Dordrecht, Netherlands

Rotterdam wil metrolijn naar Dordrecht

Rotterdam wil een metrolijn tussen Den Haag en Dordrecht realiseren. Die zou naast de intercity’s van de NS moeten gaan rijden.
Jasmin Zahirovic | 14 november 2017 13:11 | Aangepast op 14 november 2017 13:11
Het aantal mensen dat in Rotterdam werkt en woont neemt steeds meer toe. Ook het gebruik van het openbaar vervoer neemt toe. Om te voorkomen dat het verkeer rondom de stad muurvast komt te staan, wil Rotterdam investeren in een metrolijn.


Er wordt nog onderzoek gedaan naar de precieze route van de nieuwe lijn en hoe de metro zou moeten gaan rijden. Het voornemen is om de metro’s vaker in het uur te laten rijden, maar de gemeente gunt zichzelf tot 2040 de tijd om de plannen rond te krijgen. Tegen die tijd moet ook duidelijk zijn hoe het project bekostigd zal worden.

Eerder pleitte de directeur van het Rotterdamse vervoersbedrijf RET al voor een metroverbinding.

Meest gelezen

Explosie bij apotheek, twee verdachten in beeld

Redactie Streek 56 | 17 dec 2025 10:45

Woede om geopende graven Essenhof, geen vervolging en raadsenquête

Corrado Francke | Redactie Streekomroep | 17 dec 2025 17:00

Lees ook

Darter Plaisier stunt op WK, Ambachters leven mee: ‘Vol spanning gekeken’

De stunt van Wesley Plaisier op het WK darts is in zijn woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht niet onopgeme...

Winter3Daagse haalt recordaantal producten op voor Voedselbank

De eindstand van de inzamelactie Winter3Daagse is zondagavond bekendgemaakt. In totaal zijn er 74.82...

FC Dordrecht neemt afscheid van keeperstrainer en verwelkomt nieuwe middenvelder

FC Dordrecht neemt na nog geen half jaar afscheid van keeperstrainer Raymond Mulder. Hij tekende afg...

Geslaagde eerste editie van scootmobiellichtjestocht: ‘Gezelligheid moet je zelf maken’

Scootmobiel versieren, verkeersregelaars regelen en muziek uitzoeken. De 79-jarige Bart is er al maa...

Eerste stap gezet voor nieuwe woonwijk Maasterras: 'Van essentieel belang voor onze stad'

De komst van de nieuwe Dordtse woonwijk Maasterras is een stap dichterbij. De gemeente en BPD Bouwfo...

Auto brandt uit op Ridderkerkse parkeerplaats

Een geparkeerde auto in Ridderkerk is in de nacht van zondag op maandag in vlammen opgegaan. Dat geb...