gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Rotary brengt eenzame jongeren samen

3c9f291da79b5d6d7458876d5161ca6d

Jongeren zijn steeds vaker eenzaam. Volgens sommige onderzoeken voelt 1 op de 10 zich wel eens alleen. Reden voor Rotary Dordrecht om daar iets aan te doen. Ze organiseert een speciale borrel bij Brandstof in het Energiehuis.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
"En daar zijn de jongeren van harte welkom. We noemen het Blue Sunday borrel", vertelt Jasmijn de Koning van Rotary Dordrecht. "Dat is een verwijzing naar de dag erna, die bekend staat als Blue Monday, de meest deprimerende dag van het jaar. "Als we nou de dag ervoor een acitivteit bedenken waardoor mensen wat lekkerder in hun vel zitten, waar ze een maatje leren kennen, dan gaan ze wat positiever en zelfverzekerder die Blue Monday in."

Een aantal leden van de Rotary zal aanwezig zijn om met de jongeren te praten. Het initiatief komt eigenlijk voort uit het project #maatje, dat op social media is gestart. "Op social media is het leven natuurlijk prachtig, maar het contrast met de realiteit is natuurlijk best wel groot. De laatste tijd zie je wel dat er meer mensen zich online uiten over hun depressieve gevoelens. Zo is er #maatje bedacht door een meisje." Een goede ontwikkeling volgens De Koning.

De Blue Sunday borrel wordt op zondag 19 janauri gehouden in het Energiehuis. Aanmelden is niet nodig.

Lees ook

politiearchiefexplosie

Halvering aanslagen met explosieven, 'maar aantal blijft te hoog'

Het aantal (pogingen tot) aanslagen met explosieven is in deze streek in de eerste zes maanden van 2026 gehalveerd ten opzichte van de eerste helft van 2025. Dat blijkt uit cijfers die de politie naar buiten heeft gebracht. In zeven van de negen gemeenten nam het aantal aanslagen af.

dordrechtsmuseum

Zeldzaam schilderij van Dordtse kunstenares te zien in Dordrechts Museum

Het Dordrechts Museum heeft twee 17e-eeuwse schilderijen in langdurige bruikleen gekregen van The Leiden Collection in New York, een van de belangrijkste particuliere verzamelingen van Nederlandse kunst ter wereld. Volgens het museum zijn dit twee bijzondere werken. Vanaf deze week zijn de werken te bewonderen in de vaste collectie van het museum.

goudriaanbusink

Rook in pand Goudriaan

De brandweer is in de nacht van zondag op maandag opgeroepen voor een brand bij een drukkerij in Goudriaan. Ter plekke was er geen brand, maar hing er rook in het pand wat vermoedelijk van een compressor kwam.

bigriversnogeen

Live: Dordrecht stroomt vol voor Big Rivers

Dit weekend stroomt Dordrecht weer vol voor Big Rivers, een jaarlijks terugkerend festival met muziek en dans op verschillende podia in de stad. In een liveblog houdt de Streekomroep, in samenwerking met onze collega's van Rijnmond, je op de hoogte van alle activiteiten.

yv202671493A01337

Bekijk hier een samenvatting van FC Dordrecht – Borussia Dortmund II (4-1)

In een zonnig Papendrecht was FC Dordrecht dinsdag te sterk voor Borussia Dortmund II. De bijna-thuisploeg won met 4-1, drie goals kwamen van de voet van invallers. De Streekomroep was erbij op Sportpark Slobbengors en maakte een samenvatting van het duel.

fotoalternatievenbrugsluiting

Anders reizen op eerste werkdag met dichte brug: ‘We kunnen huilen, maar schiet niets op’

Terwijl de Papendrechtsebrug nu écht afgesloten is voor al het verkeer, hebben veel reizigers de alternatieve routes al gevonden. Waar het bij Station Stadspolders en de Waterbus aan de Veerdam in Papendrecht nog relatief rustig is, is het maandagochtend vroeg bij de oversteek tussen de Papendrechtse Visschersbuurt en de Dordtse Kerkeplaat een stuk drukker.