gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

'Rotonde geen oplossing voor Wilgenwende'

97eab822a6c5560e4aaac26f689dc29d.jpg

De gemeente wil een rotonde aanleggen bij de ontsluiting van de wijk Wilgenwende. De bewoners van de wijk vinden het geen goed idee, want ze denken dat het de situatie niet zal oplossen.

Jerom Huijskens |  | Aangepast op
De wijk heeft maart een ontsluitingsweg, maar die wordt gedeeld met de toerit naar de N3. Als op de randweg file staat, slipt de toegangsweg dicht en kunnen automobilisten de Wilgenwende niet in of uit. Dat vinden de bewoners niet alleen vervelend, maar ook gevaarlijk, want hulpdiensten kunnen er ook niet door.

Rob Martens, iniatiefnemer van een petitie om de situatie te verbeteren, zegt dat er veel betere oplossingen zijn dan deze rotonde. “De gemeente moet een overgang maken bij het spoor zodat de weg aansluit op de Laan van Europa en daarover onze wijk in- en uit kunnen rijden."

De gemeente heeft ook de aanleg van een tweede hoofdaansluiting bekeken, maar vindt dat geen goed idee. Dat zou vele miljoenen gaan kosten en grote impact op de omgeving betekenen. Onbegrijpelijk vindt Martens. "Hier (ter hoogte van het spoor en de Laan van Europa, red.) woont niemand."

Lees ook

fotovoorzwi.png

Onder invloed van drugs sticht man brand: rechtbank kiest hulp boven celstraf

De man die in 2024 brand stichtte in een Zwijndrechtse garagebox, hoeft niet naar de gevangenis. Dat heeft de rechtbank bepaald. Omdat hij met psychische en sociale problemen kampt, verkiest de rechtbank hulp boven een celstraf.

fotomerwedestraatweg.png

Brandgevaar: verenigingen moeten halsoverkop pand uit. 'Waar moeten we naartoe?'

Een brief op de mat krijgen dat je binnen een week je pand wordt uitgezet. Dit overkwam verschillende verenigingen en organisaties uit Dordrecht. Ze zitten tot eind deze week nog in het oude schoolgebouw langs de N3 op de Staart. Daarna worden ze op straat gezet, want het gebouw voldoet niet aan brandveiligheidseisen.

dd20251017DSC00742.jpg

Illegale kaartjes te koop in aanloop naar FC Dordrecht – ADO

ADO Den Haag kan zondag op bezoek bij FC Dordrecht kampioen worden, maar in het uitvak mogen slechts 200 supporters. Er is daarom veel vraag naar kaarten, óók op thuistribunes, maar doorverkoop is ten strengste verboden. “Er zijn pogingen gedaan, die hebben we kunnen tackelen”, laat algemeen directeur Hans de Zeeuw weten.

01 vormgeving_RTV Dordrecht nieuws.00_01_38_02.Still001.png

Piepjonge fietser naar het ziekenhuis na aanrijding

Op de Merwedestraat in Dordrecht is woensdagmiddag een jonge fietser gevallen. Bij het oversteken werd het jongetje geschept door een bestuurder.

spuiweg--spuiboulevard.jpg

Een deel van de Spuiweg 10 dagen afgesloten

Nu de Hellingen weer open is, is de afslag Spuiweg-Spuiboulevard afgesloten voor auto’s en fietsers. Van 7 april tot en met 17 april zal de weg onbereikbaar zijn. Er wordt gewerkt aan kabels en leidingen, in opdracht van Stedin.

fotodeetos.png

DeetosSnel heeft na spektakelstuk nog één zege nodig voor promotie

Speelt DeetosSnel/QLS volgend seizoen op het hoogste korfbalniveau van Nederland? De Dordtenaren rekenden dinsdagavond in een beslissende confrontatie af met het Hardinxveldse HKC/Creon Kozijnen (26-23) en zijn nog maar één zege verwijderd van promotie.