695458_photo_optimized

Steiger rond toren Grote Kerk vanwege grootschalige restauratie

De gemeente Dordrecht begint volgende week aan het inrichten van de bouwplaats rondom de Grote Kerk. Ook wordt vanaf dan een steiger opgebouwd rondom de toren van kerk: een klus die ruim twee maanden gaat duren.

helikopterbovenrdam

Vijf gevechtshelikopters wekken regio: 'Door megaherrie uit bed getrild'

Boven een deel van deze streek is donderdagochtend een militaire oefening geweest met meerdere gevechtshelikopters. Het gaat om drie Apache-helikopters en twee Chinooks. De oefening begon rond 05.00 uur en zorgde bij verschillende regiogenoten voor ergernis omdat ze door het lawaai uit hun slaap zijn gehaald.

Still website VERSIE3

Toch op het station erachter komen dat er geen trein rijdt: 'Mijn eigen schuld!'

Stilte op station Dordrecht woensdagochtend tijdens de landelijke ov-staking. Geen enkele trein rijdt en dus zijn er lege perrons. Waar de een extra vroeg zijn bed is uitgekomen, komt de ander er pas op het station achter.

Farante-College

Deze Zwijndrechtse school krijgt nieuwe naam

Vmbo-school Loket Zwijndrechtse Waard gaat verder onder een nieuwe naam. De school wordt omgedoopt tot Farante College. “Dit past bij de ontwikkeling die de school de afgelopen jaren heeft doorgemaakt én bij de ambitie voor de toekomst”, aldus Onderwijsgroep OZHW.