gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

'Rotonde geen oplossing voor Wilgenwende'

97eab822a6c5560e4aaac26f689dc29d

De gemeente wil een rotonde aanleggen bij de ontsluiting van de wijk Wilgenwende. De bewoners van de wijk vinden het geen goed idee, want ze denken dat het de situatie niet zal oplossen.

Jerom Huijskens |  | Aangepast op
De wijk heeft maart een ontsluitingsweg, maar die wordt gedeeld met de toerit naar de N3. Als op de randweg file staat, slipt de toegangsweg dicht en kunnen automobilisten de Wilgenwende niet in of uit. Dat vinden de bewoners niet alleen vervelend, maar ook gevaarlijk, want hulpdiensten kunnen er ook niet door.

Rob Martens, iniatiefnemer van een petitie om de situatie te verbeteren, zegt dat er veel betere oplossingen zijn dan deze rotonde. “De gemeente moet een overgang maken bij het spoor zodat de weg aansluit op de Laan van Europa en daarover onze wijk in- en uit kunnen rijden."

De gemeente heeft ook de aanleg van een tweede hoofdaansluiting bekeken, maar vindt dat geen goed idee. Dat zou vele miljoenen gaan kosten en grote impact op de omgeving betekenen. Onbegrijpelijk vindt Martens. "Hier (ter hoogte van het spoor en de Laan van Europa, red.) woont niemand."

Lees ook

Boot screenshot

Opvangschip asielzoekers in Hendrik-Ido-Ambacht wordt vervangen

Het schip dat het COA gebruikt voor de opvang van asielzoekers in Hendrik-Ido-Ambacht wordt ingewisseld voor een nieuw vaartuig. Aan de bestaande opvang verandert niets door de wisseling van het schip.

deloodsachterhethuis2020

Negen meter hoge loods tegen tuin van Dordtenaar mag blijven staan

Een grote loods in Dordrecht, die bewoners van de Rijksstraatweg sinds de bouw ervan tot wanhoop drijft, mag blijven staan. Dat heeft de Raad van State besloten. Het hoger beroep van één van de bewoners is daarmee ongegrond verklaard.

schaatsendordt

Deze schaatsers gaan gewoon door in hartje zomer: ‘Met de hittegolf was het heel lekker’

Het mag dan nog ruim een maand duren voordat de zomer voorbij is, de Schaatsbaan Dordrecht staat alweer lekker vol. Tijdens het jaarlijkse ‘zomerkamp’ komen schaatsers van verschillende niveaus er dagelijks trainen om hun techniek verder aan te scherpen. “Het is wel een klap in je gezicht als je weer naar buiten stapt.”

pompoen kapot Jan Schefe

Drama voor kweker Jan: zijn reuzenpompoen stort in

Drama voor pompoenkweker Jan. Zijn grote kanshebber voor het NK Pompoenkweken is ingestort. En dat na maanden lang bloed, zweet en tranen om de pompoen te verzorgen. Elke dag liters water sproeien, tenten bouwen en hopen dat hij groeit. “Gelukkig gebeurde het niet toen ik er op lag om hem te meten.”

FOTOBOUDEWIJNMETBALK

Boudewijn Brandwijk (26) is jongste wethouder van de streek: 'Dichtbij de mensen staan'

Hij is pas 26 jaar oud, en toch heeft Sliedrechter Boudewijn Brandwijk al zeven jaar politieke ervaring. Na jaren in de gemeenteraad te hebben gezeten, is de enthousiaste politicus nu wethouder in zijn eigen dorp. Het moet de opmaat worden naar een toekomst die hem naar het Torentje gaat leiden, want daar ligt de ambitie van de jongste wethouder van onze streek.

persoon te water overleden Dubbeldam

Overleden persoon in vijver blijkt 83-jarige vrouw, buurt geschrokken

In een vijver aan het Vijverplantsoen in de Dordtse wijk Dubbeldam is vrijdagochtend een overleden persoon gevonden. Het gaat volgens de politie om een 83-jarige vrouw. Hulpdiensten kregen rond 08.30 uur de melding van een persoon te water, nadat een buurtbewoner iets in het water zag liggen.