gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Rotonde bij Wilgenwende?

4ec1ebc6bd50ca133e8b60b6b7af7274.jpg

Om de wijk Wilgenwende beter te ontsluiten kan op de kruising van de Laan van Nieuw Groenhove en de toerit van de N3 een rotonde worden aangelegd.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Dat is de conclusie van een rapport van bureau Goudappel/Coffeng over de verkeerssituatie ter plaatse. De wijkbewoners kunnen tijdens de ochtendspits de wijk moeilijk uit en er ‘s avonds moeilijk in.

De situatie zou een stuk overzichtelijker worden op een rotonde en zou ook verbeteren doordat de naderingssnelheid bij een rotonde gewoonlijk lager is. Doordat verkeer uit Sterrenburg voorrang heeft moet nu vaak stevig worden afgeremd voor de kruising, waardoor het verkeer op de invoegstrook opstroopt.

Weliswaar zal de vernieuwing van de aansluiting N3/A16 de druk wat verlichten, maar er zullen ongetwijfeld files in de wijk blijven voorkomen.


Ook aanleg van een tweede hoofdaansluiting is bekeken. Die zou vele miljoenen gaan kosten en grote impact op de omgeving betekenen.


De gemeente gaat de uitkomst van het onderzoek bespreken met Rijkswaterstaat en hoopt een voorstel met kostenraming aan de raad te doen.

Lees ook

Koningsdag 2.png

Dordtenaren genieten volop van zonnige Koningsdag

Struinen over de Oranjemarkt, meezingen met de aubade op het Stadhuisplein of gewoon genieten van een lekker koud biertje op het terras. Feestvierders hebben de verjaardag van de koning uitbundig gevierd in Dordrecht en met een zonovergoten binnenstad was het ook nog eens goed vertoeven.

WhatsApp Image 2026-04-27 at 16.00.36.jpeg

LIVE

Dit is Koningsdag: van aubade tot aan dancefeest

Van vrijmarkt, tot braderie en van aubade tot aan concerten. Koningsdag staat bol van festiviteiten. Een foto-impressie van deze feestdag in Dordrecht en omstreken zie je hier.

IMG-20260426-WA0009.jpg

Mercedes in vlammen op, derde voertuigbrand in twee weken in Dordrecht

Een auto is in de nacht van zaterdag op zondag verwoest door brand. De Mercedes stond geparkeerd in de Halleyweg in de Dordtse wijk Sterrenburg. Het voertuig is compleet verwoest, is zondagochtend goed te zien.

Kaartje Koningsdag 2026.png

Koningsdag 2026: dit is er te doen in onze stad en streek

Nog geen plannen deze Koningsdag? Of heb je een gat in de dag waar je nog iets voor zoekt? Wij hebben alle Koningsdagactiviteiten in onze streek voor je op een rij gezet in een handig kaartje.

2604255001.jpg

112-nieuws: auto slaat over de kop net na tunnel, veel rook bij brand

Op de A15 bij Alblasserdam is zaterdagmiddag een auto over de kop geslagen. In hetzelfde dorp was vlak daarna brand, waarbij veel rook vrijkwam. Dat was goed te zien vanaf de A15, waar het verkeer enige tijd muurvast stond door het ongeluk.

koningsconcert.png

Zondag op TV Dordrecht: Koningsconcert 2024

Als je niet in de gelegenheid bent om naar Oranje Live te komen, maar wel al een beetje in de sfeer wil komen van Koningsdag 2026, kun je deze zondag op TV Dordrecht kijken naar het Koningsconcert uit 2024.