gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Rotte brug naast Sterrenburgse basisschool gestut

3673fea42a41afa9255bf121d805a8a3

Het bruggetje achter basisschool De Driehoek in Sterrenburg is al jaren rot, maar dat is binnenkort voorbij. Sinds woensdag wordt de brug gestut.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Op dit moment wordt er een poot van de brug verstevigd. Volgens werknemers is dit het enige dat echt aan versteviging toe is. De rest van de brug is volgens hen nog goed genoeg om een tijdje mee te gaan.

Omwonenden van de Tafelberg, Driehoek en Pijl liepen er al lang geleden tegenaan. Maar ondanks verschillende meldingen bij de wijklijn van de gemeente, duurde het lang voordat de gemeente in actie kwam.


De brug ligt tussen de drie straten en er wordt door jong en oud veel gebruik van gemaakt. Onder andere door basisschoolleerlingen van De Driehoek en De Sterrenkijker om te gaan sporten in de gymzaal of op het sportveld in de buurt.


“Je moet er gewoon niet aan denken dat het bruggetje het begeeft”, vertelt De Vos bezorgd. “Hij zal niet helemaal instorten, maar al zakt hij maar een beetje, je moet er gewoon niet aan denken dat er iets gebeurt.” &

Lees ook

foto opening escaperoom baggermuseum

Nieuwe aanwinst Baggermuseum: escaperoom vertelt verhaal uit de geschiedenis

Waar je in het Nationaal Baggermuseum al kunt genieten van kunst, modelbaggerschepen en een praktijktuin, is er sinds afgelopen woensdag een nieuw pronkstuk bij. Er is namelijk een escaperoom geopend. Bezoekers kunnen zich vanaf nu helemaal onderdompelen in het verhaal van Adriaan Volker.

fotoalternatievenbrugsluiting

Anders reizen op eerste werkdag met dichte brug: ‘We kunnen huilen, maar schiet niets op’

Terwijl de Papendrechtsebrug nu écht afgesloten is voor al het verkeer, hebben veel reizigers de alternatieve routes al gevonden. Waar het bij Station Stadspolders en de Waterbus aan de Veerdam in Papendrecht nog relatief rustig is, is het maandagochtend vroeg bij de oversteek tussen de Papendrechtse Visschersbuurt en de Dordtse Kerkeplaat een stuk drukker.

Geschiedenis PPD brug

Een brug met grootse plannen: de geschiedenis van de Papendrechtsebrug

Vóór 1967 was het de normaalste zaak van de wereld: wie de Beneden-Merwede oversteekt, stapt aan boord van de veerboot. Nu, bijna 59 jaar later, is de Papendrechtsebrug niet meer weg te denken uit onze streek. Nu de brug er dan echt uit ligt, gaan we terug naar de tijd dat er nog helemaal geen brug was en vragen Rijkswaterstaat historicus Jeroen Gijselhart: waarom is de Papendrechtsebrug eigenlijk ooit gebouwd?

ridderkerkflat

Flat al weken zonder gas, bewoners met handdoek en douchegel over straat

Bewoners van de Tourmalijn-flats aan de Drierivierenlaan in Ridderkerk zitten al weken zonder gas. Nadat meerdere mensen onwel zijn geworden door koolmonoxidevergiftiging heeft de gemeente de gaskraan dichtgedraaid. Dat betekent voor de bewoners: koud douchen, of naar de parkeerplaats beneden voor een warme douche.

INV.20266.313-34173-247329

Bekijk hier de samenvatting van FC Dordrecht – Schalke 04 II (3-0)

De kop is eraf voor FC Dordrecht, dat zaterdag een 3-0 oefenzege op Schalke 04 II boekte. De goals kwamen van aanvoerder Sem Valk, spits Yunus Younous en de recent in het huwelijksbootje gestapte Nicolas Rossi.

thumb website Ed Nijmeegse Vierdaagse

Ed (64) heeft een hekel aan wandelen, maar loopt toch voor 42e keer de vierdaagse

De wekker gaat dinsdagochtend vroeg voor de 64-jarige Ed Grootveld als de Nijmeegse Vierdaagse weer voor de deur staat. Het is voor de Sliedrechter al de 42e keer dat hij meeloopt, slechts één keer moest hij in al die jaren zelf noodgedwongen stoppen. “Het is ook zo zwaar. Ik weet dat ik het weer ga halen, maar je moet niet vragen hoe.”