Dordrecht, Netherlands

Rotterdam wil metrolijn naar Dordrecht

Rotterdam wil een metrolijn tussen Den Haag en Dordrecht realiseren. Die zou naast de intercity’s van de NS moeten gaan rijden.
Jasmin Zahirovic | 14 november 2017 13:11 | Aangepast op 14 november 2017 13:11
Het aantal mensen dat in Rotterdam werkt en woont neemt steeds meer toe. Ook het gebruik van het openbaar vervoer neemt toe. Om te voorkomen dat het verkeer rondom de stad muurvast komt te staan, wil Rotterdam investeren in een metrolijn.


Er wordt nog onderzoek gedaan naar de precieze route van de nieuwe lijn en hoe de metro zou moeten gaan rijden. Het voornemen is om de metro’s vaker in het uur te laten rijden, maar de gemeente gunt zichzelf tot 2040 de tijd om de plannen rond te krijgen. Tegen die tijd moet ook duidelijk zijn hoe het project bekostigd zal worden.

Eerder pleitte de directeur van het Rotterdamse vervoersbedrijf RET al voor een metroverbinding.

Lees ook

Celstraf voor Ridderkerker (33) voor het plegen van ernstige zedendelicten met minderjarigen

Een 33-jarige man uit Ridderkerk is veroordeeld tot een celstraf van 4 jaar, waarvan een half jaar v...

Het lijkt wel lente: record na record verbroken door hoge temperaturen

Het zal je vast opgevallen buiten: het voelt meer als lente dan december. Je kan je winterjas thuisl...

Explosief dat werd gevonden in Amstelwijck tot ontploffing gebracht

Het explosief uit de Tweede Wereldoorlog dat onlangs bij bodemonderzoek in de Dordtse Amstelwijck we...

‘Wall of Love’ groeit verder: al duizenden hartjes verzameld van mensen wereldwijd

Kom je ook een fotohartje toevoegen aan de ‘Growing Wall of Love’? Deze muur vol foto's, berichten e...

6,1 miljoen illegale pillen gevonden in loods, burgemeester grijpt in

Burgemeester Marco Oosterwijk heeft een loods in Ridderkerk voor drie maanden gesloten. In oktober w...

Deze nieuwe slogan moet Dordrecht beter op de kaart zetten

'Het begint in Dordrecht' is de nieuwe slogan van de stad. De leus is bedoeld om de stad sterker in ...