gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

'Rotonde geen oplossing voor Wilgenwende'

97eab822a6c5560e4aaac26f689dc29d.jpg

De gemeente wil een rotonde aanleggen bij de ontsluiting van de wijk Wilgenwende. De bewoners van de wijk vinden het geen goed idee, want ze denken dat het de situatie niet zal oplossen.

Jerom Huijskens |  | Aangepast op
De wijk heeft maart een ontsluitingsweg, maar die wordt gedeeld met de toerit naar de N3. Als op de randweg file staat, slipt de toegangsweg dicht en kunnen automobilisten de Wilgenwende niet in of uit. Dat vinden de bewoners niet alleen vervelend, maar ook gevaarlijk, want hulpdiensten kunnen er ook niet door.

Rob Martens, iniatiefnemer van een petitie om de situatie te verbeteren, zegt dat er veel betere oplossingen zijn dan deze rotonde. “De gemeente moet een overgang maken bij het spoor zodat de weg aansluit op de Laan van Europa en daarover onze wijk in- en uit kunnen rijden."

De gemeente heeft ook de aanleg van een tweede hoofdaansluiting bekeken, maar vindt dat geen goed idee. Dat zou vele miljoenen gaan kosten en grote impact op de omgeving betekenen. Onbegrijpelijk vindt Martens. "Hier (ter hoogte van het spoor en de Laan van Europa, red.) woont niemand."

Lees ook

GEEN UITZENDING TV nieuws.png

Storing: tijdelijk geen TV Dordrecht

Door een storing in de uitzendstraat in Hilversum is er momenteel geen televisie-uitzending mogelijk.

ARTIKELFOTO PATIENTEN.jpg

Patiënten reageren nuchter op hack ziekenhuisportaal: ‘Even terug in de tijd hè’

Hoewel het Albert Schweitzer ziekenhuis benadrukt dat er geen patiëngegevens zijn buitgemaakt tijdens een hack bij hun softwareleverancier, zorgt het incident voor wisselende reacties onder patiënten. Van gelatenheid tot zorgen over privacy: “Het is gewoon kut."

hiaenrid.png

criminaliteit

Meeste panden gesloten vanwege drugs, sluitingen na explosie neemt toe

Bij verreweg de meeste woningen en (bedrijfs)panden die worden gesloten door burgemeesters in onze streek, is drugs in het spel. Ook neemt het aantal sluitingen na een explosie toe. Dat blijkt uit onderzoek van Bureau Lokaal, een samenwerking tussen deze streekomroep, Rijnmond en andere streekomroepen uit de regio.

gertjanvanderlinden.png

Contactverbod oud-bondscoach rolstoelbasketbalsters na grensoverschrijdend gedrag

Gertjan van der Linden uit Dordrecht, voormalig bondscoach van de succesvolle Nederlandse rolstoelbasketbalsters, mag vijf jaar lang geen contact hebben met zeven speelsters die melding hebben gedaan van grensoverschrijdend gedrag van hem. Dat meldt de NOS.

willem zwijger school.png

Deze middelbare school gaat haar deuren sluiten

De locatie in Hardinxveld-Giessendam van het Willem de Zwijger College stopt ermee. De middelbare school kampt al langere periode met dalende leerlingaantallen, waardoor de locatie niet verantwoord open kan blijven. Huidige leerlingen hebben de keuze om naar een andere locatie in Papendrecht te gaan of zelf een andere school te zoeken.

Gemeenteraad Papendrecht_foto2 artikel.png

Advies verkenner kan prullenbak in: maand na verkiezingen nog geen zicht op coalitie Papendrecht

Het advies van verkenner John Bijl om in Papendrecht tot een kerncoalitie te komen van PVV, VVD en CDA, wordt door de gemeenteraad niet overgenomen. De bal ligt nu bij de VVD, die unaniem door de raad is aangewezen om het initiatief voor coalitievorming te nemen. Daarbij voorbijgegaan aan de grootste: de PVV.