gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Rotary brengt eenzame jongeren samen

3c9f291da79b5d6d7458876d5161ca6d

Jongeren zijn steeds vaker eenzaam. Volgens sommige onderzoeken voelt 1 op de 10 zich wel eens alleen. Reden voor Rotary Dordrecht om daar iets aan te doen. Ze organiseert een speciale borrel bij Brandstof in het Energiehuis.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
"En daar zijn de jongeren van harte welkom. We noemen het Blue Sunday borrel", vertelt Jasmijn de Koning van Rotary Dordrecht. "Dat is een verwijzing naar de dag erna, die bekend staat als Blue Monday, de meest deprimerende dag van het jaar. "Als we nou de dag ervoor een acitivteit bedenken waardoor mensen wat lekkerder in hun vel zitten, waar ze een maatje leren kennen, dan gaan ze wat positiever en zelfverzekerder die Blue Monday in."

Een aantal leden van de Rotary zal aanwezig zijn om met de jongeren te praten. Het initiatief komt eigenlijk voort uit het project #maatje, dat op social media is gestart. "Op social media is het leven natuurlijk prachtig, maar het contrast met de realiteit is natuurlijk best wel groot. De laatste tijd zie je wel dat er meer mensen zich online uiten over hun depressieve gevoelens. Zo is er #maatje bedacht door een meisje." Een goede ontwikkeling volgens De Koning.

De Blue Sunday borrel wordt op zondag 19 janauri gehouden in het Energiehuis. Aanmelden is niet nodig.

Lees ook

Gondel 3

Van Asterix en Obelix tot Casa de Papel: sprookjesachtige gondelvaart

Gondels met daarop het Gallische dorpje van Asterix en Obelix, de Spaanse bank uit de serie La Casa de Papel en het ballonnenhuisje uit de film Up. Het is een greep uit de vijfentwintig prachtige kunstwerken die zaterdagavond voorbijvaren op de rivier de Giessen tijdens de Gondelvaart. Iedere gondel brengt zijn eigen verhaal tot leven en trekt veel bekijks langs de kant. “Het is sprookjesachtig!”

riversidecarclassic25

Kinderen mogen meerijden in klassieke auto's bij Riverside Car Classic

De Riverside Car Classic gaat zaterdag voor de achtste keer van start. Dit evenement, waarbij zo’n 40 klassieke auto’s meedoen, start langs de Oude Maas aan de Laan der Verenigde Naties bij Ames Cupra. Aan het eind van de route mogen ook kinderen instappen.

brandmeterkastbusink

Brand in meterkast onder controle

In een huis aan de Grasbroek in Zwijndrecht is donderdagochtend brand uitgebroken. Die woedde in de meterkast van de woning. Inmiddels is de brand onder controle.

boot corrie (1)

‘De echte hoofdprijs was deze fantastische avond’: Corrie wint derde prijs Gondelvaart

Voor het eerst vaart Corrie van Rijswijk dit jaar alleen mee tijdens de Gondelvaart in Giessen-Oudekerk. Dat haar eerste solo-deelname meteen goed was voor een derde prijs, maakt de prestatie extra bijzonder. “Geweldig, ik kan het niet anders zeggen.”

Foto website

Extra bescherming voor brugkelder tijdens tweede passage hoge scheepvaart

Rijkswaterstaat neemt extra maatregelen om de maandelijkse opening van de Papendrechtsebrug voor de hoge scheepvaart goed te laten verlopen. Komend weekend kunnen hoge schepen de brug namelijk weer voor de enige keer deze maand passeren en daarbij moet schade aan de brugkelder en de schepen zelf worden voorkomen.

stadsbus

Gratis ov vanaf 1 oktober: honderden inwoners komen in aanmerking

Wie met het ov-reist als inwoner van Dordrecht met een Dordtpas, hoeft daar vanaf 1 oktober niet meer voor te betalen. De gemeente maakt gebruik van een provinciale regeling, waarbij inwoners met een laag inkomen van 18 jaar en ouder gratis met de bus, trein of waterbus kunnen reizen.