Dordrecht, Netherlands

Rotterdam wil metrolijn naar Dordrecht

Rotterdam wil een metrolijn tussen Den Haag en Dordrecht realiseren. Die zou naast de intercity’s van de NS moeten gaan rijden.
Jasmin Zahirovic | 14 november 2017 13:11 | Aangepast op 14 november 2017 13:11
Het aantal mensen dat in Rotterdam werkt en woont neemt steeds meer toe. Ook het gebruik van het openbaar vervoer neemt toe. Om te voorkomen dat het verkeer rondom de stad muurvast komt te staan, wil Rotterdam investeren in een metrolijn.


Er wordt nog onderzoek gedaan naar de precieze route van de nieuwe lijn en hoe de metro zou moeten gaan rijden. Het voornemen is om de metro’s vaker in het uur te laten rijden, maar de gemeente gunt zichzelf tot 2040 de tijd om de plannen rond te krijgen. Tegen die tijd moet ook duidelijk zijn hoe het project bekostigd zal worden.

Eerder pleitte de directeur van het Rotterdamse vervoersbedrijf RET al voor een metroverbinding.

Meest gelezen

Ravage op N3: veel schade en gewonde door aanrijding

Corrado Francke | 17 nov 2025 12:06

Sinterklaas is weer in Dordrecht: zo zag de feestelijke intocht eruit

Fokko van der Straaten | Corrado Francke | Erik van Krimpen | Stijn van der Poel | Ad van den Herik | 15 nov 2025 19:46

Lees ook

Papendrechter krijgt cel- en taakstraf én vermaning van zijn vrouw na rellen in Den Haag

De rechter heeft twee mannen uit Papendrecht en Schiedam veroordeeld voor hun aandeel in de rellen i...

Ruim 250 mensen gefouilleerd in Zwijndrecht na jongerengeweld, cameratoezicht blijft

De politie heeft de afgelopen maand ruim 250 mensen preventief gefouilleerd in vier Zwijndrechtse wi...

'A new Job with the Boss': vacatures in de regio op Drechtstad FM

Vanaf deze donderdagavond is er om 18.00 uur een nieuw radioprogramma op Drechtstad FM. ‘A new Job w...

James (33) dwong jonge slachtoffers naaktbeelden te sturen: ‘Ik was eenzaam’

Een man uit Ridderkerk zou volgens het Openbaar Ministerie zeker 17 jonge slachtoffer hebben afgeper...

Raadslid en bachelorette zetten Dordt op de kaart: 'Laten zien hoe mooi de stad is!'

De Grote Kerk zo snel mogelijk beklimmen of je wijnkennis testen bij een lokale ondernemer: het is e...

Krijgt deze bekende Dordtenaar een standbeeld? Ad duikt in de wereld van Kees Buddingh’

Op maandag 24 november staat Dordrecht stil bij de 40e sterfdag van schrijver en dichter Kees Buddin...