gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Rotonde Groene Zoom is rond

Het ontwerp voor de aanpassing van de rotonde bij de Groene Zoom is definitief.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Bij de informatie-avond half april waren de reacties van bewoners en geïnteresseerden op het voorstel overwegend positief.

De gemeente gaat nu het werk aanbesteden en denkt half juni te beslissen over de aannemer. Dan wordt vastgesteld wanneer de werkzaamheden beginnen. Die gaan ongeveer twee weken duren in de zomervakantie, de periode 13 juli tot 21 augustus. Dan wordt de rotonde gedeeltelijk afgesloten en het verkeer omgeleid.

De hele rotonde wordt opnieuw ingericht. Een kleinere rijweg voor autoverkeer zorgt voor kortere bochten en een lagere snelheid. Aan de kant van het Wellantcollege komen snelheid verlagende maatregelen voor fietsverkeer. Fietsers en automobilisten zien elkaar beter door een grotere afstand tussen autoverkeer op de rotonde en de kruisende fietspaden. De fietspaden komen bij de kruisingen verhoogd te liggen en worden rood. In de Chico Mendesring, voor de oversteek naar het Wellantcollege, komen twee busdrempels.

Lees ook

artikelfoto busje OM Da Vinci

Sleutelen aan bus van criminelen: deze scholieren mogen dat

Een bus die ooit onderdeel was van de criminaliteit, krijgt een nieuwe bestemming in Dordrecht. Het Openbaar Ministerie (OM) heeft het in beslag genomen voertuig overgedragen aan het Nationaal Programma Dordt West, dat de bus vervolgens schenkt aan de opleiding Automotive van het Da Vinci College. Studenten kunnen het voertuig gebruiken als praktijkobject om hun technische vaardigheden te ontwikkelen.

IMG_8044

‘Spannend, maar ook heel leuk’: Dordrecht heeft een nieuwe kinderburgemeester

Oguzhan Batasun (11) is de nieuwe kinderburgemeester van Dordrecht. Hij werd dinsdag officieel geïnstalleerd en volgt Isabeth van Heusden op.

asmediaongelukhagi

Kind (1) loopt weg op en wordt geschept

Bij een aanrijding in Boven-Hardinxveld is maandag een 1-jarig kind gewond geraakt. De dreumes was ontsnapt aan de aandacht van de ouders, liep de weg op en werd daar geschept door een auto.

touwtrekvereniging

Gerben (34) is wereldkampioen touwtrekken: 'Veel trainen en afvallen'

Gerben den Butter keerde vorige week terug uit Zuid-Afrika als wereldkampioen. De 34-jarige timmerman uit Streefkerk trok met zijn teamgenoten meerdere keren aan het langste eind en won in totaal vijf medailles op het wereldkampioenschap touwtrekken.

260608Avondvierdaagse9367

Papendrecht zoekt nieuwe kinderburgemeester, zo kun je solliciteren

Wie wordt de derde kinderburgemeester van Papendrecht? De gemeente zoekt de opvolger van Inaaya Mashal, die na een jaar de ambtsketen gaat overdragen.

foto rb zwi

Ruzie om meisje mondt uit in bloedige mishandeling: ‘Die jongen moet voelen’

Een gezellige avond in het café eindigt voor een man met rake klappen en trappen. Zijn gezicht zit onder het bloed, ook loopt hij een dikke neus en overal schaafwonden op. Twee mannen uit Zwijndrecht lopen, onder meer door Snapchat-berichten, tegen de lamp. “Hij gaat dood vanavond.”