Dordrecht, Netherlands

Rotonde Groene Zoom is rond

Het ontwerp voor de aanpassing van de rotonde bij de Groene Zoom is definitief.
Gert van der Steen | 4 mei 2015 13:01 | Aangepast op 4 mei 2015 13:01
Bij de informatie-avond half april waren de reacties van bewoners en geïnteresseerden op het voorstel overwegend positief.

De gemeente gaat nu het werk aanbesteden en denkt half juni te beslissen over de aannemer. Dan wordt vastgesteld wanneer de werkzaamheden beginnen. Die gaan ongeveer twee weken duren in de zomervakantie, de periode 13 juli tot 21 augustus. Dan wordt de rotonde gedeeltelijk afgesloten en het verkeer omgeleid.

De hele rotonde wordt opnieuw ingericht. Een kleinere rijweg voor autoverkeer zorgt voor kortere bochten en een lagere snelheid. Aan de kant van het Wellantcollege komen snelheid verlagende maatregelen voor fietsverkeer. Fietsers en automobilisten zien elkaar beter door een grotere afstand tussen autoverkeer op de rotonde en de kruisende fietspaden. De fietspaden komen bij de kruisingen verhoogd te liggen en worden rood. In de Chico Mendesring, voor de oversteek naar het Wellantcollege, komen twee busdrempels.

Lees ook

Foutparkerende fietsers op station worden week lang goede kant op gestuurd

De nieuwe fietsenstalling bij Station Dordrecht wordt nog niet gebruikt zoals bedacht is. Veel fiets...

Automobilist rijdt rond met te donkere ruiten en krijgt fikse boete

Het rondrijden met een te donkere voorruit is een automobilist donderdagavond duur komen te staan. H...

‘Van school gerukt, gedeporteerd en vermoord’: Gedenksteen vertelt pijnlijke geschiedenis

Stichting Joods Overleg en de gemeente Dordrecht hebben donderdag een herinneringstegel aan de Joods...

Studenten kunnen gratis naar festival met Turfy Gang en Bilal Wahib

Alle studenten in onze streek kunnen vanaf komende dinsdag een gratis kaartje bemachtigen voor de tw...

Automobilist (22) onder invloed slaat over de kop

Een 22-jarige Alblasserdammer is in de nacht van woensdag op donderdag met zijn auto over de kop ges...

Auto's botsen op snelweg

Op de A15 van Ridderkerk richting Gorinchem heeft donderdagochtend meer dan een uur file gestaan. Da...