gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Rotonde bij Wilgenwende?

4ec1ebc6bd50ca133e8b60b6b7af7274

Om de wijk Wilgenwende beter te ontsluiten kan op de kruising van de Laan van Nieuw Groenhove en de toerit van de N3 een rotonde worden aangelegd.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Dat is de conclusie van een rapport van bureau Goudappel/Coffeng over de verkeerssituatie ter plaatse. De wijkbewoners kunnen tijdens de ochtendspits de wijk moeilijk uit en er ‘s avonds moeilijk in.

De situatie zou een stuk overzichtelijker worden op een rotonde en zou ook verbeteren doordat de naderingssnelheid bij een rotonde gewoonlijk lager is. Doordat verkeer uit Sterrenburg voorrang heeft moet nu vaak stevig worden afgeremd voor de kruising, waardoor het verkeer op de invoegstrook opstroopt.

Weliswaar zal de vernieuwing van de aansluiting N3/A16 de druk wat verlichten, maar er zullen ongetwijfeld files in de wijk blijven voorkomen.


Ook aanleg van een tweede hoofdaansluiting is bekeken. Die zou vele miljoenen gaan kosten en grote impact op de omgeving betekenen.


De gemeente gaat de uitkomst van het onderzoek bespreken met Rijkswaterstaat en hoopt een voorstel met kostenraming aan de raad te doen.

Lees ook

geblokkeerd speeltuintje

Protest tegen verdwijnen speelplekken zwelt aan: 'Geef de kinderen hun stem terug'

Een online petitie en plannen voor een protest bij de eerstkomende raadsvergadering. Inwoners van Alblasserdam roeren zich nadat bekend is geworden dat van twaalf speelplekken de toestellen zullen verdwijnen. “Er is al zo weinig voor de kinderen in het dorp.”

Still website VERSIE3

Toch op het station erachter komen dat er geen trein rijdt: 'Mijn eigen schuld!'

Stilte op station Dordrecht woensdagochtend tijdens de landelijke ov-staking. Geen enkele trein rijdt en dus zijn er lege perrons. Waar de een extra vroeg zijn bed is uitgekomen, komt de ander er pas op het station achter.

pixabayrijnmond

Met 'silent nooddisco' voorbereiden op een overstroming: 'Feestje met een knipoog'

Honderd mensen die met een koptelefoon op door een noodsituatie worden geleid. Het klinkt misschien niet direct als een feestje, maar tijdens Festival Voor de Vloed in Dordrecht gebeurt het echt. De ‘silent nooddisco’ is een van de opvallendste onderdelen van een festival dat Dordtenaren bewust wil maken van iets wat in het dagelijks leven gemakkelijk wordt vergeten: de stad leeft al eeuwen met de dreiging van het water.

staatsloterijpexels

Inwoner Hardinxveld-Giessendam wint 1 miljoen euro

Een inwoner van Hardinxveld-Giessendam is in de prijzen gevallen bij de Staatsloterij. De gelukkige winnaar kocht online een lot, waar de prijs van 1 miljoen euro op is gevallen.

einsteinstraatbusink

Dordts pand half jaar op slot na grote drugsvondst

De burgemeester heeft een bedrijfspand in Dordrecht gesloten voor zes maanden. In het pand is volgens de gemeente “een zeer grote” handelshoeveelheid harddrugs en een productielocatie voor drugs gevonden.

a16rws

Vrachtwagen met pech: rijstroken weer vrij

Een kapotte vrachtwagen is dinsdagochtend op de A16 bij Zwijndrecht gestrand in de richting van Breda. Drie rijstroken waren daardoor langere tijd dicht.