gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Rotary brengt eenzame jongeren samen

3c9f291da79b5d6d7458876d5161ca6d.jpg

Jongeren zijn steeds vaker eenzaam. Volgens sommige onderzoeken voelt 1 op de 10 zich wel eens alleen. Reden voor Rotary Dordrecht om daar iets aan te doen. Ze organiseert een speciale borrel bij Brandstof in het Energiehuis.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
"En daar zijn de jongeren van harte welkom. We noemen het Blue Sunday borrel", vertelt Jasmijn de Koning van Rotary Dordrecht. "Dat is een verwijzing naar de dag erna, die bekend staat als Blue Monday, de meest deprimerende dag van het jaar. "Als we nou de dag ervoor een acitivteit bedenken waardoor mensen wat lekkerder in hun vel zitten, waar ze een maatje leren kennen, dan gaan ze wat positiever en zelfverzekerder die Blue Monday in."

Een aantal leden van de Rotary zal aanwezig zijn om met de jongeren te praten. Het initiatief komt eigenlijk voort uit het project #maatje, dat op social media is gestart. "Op social media is het leven natuurlijk prachtig, maar het contrast met de realiteit is natuurlijk best wel groot. De laatste tijd zie je wel dat er meer mensen zich online uiten over hun depressieve gevoelens. Zo is er #maatje bedacht door een meisje." Een goede ontwikkeling volgens De Koning.

De Blue Sunday borrel wordt op zondag 19 janauri gehouden in het Energiehuis. Aanmelden is niet nodig.

Lees ook

FOTO THUMB UITSLAG 2026 HAGI.png

Zo stemde Hardinxveld-Giessendam: lokale partij krijgt meer dan een derde van de stemmen

In Hardinxveld-Giessendam is T@B de grootste partij geworden bij de gemeenteraadsverkiezingen, volgens de voorlopige verkiezingsuitslag. T@B kreeg 35,4 procent van de stemmen. Daarna volgen SGP (28,9 procent) en ChristenUnie (17,7 procent).

FOTO THUMB UITSLAG 2026 ALB.png

Zo stemde Alblasserdam: SGP behaalt bijna een derde van de stemmen

In Alblasserdam is de SGP de grootste partij geworden bij de gemeenteraadsverkiezingen, volgens de voorlopige verkiezingsuitslag. De SGP kreeg 31,4 procent van de stemmen. Daarna volgen de VVD (21,5 procent) en de PvdA (16,4 procent).

FOTO THUMB UITSLAG 2026 DOR.png

Zo stemde Dordrecht: GroenLinks-PvdA de grootste, VVD en VSP volgen

In Dordrecht is GroenLinks-PvdA de grootste partij geworden bij de gemeenteraadsverkiezingen, volgens de voorlopige verkiezingsuitslag. GroenLinks-PvdA kreeg 14,5 procent van de stemmen. Daarna volgen VVD (13,4 procent) en VSP (12,1 procent).

Accu.png

Accu brommobiel krijgt kortsluiting en vat vlam, brandweer snel ter plaatse

Grote schrik op de Dordtse baanhoekweg. Door kortsluiting vatte een accu van een brommobiel op woensdagochtend vlam. De brandweer ontving om 11.25 uur een melding bij de alarmcentrale.

foto artikel gemeenteverkiezingen dordrecht 2.jpg

Zo beleefden Dordtenaren de gemeenteraadsverkiezingen

In Wielwijk, Crabbehof en Stadspolders lopen mensen af en aan de stembureaus binnen. In die wijken zijn zo’n 17 plekken waar mensen met het rode potloodje een naam kunnen aankruisen. Waar je bij de Tweede Kamerverkiezingen alleen op landelijke partijen kunt stemmen, kun je tijdens de gemeenteraadsverkiezingen ook uit lokale ploegen kiezen. Alleen is niet iedereen hier even enthousiast over.

HIA hoofdfoto artikel_2.png

Sil (18) en Tijn (19) hebben nog niet veel stemervaring, toch zijn ze stembureauleden

Sil en Tijn uit Hendrik-Ido-Ambacht wilden weten hoe het allemaal werkt op zo’n stembureau. Zodoende hebben ze zich opgegeven om te helpen tijdens deze gemeenteraadsverkiezingen. “Ik was wel benieuwd”, vertelt Tijn.