gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Rotonde bij Wilgenwende?

4ec1ebc6bd50ca133e8b60b6b7af7274

Om de wijk Wilgenwende beter te ontsluiten kan op de kruising van de Laan van Nieuw Groenhove en de toerit van de N3 een rotonde worden aangelegd.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Dat is de conclusie van een rapport van bureau Goudappel/Coffeng over de verkeerssituatie ter plaatse. De wijkbewoners kunnen tijdens de ochtendspits de wijk moeilijk uit en er ‘s avonds moeilijk in.

De situatie zou een stuk overzichtelijker worden op een rotonde en zou ook verbeteren doordat de naderingssnelheid bij een rotonde gewoonlijk lager is. Doordat verkeer uit Sterrenburg voorrang heeft moet nu vaak stevig worden afgeremd voor de kruising, waardoor het verkeer op de invoegstrook opstroopt.

Weliswaar zal de vernieuwing van de aansluiting N3/A16 de druk wat verlichten, maar er zullen ongetwijfeld files in de wijk blijven voorkomen.


Ook aanleg van een tweede hoofdaansluiting is bekeken. Die zou vele miljoenen gaan kosten en grote impact op de omgeving betekenen.


De gemeente gaat de uitkomst van het onderzoek bespreken met Rijkswaterstaat en hoopt een voorstel met kostenraming aan de raad te doen.

Lees ook

aszsli artikelfoto

Meer ziekenhuiszorg in Sliedrecht vanwege Papendrechtsebrug: 'Veel makkelijker'

Het Albert Schweitzer ziekenhuis gaat meer zorg aanbieden op hun locatie in Sliedrecht tijdens de sluiting van de Papendrechtsebrug. Zo hoopt het ziekenhuis dat minder patiënten uit de Alblasserwaard en Vijfheerenlanden naar Dordrecht moeten reizen tijdens de werkzaamheden. “Het is voor de patiënt dan veel makkelijker om hiernaartoe te komen”, aldus Peta Bennis, afdelingshoofd van het ziekenhuis.

slimme verlichting SLI, googlemaps

Extra verlichting op voetpaden voor hondenuitlaters

Inwoners van Sliedrecht krijgen extra verlichting tijdens het uitlaten van hun honden in de donkere avonduren. De gemeente plaatst zogeheten ‘slimme verlichting’ op drie voetpaden naar hondenuitlaatvoorzieningen.

ambubaanhoekbrug

Al meer dan tweehonderd ambulances over de Baanhoekbrug

De Baanhoekbrug is sinds de afsluiting van de Papendrechtsebrug in een week tijd al ruim tweehonderd keer gebruikt door ambulances om de Beneden-Merwede over te steken. “Deze 'escape' helpt ons - zoals de bedoeling was - om de aanrijdtijden en de kwaliteit van zorg voor patiënten te waarborgen”, aldus de ambulancedienst Zuid-Holland Zuid.

thumb website Ed Nijmeegse Vierdaagse

Ed (64) heeft een hekel aan wandelen, maar loopt toch voor 42e keer de vierdaagse

De wekker gaat dinsdagochtend vroeg voor de 64-jarige Ed Grootveld als de Nijmeegse Vierdaagse weer voor de deur staat. Het is voor de Sliedrechter al de 42e keer dat hij meeloopt, slechts één keer moest hij in al die jaren zelf noodgedwongen stoppen. “Het is ook zo zwaar. Ik weet dat ik het weer ga halen, maar je moet niet vragen hoe.”

torenstraatbusink

Man overleden na val uit raam

Aan de Torenstraat in Dordrecht is donderdagavond een man overleden nadat hij uit het raam van een huis is gevallen.

dji_fly_20251203_124222_556_1764762214256_photo_optimized (1)

Zonsverduistering in trek: geen kaartjes meer te koop voor speciale avond bij de sterrenwacht

De speciale publieksavond die de Dordtse sterrenwacht Mercurius organiseert vanwege een gedeeltelijke zonsverduistering en de jaarlijkse Perseïden-meteorenregen, is al helemaal volgeboekt. Het evenement op 12 augustus heeft met ruim driehonderd aanmeldingen de maximale capaciteit bereikt, zo laat de sterrenwacht weten.