gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Rotonde bij Wilgenwende?

4ec1ebc6bd50ca133e8b60b6b7af7274

Om de wijk Wilgenwende beter te ontsluiten kan op de kruising van de Laan van Nieuw Groenhove en de toerit van de N3 een rotonde worden aangelegd.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Dat is de conclusie van een rapport van bureau Goudappel/Coffeng over de verkeerssituatie ter plaatse. De wijkbewoners kunnen tijdens de ochtendspits de wijk moeilijk uit en er ‘s avonds moeilijk in.

De situatie zou een stuk overzichtelijker worden op een rotonde en zou ook verbeteren doordat de naderingssnelheid bij een rotonde gewoonlijk lager is. Doordat verkeer uit Sterrenburg voorrang heeft moet nu vaak stevig worden afgeremd voor de kruising, waardoor het verkeer op de invoegstrook opstroopt.

Weliswaar zal de vernieuwing van de aansluiting N3/A16 de druk wat verlichten, maar er zullen ongetwijfeld files in de wijk blijven voorkomen.


Ook aanleg van een tweede hoofdaansluiting is bekeken. Die zou vele miljoenen gaan kosten en grote impact op de omgeving betekenen.


De gemeente gaat de uitkomst van het onderzoek bespreken met Rijkswaterstaat en hoopt een voorstel met kostenraming aan de raad te doen.

Lees ook

politiestock

Dordtenaar raakt gewond bij schietpartij in Breda

Een 20-jarige Dordtenaar is in de nacht van zaterdag op zondag gewond geraakt bij een schietpartij in Breda. Het slachtoffer werd beschoten op de Tolbrugstraat en is met een ambulance naar het ziekenhuis gebracht.

keesjanmourikprive

Aannemer Mourik rouwt na dood van oud-directeur: 'Het draaide bij hem om mensen'

De voormalig CEO en voorzitter van de raad van bestuur van Mourik uit Groot-Ammers, Kees Jan Mourik, is zondag overleden. Mourik (60) was al enige tijd ziek. "We verliezen met Kees Jan een bijzonder mens. Zijn invloed zal binnen Mourik lang voelbaar blijven", zegt Jan-Paul van den Bosch, die hem eerder dit jaar opvolgde bij het aannemingsbedrijf met ruim 2200 werknemers en een omzet van 780 miljoen euro.

kees thies

Kees Thies stopt als columnist: 'Niet rouwig om'

Kees Thies gaat stoppen als columnist bij AD De Dordtenaar. Dit vertelde hij zaterdag in de uitzending van Studio De Witt op Drechtstad FM. Thies bereikt in december de pensioengerechtigde leeftijd en zal op 5 december zijn laatste column publiceren.

woningbrand bliksem

Bliksem slaat in: brand in woning

In een huis aan de Huygensstraat in Dordrecht is vrijdagmiddag brand uitgebroken. Buurtbewoners sloegen alarm toen na een blikseminslag brand achter de voordeur zichtbaar was.

stille tocht Kalilu 01

Edgar L. zegt zijn stiefzoon Kalilu uit zelfverdediging te hebben doodgestoken: ‘Het is heel spijtig’

Moordverdachte Edgar L. zegt zijn stiefzoon Kalilu (21) uit zelfverdediging te hebben doodgestoken. Dat gebeurde in de nacht van 2 juni 2026 in de Nijhoffstraat in Zwijndrecht.

dirkhavenstraat

Supermarkt en slagerij ontruimd na brand

Een supermarkt en naastgelegen slagerij aan de Havenstraat in Ridderkerk zijn maandagochtend ontruimd geweest vanwege brand. Het vuur ontstond tijdens werkzaamheden bij de slagerij. Tientallen mensen moesten naar buiten.